Zarafa nie pobiera folderów

Dyskusja w 'Zarafa' rozpoczęta przez użytkownika kendit, 3 Grudzień 2014.

1. kendit

kendit Nowy użytkownik Noobie

Witam,
    wczoraj postanowiłem się przesiąść z Roundcube na Zarafe+Z-Push.
    Wszystko przebiegło w miarę bezboleśnie poza tym że:
    1) Zarafa ściągnęła mi wszystkie emaile ze skrzynki INBOX roundcube (IMAP)(wyczyściła inbox w roundcube)) do folderu Inbox Zarafy z ta sama data (wczorajsza). Czyli 4000 maili z kilku lat w zarafie widoczne są jak bym dostał je wszystkie wczoraj. :-( Ma ktoś na to rade?

I 2 problem ważniejszy, nie mogę w żaden sposób zmusić Zarafy do ściągnięcia folderów z mailami które są 'obok' folderu INBOX, jak wrzucam te foldery do INBOX również ich nie ściąga. Ma ktoś na to rade?

W obu przypadkach mówię o tylko jednym koncie skonfigurowanym na Synku i zaciągniętym po imap zarówno do Zarafy jak i roundcube

Dodam, że aby przetestować ściągnąłem Thunderbirda i on zassał wszystkie foldery.

2. unr3al2

unr3al2 Guest

Obstawiam, że będzie problem z pobraniem tych folderów.
    Błąd zrobiłeś, że nie przestudiowałeś forum ponieważ pisałem co trzeba zrobić by kopię zostawił na serwerze.

3. kendit

Mądry Polak po szkodzie.

A gdzie są fizycznie te maile przechowywane z zarafy?
    Widzę że foldery których nie mogę zaciągnąć leżą sobie w folder mojego użytkownika/.Maildir/
    Ale nie mogę zlokalizować folderów tworzonych w zarafa...

A dlaczego piszesz że będzie problem? Chciałbym poznać materię problemu...

Dodatkowo czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Zarafa zassała mi wszystkie maile z tą samą datą?

Z góry dzięki.

4. unr3al2

unr3al2 Guest

Zarafa przechowuje maile w bazie danych.
    Zarafa używa techmaila do pobierania maili.
    Techmail pobiera maile tylko z inboxa i przekazuje je do zarafy, a ona traktuje to jako nowy mail z datą odebrania.

EDIT może masz backup kont i byś odzyskał maile z INBOX i na nowo skonfigurował zarafę.

5. kendit

Mam backup.
    czyli chcesz żebym odzyskał maile w INBOX (np. Mailstation) a potem od nowa skonfigurował zarafe.
    Ale co uzyskam dzięki temu? Jeżeli jest tak jak piszesz że techmail pobiera wiadomości z INBOX i wrzuca jako nowe, to będzie to samo po takich operacjach...

Możesz rozwinąć myśl, bo mogę nie do końca rozumieć.

Ok ale w takim razie jeżeli w INBOX mam podfoldery (foldery o które mi chodzi) to chyba te również powinien pobrać, ale odpowiadając sobie na pytanie -pewnie techmail nie może pobrać folderów tylko same maile.

6. unr3al2

unr3al2 Guest

Uzyskasz to, że będziesz miał kopię tych maili łatwo dostępne z data odebrania.

Techmail nie zagłębia się w podfoldery. Nawet jak przekonfigurujesz techmail to wszystko wrzuci Ci do jednego wora w zarafie.

7. kendit

Ok jest to jakieś rozwiązanie- nawet bym je poprawił wrzucając np do Mailstation regułę wrzucającą wszystkie maile z Inbox do jakiegoś folderu wtedy nawet po aktualizacji Zarafy (gdyby reguła nie wysysania poczty się wykasowała) nie zassie mi znowu całego Inbox.
    Chyba że w przypadku przerzucania maili do innego folderu regułą zarafa nie będzie wogóle dostawać poczty?

A czy jest jakaś możliwość ściągnięcia tych maili z folderów, jakieś narzędzie?
    Czy w ogóle da się do Zarafy zassać historię maili z normalnymi datami itp?

8. unr3al2

unr3al2 Guest

Nie da się zassać z innymi datami ponieważ zarafa jest serwerem poczty,a nie klientem.
    I działa to tak jak napisałem wcześniej.
    Jeśli chodzi o pobranie maili z innych folderów to do pliku .fetchmailrc musisz dopisać z jakich folderów chcesz pobrać maile.
    np:
    Kod:
    folder 'INBOX2'
    Tego nie sprawdzałem ale tak piszą w sieci.