Wyprowadzcie mnie z błedu ;-)

Dyskusja w 'Joomla' rozpoczęta przez użytkownika dziubas111, 24 Październik 2012.

 1. dziubas111

  dziubas111 Zarejestrowany Noobie

  Witajcie
  Wyprowadzcie mnie prosze z błędu. Ostatnio doinstaloiwałem paczke joomla do mojego synca. Powiedzcie mi czy ta paczka..to wersja instalacyjna joomli? (mam wersje 2.5.6).Nie bardzo wiem jak ja zaistalować.
  Czy tez musze sobie sciągnąc instalake. NIe bardzo rozumie. Zajmuje sie troche joomlą i raczej wiem o co chodzi.Zrobiłem juz kilka stron.Na co dzien administruje.
  Zainstalowany pakiet utworzył mi w kartalogu web podkatalog joomla. Idąc za tym tropem że to wersja instalacyjna joomli..skopiowałem to do katalogu Virtual hosta. Wpisuje domene licząc że pojawi sie ekran instalacyjny joomli a widzę stronke joomli (systemową).Wyjasnicie mi jak to jest?
   
 2. kolaborek

  kolaborek Zarejestrowany Noobie

  Jak zainstalowałeś joomlę, powinieneś mieć w katalogu web katalog Joomla (to jest wersja instalacyjna). Wtedy wchodzisz na synka http://adres_synka/joomla i uruchamia Ci się instalacja. Powinno działać.
   
 3. dziubas111

  dziubas111 Zarejestrowany Noobie

  Chm..zrobiłem tak jak mówisz. Z tym że skopiowałem tę instalke do wybranego katalogu na którym mam virtual host.I próbowałem uruchomić. Nie udało mi się.
  Sciągnąłem instalkę z netu wpakowałem do katalogu i instalka od razu ruszyła. Czy to na pewno wersja instalacyjna.
  Jesli uruchomie pakiet z ikony to kieruje mnie na katalog joomla i pokazuje stronkę testowa joomli. Czy to na pewno jest wersja instalacyjna?
   
 4. kolaborek

  kolaborek Zarejestrowany Noobie

  No cóż. Spróbuj ściągnąć instalkę i zainstaluj sobie gdzie Ci pasuje, albo zainstaluj pakiet z Synka i nigdzie go nie kopiuj.
  U mnie Joomla po zainstalowaniu z Synka lokowała się w folderze /web/joomla i wejście na http://adres_synka/joomla wyświetlało stronę konfiguracyjną.