Uruchomienie GLPI

Dyskusja w 'GLPI' rozpoczęta przez użytkownika BWaliszewski, 20 Kwiecień 2015.

 1. BWaliszewski

  BWaliszewski Zarejestrowany Noobie

  Panowie,

  Może mój problem jest błachy... staram się uruchomić GLPI, zainstalowałem [również dodatek o który prosi - czyli MariaDB]. Po instalacji obu, kreator GLPI prowadzi krok, po kroku - ale mutknąłem na KONFIGURACJI POŁĄCZEŃ Z BAZĄ DANYCH... Program prosi o wskazanie serwera MySQL, Usera i hasła do bazy. Czy ktoś zechciałby mi pomóc w tej kwestii?
   
 2. Zoltar

  Zoltar Zarejestrowany Noobie

  Instalowałem jakiś czas temu więc nie wszystko pamiętam ale jako serwer spróbuj localhost, użytkownik to raczej root a hasło to co ustawiłeś dla roota bazy danych. Domyślnie było chyba puste ale oczywiście trzeba zmienić bodajże przy użyciu phpmyadmin
   
 3. BWaliszewski

  BWaliszewski Zarejestrowany Noobie

  Bardzo dziekuję za pomoc. Działa - teraz spróbuje to to zmusić do skanowania sieci :)

  -----

  No i jest tak - aplikacja sama w sobie działa. Żeby jednak rozpoczęła skanowanie, to musi mieć dodatk, PLUGINY. W zakładce USTAWIENIA -> PLUGIN jest przycisk DODAJ... po nacisnięciu którego pokazuje się WYKRZYKNIK z napisem LOST. No i tyle... Dodam tylko, że próbuje dodać zalecany w innym wątku FusionInventory. Jeśli ktoś przeszedł ten punkt i wie jak to "obejść", to będę zobowiązany za informacje :)
   
 4. jampan

  jampan Nowy użytkownik Noobie

  Dziś w pracy to instalowałem (chociaż sam używam OCS NG).
  Po pierwsze jak chcesz instalować ten Fusioninventory? Rozumiem, że wrzucasz w odpowiednie miejsce na serwerze? Na pewno odpowiednia wersja pluginu?
  Później wystarczy odświeżyć stronę lub wylogować się i zalogować ponownie, a następnie zainstalować plugin w wspomnianej przez Ciebie lokalizacji.
   
 5. BWaliszewski

  BWaliszewski Zarejestrowany Noobie

  Może inaczej - zainstalowałem tylko GLPI na RS815+ i... nie wiem jak zmusić go do dalszej pracy. Zakładam, że musze doinstalować jakiś plugin, żeby w ogóle zaczał skanować sieć. Wstępnie wybrałem PLUGIN Fusioninventory. Jako najszerzej opisany [dobre notowania]. Zaciąłem się jednak w banalnym, być może, miejscu - czyli jak dodać ten PLUGIN do GLPI. Bo jeśli w MENU USTAWIENIA -> PLUGINS nacisnę znak "+" to pokazuje mi się LOST i znak "!". Sam PLUGIN mam pobrany i być może powinienem go gdzieś umieścić, żeby się zainstalował - ale nie wiem gdzie... taki banał i nie mogę go przejść ;)

  ----

  Plugin trzeba rozpakować i wrzucić do katalogu \\Serwer\web\glpi\plugins\. Potem należy go zainstalować i aktywować. Jednak GLPI nadal nie skanuje mi sieci
   
 6. pyrrhias

  pyrrhias Nowy użytkownik Noobie

  Witam, Tez sprobuje zainstowac GLPI. Dodalem plugin OCS inventory i kiedy testuje polaczenia z bazy dane : "brak polaczenia". Nie wiem co zrobic ?