Loading...
  1. reszka21

reszka21 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    7:59 AM
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS212
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witam forumowiczów:)

Moja przygoda z Synology zaczęła się pod koniec zeszłego roku. Jestem świeżym użytkownikiem. Dlaczego potrzebny był serwer domowy...?? Na komputerze miałem już tyle danych, że tylko serwer NAS wchodził w grę. Zacząłem poszukiwania, przewertowałem mnóstwo witryn oraz testów. Kolega zaproponował, że jak mam więcej grosza to żebym kupił Synology a na bank się nie zawiodę. I tak też się stało, na allegro trafiłem na Synology DS110j, niestety od prawie roku jestem bezrobotnym i ledwo uzbierałem sprzedając stary sprzęt komputerowy na ten serwer. Kupiłem używany lecz na rocznej gwarancji. Do tego dokupiłem dysk 2 TB a stary dysk 1 TB sprzedałem. Na początku miałem obawy czy opanuję ten serwer oraz czy moja wiedza zda egzamin. Po kilku nocach powiedziałem GOTOWE:) Wtedy uśmiech był gigantyczny. Logiczne myślenie, trochę wuja google i człowiek jest w stanie wszystko zrobić.

Obecnie moje ulubione funkcję to DLNA. Gdy przychodzi najbliższa rodzina z dziećmi, maluchy mają co robić. Zawsze serwuję im porcję bajek z serwera. Gdy bajki się znudzą jest zbiór malowanek do wydrukowania, więc print serwer też się przydaje. Z DLNA sam często korzystam i np ostatnio oglądam nałogowo Breaking Bad.

Kolejna funkcja to baza muzyczna na serwerze. Ze względu, że muzyką bawię się już od małego, na serwerze przechowuję stworzoną przeze mnie oraz moich znajomych muzykę, mam również przekopiowane moje winyle oraz płyty CD do wersji cyfrowej.

Zdjęcia z eventów to już standard. Ja oraz kilku znajomych ma dostęp do mojego serwera oraz do wybranych katalogów. Oni najczęściej akurat korzystają z FTPS, które stworzyłem.

Osobiście korzystam jeszcze z backupu i co jakiś czas dane z komputera lądują na serwer. Wszystko za pośrednictwem magicznego przycisku:)

Plany na przyszłość:
    Ze względu, że od ponad roku jestem osobą bezrobotną nie mogę sobie obecnie na nic pozwolić, dorabiam na czarno za marne grosze by mieć za co jeść. W Polsce widać, że dobra praca to 75% znajomości. Mam wykształcenie, mam wiedzę oraz trochę praktyki lecz to za mało... Pracodawcy chcą młodą osobę, najlepiej po studiach i z 5 letnim doświadczeniem. Nierealne.

Interesuję się płaszczkami słodkowodnymi. Chciałbym założyć w domu spore akwarium oraz podłączyć przynajmniej jedną kamerę do serwera NAS. Chciałbym w ten sposób aby znajomi, ludzie z forów akwarystycznych mogli podziwiać życie płaszczek. Interesuje mnie odmiana Potamotrygon Hystrix.

Zaczęło brakować mi miejsca na dysku, więc w przyszłości będę planował zamianę na serwer na 2 dyski - DS212+ lub 213+.

Zmiana na pewno nie będzie szybka, ze względu na mój stan finansowy. Jeśli "Mikołaj przyniesie mi spóźniony prezent" to przyjadę osobiście go odebrać, nawet pociągiem:)

Nowszy model to nowsze możliwości - serwer pocztowy, strona www. Okaże się. Narazie to czego najbardziej potrzebowałem mam w swoim synku DS110j lecz czasami czuć, że przydałoby się coś mocniejszego z większą pamięcią.

Pozdrawiam:)

Szczęścia i zdrowia dla wszystkich w Nowym Roku:)