Przywracanie ISCSI LUN

ryba1986

Nowy użytkownik
Noobie
Witam.

Utworzyłem testowy obiekt LUN o nazwie "LUN1" z mapowaniem.
Wykonałem jego kopię zapasową.
Podczas przywracania tego LUNa z kopii zapasowej został utworzony nowy LUN o nazwie "LUN1-COPY".

W jaki sposób przywrócić "LUN1" z kopii zapasowej w taki sposób, aby ta operacja nadpisała istniejący "LUN1" ?

Pozdrawiam

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Kopia LUN-a a migawka to zupełnie co innego.
By podmienić kopie LUN2 w miejsce produkcyjnego LUN1 trzeba zmienić mapowanie tak by do targetu był podpięty LUN2. Nie ma innej możliwości.
A z LUN1 robisz co ci się podoba.

ryba1986

Nowy użytkownik
Noobie
Witam,

Nigdzie nie pisałem, że robię migawkę tylko kopię.
Mam teraz "Target-1" i podpięty do niego "LUN-1".
Wykonałem kopię "LUN-1".

W jaki sposób przywrócić "LUN-1" z kopii tak, aby nie "popsuc" Storage Repository podpiętego do puli serwerów?
Wykorzystuje XenServer.

Pozdrawiam.

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Re: Odp: Przywracanie ISCSI LUN

Nie da rady podmienić. Jak już pisałem musisz zmienić mapowanie w targecie a to spowoduje chwilową utratę komunikacji na serwerze z targetem.
Wyłącznie serwer i dopiero podmień.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

ryba1986

Nowy użytkownik
Noobie
A z czego wynika taka sytuacja, że nie można nadpisać istniejącego LUN?
QNAP oferuje taką funkcjonalność.

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Musisz zadać to pytanie do Synology.
W momencie odtworzenia LUN-a z kopii zapasowej tworzy się nowy z dopiskiem (-COPY). Jak go otworzysz pozmieniasz mapowania i po kłopocie.
Podmiana LUN-a w "online" gdy jakiś serwer z niego korzysta to proszenie się o kłopoty. Lepiej takie czynności wykonuj w "offline".
ps. pierw usuń stary LUN i dopiero odtwórz z kopii zapasowej.

Zainteresuj się migawką. Ona pozwoli na przywrócenie LUN-a bez żadnego problemu. Nie zmienia to faktu że i tą czynność robi się "offline".

Początek strony