Przenoszenie WP do głównego katalogu /WEB/ na synology

Dyskusja w 'Wordpress' rozpoczęta przez użytkownika jutahjazz, 9 Listopad 2017.

Tagi:
  1. jutahjazz

jutahjazz Zarejestrowany Noobie

Witam
    Na wstępie witam wszystkich i zaznaczam że nie jestem super fachowcem w tych sprawach także bardzo proszę o wyrozumiałość.
    Posiadam DS111 DSM 6.1.3-15152 Update 8
    Zainstalowałem worpressa na swoim synology, aby otworzyć stronę muszę wpisać adres 192.168.1.2/wordpress a chciałbym aby było tylko 192.168.1.2.
    Znalazłem taki opis jak przenieść ale u mnie nie działa Przeniesienie WordPressa do innego katalogu – Jak przenieść i jak skonfigurować
    Po wklepaniu strony 192.168.1.2 wyskakuje komunikat "500 Wystąpił błąd podczas przetwarzania tego żądania".

2. jaworowi.cz

jaworowi.cz Nowy użytkownik Noobie

Witaj - jeżeli poradnik nie działa prawdopodobnie (z doświadczenia wiem), że często w wp-configu zjadłeś ukosnik :)

Dla potomnych - podaj mi proszę zawartość konfiguracji - zobaczę co w moim poradniku mogłobybyć ewentualnie nie tak.

3. webmasterflamaster

webmasterflamaster Nowy użytkownik Noobie

Prosnę własnie o rozwinięcie tematu bo tez stanąłem na tym problemie mam
    adres np. 192.168.1.1 a strona otwiera się na 192.168.1.1/wordpress

Na stronie ładnie opisane jak dla domeny: /public_html/dev a jak ktoś nie ma domeny tylko sam adres 1892.168.1.1 co tam jka to zrobić ?

przed ....... /wp-blog-header.php' ) gdzie są kropki wpisać 192.168.1.1

4. jaworowi.cz

Właśnie z tego powodu pisałem, aby nie korzystać z localhosta jako instalacji testowych i produkcyjnych.
    Zakładam, że masz w public html pusty folder główny i katalog /dev

WordPress lokalnie na localhost (XAMPP)… dlaczego tego nie robić?

Więc procedura jest taka sama.
    Wskazane pliki przenosisz do /public_html a w konfiguracji bloga zamiast domeny wpisujesz adres IP.
    Wtedy wszystko się ładnie zaciągnie.

5. webmasterflamaster

webmasterflamaster Nowy użytkownik Noobie

Dziękuje za odpowiedz
    Jeszcze spytam początkujący jestem to jeszcze wszystko jest nowe dla mnie. W załączniku załączam fotkę
    Jeśli chodzi o pliki index.pl JEST, to jest do zmodyfikowania OK ale plik htaccess takiego nie posiadam.
    Jeśli chodzi o "public html katalog /dev" te pliki trzeba dopiero stworzyć ?
    W załączniku załączam fotkę plików dla rozjaśnienia :)
    awww.fotoszok.pl_upload_8ad97c95.jpg

6. jaworowi.cz

Włącz pokazywanie ukrytych plików i będziesz widzieć .htaccess
    Modyfikacji dokonujesz w plikach PRZENIESIONYCH przed folder dev

--/dev
    .htaccess
    - index.php - Ten plik modyfikujesz "require( dirname( __FILE__ ) . '/dev/wp-blog-header.php' );"

Jeżeli pliku htaccess nie ma - wejdź w ustawienia, bezpośrednie odnośniki i wybierz format "nazwa wpisu" i zapisz.
    P.S. z przyczyn bezpieczeństwa filezilla i totalcommander nie są zbytnio zalecane dla WordPressa :) Najlepiej korzystać z cyberducka.