Problem z działaniami na plikach przy użyciu WebDAV

Discussion in 'WebDAV' started by konsultant, Mar 3, 2018.

Loading...
Tags:
 1. konsultant
  Offline

  konsultant Nowy użytkownik Noobie

  Joined:
  Mar 2, 2018
  Messages:
  1
  Local Time:
  3:58 AM
  Ratings:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  1 GbE
  null 1 GbE
  Hej,

  Mam problem z plikami na usłudze WebDAV, dyski sieciowe zmapowane mam w systemie Windows 10. Połączenie działa bez problemu, skrypty startowe również.

  Problem natomiast jest w momencie wykonywania jakichkolwiek akcji na plikach. Po pierwsze przy przenoszeniu plików za pomocą "przytrzymaj i upuść" wyskakuje błąd
  ai.imgur.com_wvpwQz9. .
  Oraz przy przenoszeniu dosyć dużych plików np. 150mb, pojawia się błąd "Błąd 0x800700DF. Nie można zapisać pliku, ponieważ jego rozmiar przekracza dozwolony limit".

  System użytkowników- Windows 10
  Dysk Synology RS818+
  System DSM6.1.5-15253 Update 1
  WebDAV wypuszczony jest poza sieć lokalną i łączy się za pomocą adresu DDNS synology.me- próby prowadzone były zarówno na porcie 5005 jak i 5006 czyli z i bez SSL'a.

  Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Dzieję się tak na każdym jednym komputerze, który nawiążę połączenie z wolumenami.

  Dodatkowo dodam, że problem nie występuje w serwisie internetowym oraz w protokole FTP.


  Aktualizacja własnych doświadczeń- podczas gdy utworzyłem użytkownika WebDAV na serwerze VPS, do którego jest podpięta domena jednonazwowa (example.pl), po dodaniu wyjątku w Opcjach internetowych w dziale zabezpieczeń i lokalnym internecie takiej reguły *.domena.pl- sprawdziło się, natomiast w przypadku domen ddns nazwa.synology.me czy np. synology-nazwa.ovh (ddns od innego dostawcy) nie sprawdza się to.