norbiwarszawa

Dyskusja w 'Konkurs noworoczny - wygraj DS213+ i dwa dyski WD' rozpoczęta przez użytkownika norbiwarszawa, 4 Styczeń 2013.

1. norbiwarszawa

norbiwarszawa Nowy użytkownik Noobie

Witam,
    Stację Synology Ds212 mam od sześciu miesięcy. Z początku domowy serwer miał być zrobiony ze starego komputera. Jednak wielkość , hałas i brak sensownego oprogramowania wykluczył tą opcję. Znajomy podsunął mi pomysł o wiele gorszy tzn. router z możliwością podpięcia dysku USB. Już nawet szukałem odpowiedniego routera, gdy trafiłem na bloga jednego z użytkowników forum, gdzie opisywał zalety stacji Synology. Zrobiłem rozeznanie w stacjach i w portfelu, no i po przekonaniu dziewczyny, że warto wydać trochę pieniędzy na coś czego ona nie będzie używać, kupiłem DS212.

Serwer ma wiele możliwości, których jeszcze w połowie nie odkryłem. Po części z braku czasu a po części z braku umiejętności. Jednak nie wiem czy mógł bym funkcjonować bez niego. Oczywiście mam na nim własną stronę internetową z portfolio. Na fotoblogu umieszczam zdjęcia, więc rodzina ma do nich łatwy dostęp, nie wspomnę o łatwym ich exporcje na FB. Do tego uporządkowany kontakt z klientami dzięki CRM. Do tego stawiam pierwsze kroki w Pythonie, a po pracy mogę oglądać filmy prosto z serwera na telewizorze dzięki funkcji DLNA. Jednak najważniejsza funkcja to back up danych. Niestety ograniczony do jednego dysku.

Obecnie czekam na DSM 4.2.

Pozdrawiam,
    Norbert