Następca DS713+

Dyskusja w 'Spekulacje i Dyskusje na temat nowych Produktów' rozpoczęta przez użytkownika ciechom, 11 Styczeń 2014.

1. ciechom

ciechom Nowy użytkownik Noobie

Czy zna ktoś plany kiedy będzie następca DS713+ ? jakiś model DS714 pojawia się czasami w wątkach na forach ale nie odnalazłem niestety żadnych oficjalnych informacji w zakresie planów rozwojowych synology :-( Jest gdzieś opublikowany jakiś RoadMap ?

2. michau

michau Zarejestrowany Noobie

Do chwili obecnej informacje na temat nowych produktów x14 jeszcze się nie pojawiły. Trzeba czekać na te informacje. Sam jestem ciekaw czym nas Synology zaskoczy i mam wielką nadzieję, że nie będzie to cena... Może niekoniecznie czekam na 714 ale coś o większej ilości kieszeni na dyski.

3. ciechom

713 z modułem rozszerzającym może chyba obsłużyć łącznie do 7 dysków. to dość sporo :) Trzeba by tylko porównać co bardziej się opłaca ... ds71x + dx513 lub dx213 czy może jednak od razu ds z serii na większą ilość hdd

szkoda że nie ma jeszcze żadnych przecieków ... stoję przed koniecznością wymiany i mocno główkuję na co zmienić mojego ds213+ :)

4. Przemuss

Przemuss Q-lubowicz Noobie

Jak brakuje ci miejsca a wydajność jest na drugiem miejscu a nie chcesz kupować większych dysków (3-4TB dyski tanie nie są (seria serwerowa)) to zakup model 4 dyskowy a ten co masz sprzedaj.

5. ciechom

Głównym powodem zmiany jest brak mocy. Mam sporo multimediów których transkodowanie w plexie średnio wychodzi, mam tez dużo po zaszyfrowanych folderów na których sporo się zmienia i bardzo korci mnie możliwość (w przyszłości) postawienia drugiego obok w HA. PObecna maszynka niestety gotuje się już :-(

Mój ideał opisałem tu: pytanie-nowy-idealny-produkt-synology-t6143.html i stąd taka moja ciekawość o następcę DS713+ w tym sensie czy warto czekać na jakiegoś tam DS714 czy nie ma sensu bo i tak wiele nie będzie się różnił od obecnego modelu.

6. krakers

krakers Zarejestrowany Noobie

Niezbyt sobie tylko potrafię wyobrazić co tam by miało być? Jakichś konkretów oczekujecie, czy tylko, że ma być szybszy? ;) Core i3 bym się tam nie spodziewał. Więc co?

7. unr3al2

unr3al2 Guest

8. juh

juh Zarejestrowany Noobie

Re: Odp: Następca DS713+

Na pewno można by dać z przodu złącze USB 3.0. Więcej RAM, ale to za mała zmiana by wydawać nowy model :)

9. krakers

RAM można sobie samemu dodać, więc nie ma no czekać :)

10. krzpal

krzpal Zarejestrowany Noobie

Mam 713+ i planuję dodać stacje rozszerzającą.
    Pewnie wtedy już by się przydało więcej pamięci ;)

Jak można dodać RAM powyżej 1 GB ? ile maksymalnie ?

11. psi2338

psi2338 Zarejestrowany Noobie

Re: Odp: Następca DS713+

Witaj.
    Mam 713+ i zmienilem pamięć RAM na 2 GB. Przeglądając forum ludzie zgłaszali problemy z 4Gb, jednym działało drugim nie. BTW plomba gwarancyjna jest na kości wiec nie ma śladów ze byla zmiana. W dziale giełda sprzedaje pamięć taka jaka u mnie pracuje 2Gb

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

12. krakers

13. ciechom

Mój ideał opisałem tu: pytanie-nowy-idealny-produkt-synology-t6143.html
    Prędkość to nie tylko CPU ale sprzętowe wsparcie dla szyfrowania i transkodowania video.
    RAMu też mogliby więcej dołożyć ale z tego co w dalszych wątkach opisali koledzy to nie ma z tym problemu żeby samemu rozbudować za nieduże pieniądze.

Tak czy inaczej zamykając wątek :)
    Rozmawiałem dzisiaj z przemiłą Panią z Synology która powiedziała że póki co nie ma żadnych planów na następcę ds713+, nie ma też w planach takiego mojego ideału o którym pisałem powyżej tak więc nie ma na co chyba czekać tylko trzeba przesiadać się na ds713+ i już ... najwyżej za rok zabawa od nowa :)

14. krakers

Tylko nie kojarzę żeby, któryś z dotychczasowych Atomów miał sprzętowe wsparcie dla szyfrowania :) Widze, że ten nowy Atom™ Processor Z3770D ma wsparcie dla AES, ale z drugiej strony o dziwo wg Intela tylko 2GB RAM-u :shock: Niemniej jednak nie pogardziłbym nowym Synology z tym prockiem :)

Edit:

Wyszły RS814+/RS814RP+ i wygląda, że dalej są na starych Atomach. Stąd jakoś nie spodziewam się szybko 714+ z nowym Intelem. A szkoda, bo sam na 713+/714+ się czaję :)

15. kolin

kolin Zarejestrowany Noobie

dalej nic nie słychać w temacie następcy 713+?? Przymierzam się do wymiany mojego poczciwego 212j i właśnie myślałem o 713+ ale jakby w przeciągu paru miesięcy ukazał się następca to bym poczekał :)

16. plryba

plryba Nowy użytkownik Noobie

a może się ktoś podzielić informacja jaka jest prędkość zapisu i odczytu do katalogu szyfrowanego w 713+?

17. balagaan

balagaan Obłędny Rozmemłany Kołowrotek Noobie

1515+ i 1815+ lada moment będzie, może coś już wiadomo o następcy 713+ ??

18. unr3al2

unr3al2 Guest

19. mikhnal

mikhnal Guest

Nie.