Udzielamy pomocy Migracja RAID1 -> RAID5 DS415 PLAY

Dyskusja w 'Instalowanie, Bootowanie i Konfiguracja' rozpoczęta przez użytkownika synalek, 30 Wrzesień 2017.

1. synalek

synalek Nowy użytkownik Noobie

Witam,

niedawno, bez większych problemów przesiadłem się z DS213J na DS415Play. Kolejnym etapem miała być migracja z RAID 1 do RAID5.
    Niestety tutaj zaczeły sie schody. Obecnie mam RAID1 na 2 x HDD 2TB. Po włożeniu trzeciego dysku HDD 2TB i próbie zmiany macierzy na RAID 5
    wyskakuje komunikat: "Operacja sie nie powodła ponieważ wystąpiły błędy w systemie plików". Nowy dysk ma status zainicjowany. Na wszelki wypadek
    dodam, że obecnie mam dyski zapełnione w 95%
    Ktoś ma pomysł jak ten problem rozwiązać ? A może robię coś źle ? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi

2. Ignatius

Ignatius Nowy użytkownik Noobie

Nie jestem żadnym ekspertem, ale zapytam - Czy po dodaniu trzeciego dysku było włączone sprawdzanie parzystości?
    I drugie pytanie - czy w logach sprawdzania dysków nie ma przypadkiem błędów?

3. synalek

Logi są czyste, co do parzystości to nie miałem zielonego pojęcia, że można to gdzieś ustawić. Gdzie konkretnie mogę to sprawdzić ?

4. Ignatius

Ignatius Nowy użytkownik Noobie

5. synalek

dla zainteresowanych, mój problem oparł sie w końcu o support Synology. Jednak pomimo szczerych chęci nie udało im się mi pomóc i problem musiałem rozwiązać po swojemu. Trzeci, nowy dysk zainstalowałem jako osobny dysk SHR volume 2, na którym zrobiłem backup wszystkiego co sie tylko dało. Następnie usunąłem volume 1 i dołączyłem oba dyski do istniejacego volume 2. Troche to wszystko trwało, same sprawdzenie parzystości trwało właśnie około 1 dnia. Koniec końców wszystko ruszyło zgodnie z planem :)