LUN z Thin Provisioning nie zmiejsza wielkości

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Funkcja Thin Provisioning jest bardzo przydatne bo LUN zajmuje tyle miejsca ile danych. Ale zaobserwowałem że zajęte miejsce przez LUN się nie zmniejsza po usunięciu danych. Utworzyłem testowo LUN o wielkości 300GB, podpiąłem pod serwer wrzuciłem na niego 30GB danych i za chwilę usunąłem. LUN zajmuje na synku 30GB i nie raczy się zmieszać jak to było kiedyś a czekam już ok 4 godzin. W wersji DSM 4.3 zaczynał się powoli zmniejszać po kilku minutach.
Na chwilę obecną jest DSM 5.0-4493 update 7. Nowa wersja wgram jak tylko będę miał na to czas.

EDIT.
Zrobiłem przed chwilą test na drugim dysku DS1513+ gdzie utworzyłem 2 LUN-y o wielkości 50GB (jeden z grugi bez funkcji zaawansowanych). Wrzuciłem na oba ok 21GB i od razu usunąłem. Póki co cisza. Może w nocy się ruszy. Dam znać jutro.

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Minęła noc a LUN-y ile zajmowały tyle zajmują a są na 100% puste.
[DOUBLEPOST=1446544179,1423551369][/DOUBLEPOST]Odświeżę trochę temat.
Ciekawostka.
LUN obsługiwany przez Win2012R2 zajmuje tyle ile dane na dysku. Usunę dane a LUN zaczyna się zmniejszać.
Ale na Win2008R2 brak jakiejkolwiek reakcji. Jak swego czasu testowałem iSCSI przy pomocy Win7 to LUN-y się zmniejszały.
O co tu chodzi.

Początek strony