Loading...
  1. LukOne

LukOne Entry Technician Q Associate

Local Time:
    8:02 AM
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS713+
    Witam wszystkich :)

Początek..
    Prawdopodobnie nigdy bym nie trafił na rozwiązania firmy Synology gdyby nie narodziny synka Bartka około roku temu - za kilka dni 26.01 skończy 1 roczek :) Wtedy to moja żona zakomunikowała że trzeba kupić dobrą cyfrówkę do zdjęć i filmów ponieważ to nasze pierwsze dziecko i trzeba wszystko dokładnie dokumentować :) Wszystko szło gładko dopóki zdjęcia nie zajmowały co raz więcej i więcej i więcej a filmy HD podczas odtwarzania zaczęły się "ciąć" na żony laptopie (stary poczciwy Dell D800)....
    Wtedy to otrzymałem zadanie od żony:
    a) wszystkie zdjęcia mają być dostępne w jednym miejscu
    b) filmy mają odtwarzać się płynnie
    c) ma mieć możliwość pochwalenia się zdjęciami u "kochanej mamusi" oraz w pracy koleżankom
    Myślę sobie - extra - to mi wymyśliła.... no i zacząłem szukać w necie, czytać fora, pytałem kolegów i wszystkie wskazówki które otrzymywałem kierowały mnie do magicznego hasła "SYNOLOGY"
    Po przejrzeniu kilku testów na chip.pl podjąłem decyzję: DS712+ będzie idealny :)
    Szybkie przejrzenie kilku aukcji na "allegroszu" i bach! - trafiony zakupiony! Po dzień dzisiejszy stoi w salonie w centralnym miejscu pod TV, mryga diodami do mnie od czasu do czasu i wygląda tak:

alukone.com_synology_Synology.

Ulubione funkcje mojej żony..

Photo Station - album zdjęć online oraz blog do udostępniania zdjęć, plików wideo i blogu w Internecie. Dodatkowo możliwość przesyłania nowy fotek z telefonu z Androidem dla mojej żony to jakiś kosmos - chyba do tej pory nie wie jak to wszystko działa ale jest MEGA zadowolona, co chwilę chwali się zdjęciami naszego Bartka koleżankom w pracy.
    Dodatkowo zauważyłem że każde zdjęcie ma opis gdzie zostało zrobione! Okazało się że żona odnalazła funkcję Dodaj Znacznik Geopozycyjny i otagowała wszystkie zdjęcia z wakacji.
    Aplikacja DS photo na jej komórce również z androidem wygląda tak:

alukone.com_synology_Marta.

Usługa Plików Windows - zamapowany dysk na żony laptopie z DS712+ pozwala jej na zrzucanie najnowszych zdjęć z cyfrówki i automatyczne publikowanie w w Photo Station

Moje ulubione funkcje..

DDNS - własna darmowa domena jest idealnym rozwiązaniem na ciągle zmieniające się IP w neostradzie
    Serwer VPN - dostęp do sieci w domu zarówno z komórki jak i z pracy to podstawa :) zdalny restart któregoś z routerów lub kamery IP strasznie ułatwia życie

alukone.com_synology_VPN.

Na telefonie HUAWEI Ascend P1 śmiga super:

alukone.com_synology_vpn_mobile.

Serwer Multimediów - po podłączeniu DS712+ do domowej sieci okazało się że idealnie współpracuje z Samsung Smart TV:

alukone.com_synology_smart_tv.

Dzięki temu rozwiązaniu filmy HD z cyfrówki nareszcie można było oglądać płynnie a dodatkowo duży ekran pozwalał na komfortowe oglądanie na kanapie :)
    Download Station - pozwala na ściągnięcie "najnowszych dystrybucji linuxa" i innych fajnych rzeczy...
    Surveillance Station - parę lat temu po kradzieży samochodu (smutna historia...) postanowiłem troszkę zabezpieczyć podwórko. Od chińczyków z portalu eBay zakupiłem 3 kamerki IP firmy FOSCAM. Sprzęt idealny do domowego monitoringu. Po zakupie DS712+ okazało się że to cudowne urządzenie ma świetne oprogramowanie do zarządzania tymi kamerkami. Niestety domyślnie dostępna jest tylko JEDNA (kochane SYNOLOGY - dlaczego tylko jedna??) licencja na podłączenie kamerki. Ale może kiedyś uzbieram i dokupię 2 brakujące licencje :) Aplikacja na androida - DS cam po prostu idealna!

View attachment alukone.com_synology_ds_cam.jpg

Audio Station - już niedługo na mojej komórce i żony zastąpi płatnego DEEZER'a
    Antivirus Essential - czuwa 24h nad naszymi danymi tak aby zawsze były zdrowe i dostępne na każde żądanie :)
    Logitech® Media Server - z racji że kiedyś staliśmy się posiadaczami takiego cuda jak Logitech Squeezebox Radio - za kołysanki dla małego Bartka odpowiada DS712+ połączone po WiFi z Squeezebox'em

Ostatnią ciekawostką jaką chce się z wami podzielić to współpraca DS712+ z dekoderami satelitarnymi firmy DREAMBOX

Dekoder wygląda tak i na pokładzie ma pełnego LINUX'a:
    alukone.com_synology_dreambox800hd.

Okzazało się że te dekodery posiadają funkcję PVR umożliwiającą zapisywanie nagrań na zasobach sieciowych Windows. Wystarczy wskazać IP naszego DS712+ oraz nazwę udostępnionego folderu i już możemy nagrany Top Gear z TVN Turbo pokazać w pracy chłopakom :)
    Dodatkowo przydaję się tu również funkcja VPN z DS712+ dzięki której po nawiązaniu połączenia wpisujemy w telefonie lokalny adres IP dekodera i możemy nim sterować zdalnie (przełączać kanały) oraz ustawiać nagranie ulubionego serialu lub programu na nasz serwer NAS Synology gdy nie ma nas w domu :) W razie pytań odnośnie konfiguracji tunera satelitarnego z DS712+ - jestem do waszej dyspozycji na tym forum.

Kilka screenów jak to wygląda:
    alukone.com_synology_dream_01.

alukone.com_synology_dream_02.

Plany na przyszłość...

Zakup DS213+ i przełączenie kamer FOSCAM właśnie na niego (+ dokupienie brakujących licencji ) ponieważ szkoda mi męczyć obecnego DS712+ :) a nagrania z monitoringu trochę zajmują zarówno miejsca na dysku jak i pasma w sieci LAN.

ps. tutaj znajdziecie super kalkulator za pomocą którego można szybko ocenić wymagane miejsce na dysku i przepustowość przy podłączaniu kamer IP do waszego NAS'a :)
    http://www.synology.com/support/nvr.php?lang=plk

Chyba zostanę waszym Ambasadorem Synology - będe namawiał przyjaciół na wasz sprzęt oraz związane z nim usługi :)