Jaki klient dla XP i W7

kaniap

Nowy użytkownik
Noobie
No zgadzam się da się to zrobić bez dodatków. Ale ktoś może być upierdliwy i chce klienta. Co kolega wtedy by polecił ? Openldap ?

grzegorzsa

Pierwsze i zasadnicze pytanie. Do czego będzie to używał, do baz danych, poczty, itd.
OLDAP spełni 99% potrzeb - a jesli natrafi na te 1% to na 100% jest na takim poziomie że wie co mu potrzeba ;-)

scooter

Odświeżę temat.

Do tej pory nie korzystałem z usług katalogowych. Zarządzam 60 komputerami w sieci. Na części komputerów jest windows xp, na kilku vista, na kilkunastu windows 7. Do tej pory udostępniałem drukarki i katalogi poprzez standardowe udostępnianie. Teraz chciałbym trochę ułatwić sobie życie i skorzystać z ldapu do autoryzacji użytkowników w jednej bazie przy logowaniu do windowsa, dostępie do drukarek i synka.

Gdzie znajdę jakieś pomocne informacje najlepiej po polsku.

Niestety nie stać mnie na zakup windows servera i uruchomienie Active Directory, ale stałem się szczęśliwym posiadaczem synka i chciałbym go wykorzystać jako serwer usług katalogowych.

Może ktoś pomoże ??

pdukat

Nowy użytkownik
Noobie
Re: Odp: Jaki klient dla XP i W7

Scooter, popełniłem dyplom z tego. (co prawda na Debianie i SuSE ale może pomoże) Odezwij się na GG 2524971 to podeśle materiały i pomogę w miarę czasu wolnego

Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Krwiak

SysOp
Administrator
pdukat napisał:
Scooter, popełniłem dyplom z tego. (co prawda na Debianie i SuSE ale może pomoże) Odezwij się na GG 2524971 to podeśle materiały i pomogę w miarę czasu wolnego
Jeżeli wiesz jak to zrobić to może zrób how to na forum, wtedy potomni będą mogli z tego skorzystać, a tak to niestety dla wielu nadal czarna magia. Szczerze powiem, że logowaniu do systemu MAC czy Linux za pomocą poświadczeń z LDAP potrafię zrobić, ale z Windowsem jak dotąd mi się to nie udało.

Dla zainteresowanych poniżej link do instrukcji jak logować się do systemu MAC czy Linux za pomocą poświadczeń z LDAP:

http://usdl.synology.com/download/packa ... er_enu.pdf

pdukat

Nowy użytkownik
Noobie
Niestety nie udaje mi się zrobić, żeby samba uwierzytelniała klientów windowsa. Nie wiem z jakimi parametrami jest ona zaimplementowana w DSM ale najprawdopodobniej nie pójdzie. Należy pamiętać że jest to sprzęt dedykowany.
Za to LDAP działa przyzwoicie, choć mam mały problem z replikacją

Początek strony