ISCSI duże obciążenie sieci.

shady

Nowy użytkownik
Noobie
Witam,

Mam kilka wirtualek postawionych na XenServer i ostatnio udostępniłem serwerowi po ISCSI trochę zasobów dyskowych z serwera plików RS812. Od tego czasu okresowo następuje ostra komunikacja między maszyną XenServer a serwerem plików. Wygląda to tak jak na obrazku w załączniku. Moim zdaniem nie jest to normalne, ale nie mogę nic na ten temat zaleźć w sieci. Może miał ktoś coś podobnego?
Serwer używa tego zasobu do przechowywania poczty użytkowników, tak więc nic specjalnego... ludzie mają całe wirtualki postawione w oparciu o ISCSI i nic się takiego nie dzieje...

Załączniki

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Też mam regularne skoki dostępu do danych (odczyt/zapis ok 20-25MB/s) tyle że na serwerze proxy.
W Twoim przypadku obciążenie jest nie wielkie. Jeśli skala ma poprawne oznaczenie to 90Mb/s to raptem 11,25MB/s czy czy ja wiem czy warto się czymkolwiek przejmować? Sama poczta w momencie dostępu musi generować lekki ruch. Nie wiem też jaki to serwer poczty masz postawiony. Czy exchange czy może jakiś na linuxie.
Ja bym sie takimi skokami nie przejmował. Za parę minut dodam tu screen z serwera proxy co mam w pracy. Aktualnie nikogo nie ma w pracy a skoki są.

Edit: wykresy z serwera proxy

Załączniki

shady

Nowy użytkownik
Noobie
U mnie ta komunikacja zjada prawie 80% zasobów procesora na routerze. Niestety ruch idzie przez router, w takim razie jeżeli tak być musi połączę serwer plików z serwerem pocztowym osobnym kablem karta w kartę aby ominąć router. Chociaż rozmawiałem ze znajomym, który ma kilka wirtualek postawionych na macierzy iscsii i nie obserwuje u siebie takich okresowych obciążeń sieci.

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Jak to router? Zastosowałeś chyba najgorsze z możliwych rozwiązań.
Routery na ogół nie grzeszą wydajnością. I pewnie ten router ma przepustowość na poziomie 100Mb/s.

EDIT.
Ten model ma przecież 2 porty sieciowe. Jednym kablem podłącz do bezpośrednio do serwera a drugim do sieci tak jak teraz. Przy konfiguracji sieci co masz to nie dziw się że masz takie skoki bym bardziej że router nie wyrabia.

Początek strony