dysk ISCSI - Błąd obiektu docelowego

krzysztoffilipak

Witam
Jak rozwiązać problem gdy zrobiony dysk po iscsi działał i po restarcie znikł. W inicjatorze ISCSI widać do jako "nieaktywny". Przy podłączaniu wyświetla Windows komunikat "błąd obiektu docelowego". Na Synku jest prawidłowo, żadnych błędów.

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Hmm sprawdź czy masz włączona opcję podłączenia dysków przy starcie systemu.
Albo coś namotałeś w konfiguracji.
Korzystam w pracy w iSCSI na synku. A zasób jest podłączony do Windows Serwer 2003. Jeszcze mi się taka sytuacja jak opisujesz nie miałem. No ale w wolnej chwili sprawdzę sobie różne scenariusze podłączenie iSCSI + restart komputera.

Magnetar

Usuń stare łącza (obiekty), wyszukaj na nowo i podłącz ponownie. Być może sesja nie została poprawnie zakończona i winda uważa że zasób jest cały czas podłączony, dlatego ponowne podłączenie zwraca błąd obiektu, bo taki obiekt już jest.

krzysztoffilipak

Usnąłem i z powrotem podłączyłem i dalej było tak samo. W końcu zatrybiłem że IP jakie pokazuje SYnek to nie moja stacja tylko pracownika. Klika dni temu sprawdzaliśmy jak się zachowuje przy połączeniu do dwóch komputerów. Teraz więc usunąłem inicjalizację z sąsiedniego komputera, wrzuciłem, włączyłem uwierzytelnianie CHAP i jest fatastycznie

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Wgraj nowsze sterowniki do karty sieciowej.
Jak dostęp do synka jest właściwy ,to poprawnie skonfiguruj Inicjator w dziale: odnajdowanie -> zaawansowane. Podaj tam z której karty ma korzystać jak i adres źródła.
Przed podłączenie także zdefiniuj co trzeba. U mnie z tak skonfigurowanym inicjatorem działa poprawnie od roku czasu.

Początek strony