BWaliszewski

Dyskusja w 'Konkurs noworoczny - wygraj DS213+ i dwa dyski WD' rozpoczęta przez użytkownika BWaliszewski, 8 Styczeń 2013.

1. BWaliszewski

BWaliszewski Zarejestrowany Noobie

Mój pierwszy serwerek, to był DS209j. Świetnie się sprawdzał w domu jako serwer profili dla użytkowników. Po kilku miesiącach zacząłem digitalizować swoją płytotekę AUDIO i VIDEO. Tu zrodził się pomysł na centrum multimediów. Wszystko podpiąłem do właśnie rodzącej się sieci 1GB... ileż to było problemów z ramkami. Sporo się na forum nagadałem na ten temat;) W końcu okazało się, że switch musi być z obsługą MTU do 9000. Ruszyło! Po kilku latach DS209j przestał wystaczać, bo kiedy to córka oglądała swoje filmy z Hannah Montaną... ja już miałem problemy, żeby obejrzeć coś u siebie. W końcu okryłem też Download Station. Tu nastąpił kres możliwości 209tki z "j" w nazwie ;)

Dziesiątki godzin na forum... przeczesywanie internetu... i o mały włos nie skończyło się jakimś QNAP'em lub iOmegą. Jednak przywiązanie do marki robi swoje... w domu stanął Synology DS212+ i to on pozwolił mi rozwinąć skrzydła. Do niego włożyłem dwa dyski WD WD30EURS spięte w SHR. Synka do switcha z obsługą MTU do którego podpiąłem najważniejsze urządzenia, to wszystko to routera CISCO E4200. Do samego Synka podpiąłem wszystko co się dało: wzmacniacz MARANTZ, odtwarzacz DUNE HD Max, TV, drukarka, głośniczki na USB, tuner TV, kamerę, pralkę, lodówkę, expres do kawy, psa... oj - te ostatnie to już nie [choć bardzo bym chciał ;)]. Nagle okazało się, że wszystko chodzi i nic się nie tnie! No to zacząłem pobierać pliki z netu [10 jednocześnie]... nadal wszystko pracuje! No to obciążyłem jeszcze bardziej: DUNE "ciągnął" z serwera plik ISO BD 3D, TV - plik FullHD MKV, wzmacniacz mp3-ki... rrrany - to nadal pracowało bez zacięć! Do dziś czuję ciarki podniecenia na plecach! Oczywiście nadal mam uruchomione profile dla każdego użytkownika w domu [sztuk 3]. Czułem się jak 20 parę lat temu kiedy to dostałem pierwszy komplet LEGO;)

Nowy dom. Nowe pomysły...

Zmiana miejsca zamieszkania. Dom do całkowitego remontu. Obmyśliłem plan, który skrzętnie ale konsekwentnie wdrażałem w życie. Serwer jako centrum multimedialne, ze wszystkim tym co robił [robi nadal] Synology DS212+ oraz monitoring. Tak powstała idea DS810+ i sieci z prawdziwego zdarzenia. Okablowałem dwa piętra i piwnicę. Pod schodami wygospodarowałem specjalne pomieszczenie dla szafy informatycznej. Monitoring już pracuje. W tej chwili jest 6 niefirmowych kamer HD. 5 sztuk na zewnątrz domu i 1 w środku. Za chwilkę dodam jeszcze jedną w garażu i z dwie hemisferyczne. Testy przebiegły pomyślnie... nic tylko kupować licencję:) Kamery nagrywają po wykryciu ruchu 25 klatek na sekundę. Wszystko rejestrowane na dyskach WD30EURS [teraz dwa, za chwilkę 4]. Całość podpiąłem do netu za pomocą Linksysa z DDWRT na pokładzie. Urządzenia umieściłem w szafie RACK i oświetliłem w dość efektowny sposób [sami oceńcie:)]

Ot kilka linków na mojego DS z filmikami mojego RS'a :) Szczególnie polecam materiały VIDEO!

1. VIDEO - DS810+ jako serce domu :)
    http://visiongroup.dyndns.info/photo/photo_thumb.php?dir=4b6f6e6b757273

2. Kilka zdjęć

Oczywiście będą profile, backupy, serwer będzie pobierał różne legalne materiały z netu. Do tego 3 stanowiska z TV i DUNA'mi, przynajmniej 4 stanowiska komputerowe... sprzęt Yamahy strumieniujący pliki AUDIO oraz uruchomiona stacja iTunes. Wysyłanie alarmów i informacji w postaci listów emaliowanych oraz testy z sms'ami. Oczywiście działa też Photo STATION. Całość podtrzymywana jest UPS APC Smart 500

Tak już zostało... nie dość, że sobie to jeszcze klientom - Synology. Dodatkową cech, która dzisiaj przemawia za Synology, to aplikacje dla smartfonów. DS File, DS Photo+, DS Finder... Audio i przede wszystkim DS CAM. Każdy klient wymięka jak pokazuje mu już działający monitoring domu.

Ciekawostką, choć niekoniecznie bezpośrednio dotyczącą samego Synology, jest współpraca z AirPlay. To rzecz niezwykła - w telefonie ustawiam SYNOLOGY RS810+ [choć DS212+ też świetnie działa], jako źródło dźwięku czy video i przekierowuje na TV czy wzmacniacz. Rewelacja... już nawet pilota nie muszę chwytać - wszystko działa z Synkiem jak należy.

Muszę też uczciwie powiedzieć, że dzięki Synology rozwijam się jeśli chodzi o Linuksa... może nie jest to rozwój oszałamiający... no ale czasem coś na forum poczytam i potem w ciszy "gryzę" to na swoim Synku. Czasem się uda, czasem nie... ale satysfakcja zawsze jest duża:)

Moje serwerki nazywają się: HAL-9000 oraz ENTERPRISE. Nic dodać, nic ująć;)

Dlaczego o tym wszystkim napisałem? Bo nie ukrywam, że chciałbym zrobić prezent dla mojego przyjaciela, który w swoim czasie podniósł mnie z kolan. Byłby to prezent niezwykły

Załączone pliki: