Budowa nowych wolumenów dla danych i niedużych wirtualizacji

krzpal

Stoję przed podjęciem decyzji jakie wolumeny utworzyć na synku 713+
Chwilowo mam jeden ale SHA ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, gdyż chcę też używać iSCSI dla wirtualizacji na VMWARE i linux-kvm
Nie mam w obecnej konfiguracji dostępu do iSCSI LUN (poziom bloku) tylko do tej opcji pierwszej iSCSI LUN zwykłe pliki.

Mam teraz dyski 2X4T Red, ale planuję też w tym roku dokupić stacje rozszerzającą o kolejne.
Po rozbudowie chciałbym móc rozszerzać woluminy i tworzyć nowe dla danych i dal wirtualizacji.

Obecna decyzja jest chyba ważna, abym nie musiał ponownie tworzyć wolumenów.
Mogę to jeszcze teraz inaczej skonfigurować i dlatego jako początkujący nowy użytkownik zwracam się z prośbą o pomoc jak to ustawić.

Z góry dzięki !

kociol1978

Re: Odp: Budowa nowych wolumenów dla danych i niedużych wirt

Lun na poziomie bloku masz niedostępny nie dlatego że masz shr. Taki lun można utworzyć tylko na wolnym dysku lub grupie dysków a nie wydzielić na istniejącym volumenie.

krzpal

Re: Budowa nowych wolumenów dla danych i niedużych wirtualiz

ok, czyli jak sobie dokupię rozszerzenie 5 dyskowe do 713+ to wtedy mogę to utworzyć ?

Przemuss

Q-lubowicz
Noobie
Re: Budowa nowych wolumenów dla danych i niedużych wirtualiz

W RAID1 to wydajność IOPS będziesz miał lichą. Na chwilę obecną utwórz sobie tak jak masz Lun (z zaawansowanymi funkcjami). Jak dokupisz stację rozszerzającą to sobie przeniesiesz na nowy RAID lub do poziomu blokowego.
LUN na poziomie blokowym tworzy się bezpośrednio na dyskach w RAID bez volumenu. Po utworzeniu mają niebieską ikonkę a nie zieloną:)

Zobacz mój temat rs2212rp-testy-lun-dziwne-wyniki-t4781.html Możliwe że Synology poprawiło coś odnośnie poziomu blokowego.
O ile dobrze pamiętam to LUN na poziomie blokowym nie miał takich funkcji jak migracja wolumenu i migawka. A na Volumenie tak (funkcje zaawansowane).

Początek strony