arkusz kalkulacyjny na NASie - jednoczesna edycja

Dyskusja w 'Zarafa' rozpoczęta przez użytkownika budo, 29 Grudzień 2014.

1. budo

budo Nowy użytkownik Noobie

Cześć,

Szukam rozwiązania podobnego do google docs (a najbardziej zależy mi na arkuszu kalkulacyjnym), gdzie będzie można pracowac w kilku (minimum dwóch) użytkowników na jednym arkuszu.
    Czy znacie jakieś rozwiązania na Synology?

Bud

2. unr3al2

unr3al2 Guest

3. budo

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi mi jednak o prawdziwą pracę dwóch lub więcej użytkowników w tym samym czasie na jednym arkuszu.
    W Google Docs i Office Online jest taka funkcjonalność.
    Ja nie chcę korzystać z rozwiązań chmury publicznej - chcę wykorzystać do tego mój NAS.

Bud

4. unr3al2

unr3al2 Guest

A to ma być używane lokalnie ??

Wyslane z lodówki Whirlpool.

5. budo

Tak, zainstalowane na NASie a używane w sieci lokalnej.
    Bud

6. unr3al2

unr3al2 Guest

To w tym przypadku poje rozwiązanie jest optymalne. Plik jest na NAS i dajesz wybranym ludziom link/dostęp i wszyscy na raz możecie edytować.

7. budo

Ale w momencie kiedy dwie osoby na raz edytują i zapisują arkusz to już jest problem. U mnie nie da się czekać aż ktoś skończy pracę na pliku aby nie było konfliktów w wersjach i danych.
    Jest o tym napisane w linku, który podał unr3al2.

Może ktoś ma doświadczenie z innymi rozwiązaniami online?
    Bud

8. barneyos

barneyos Zarejestrowany Noobie

Ja niestety musiałem to obejść i dlatego też kupowałem m.in. synka, czyli mySQL i zaczytywanie aktualnej tabeli do excela przez wielu oraz kontrola zmian poprzez numerację wersji itp. oraz export z excela do mysqla. Rozwiązanie z wielodostępem Ms do plików .xls jest ograniczone i wymaga dyscypliny od użytkowników, której (trzeba założyć) oni nie mają.

9. grzenio

grzenio Guest

sharepoint sie kłania niestety. tylko chyba wszystko w najnowszych wersjach wraz z office musi byc jak pamietam

10. unr3al2

unr3al2 Guest

Ale to nie na synka :D