1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Zlecę optymalną konfigurację mojego DS1515+

Dyskusja w 'Ogłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Gjozwiak, 14 Luty 2015.

Ładowanie...
  1. Gjozwiak

Gjozwiak Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    06:40
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Czy znajdzie się osoba, która zdalnie skonfiguruje moje urządzenie (oczywiście odpłatnie) z poprzednim urządzeniem - bardzo pomógł mi mikhnal - dzięki serdeczne wszystko działało wyśmienicie
    Wiem, ze wszystkie rzeczy mógłbym poszukać na forum, lecz siedzę już kilka dni a ogrom rozwiązań jest taki, że nie wiem jakie będzie optymalne dla mnie
    a orłem w dziedzinie rozwiązań serwerowych nie jestem - oględnie mówiąc
    Potrzebuję
    1. Backupu moich danych (tych mówicie na forum o data replikator - ale ja nie mam czegoś takiego)
    2. Opcji przywracania obrazu dysku systemowego razie awarii systemu
    3. Serwera ftp
    4. Czegoś w rodzaju Dropboxa
    5. Zdalnego dostępu do serwerka

2. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Backup danych najlepiej przez chmurę, mi pasuje ownCloud, serwer FTP to tylko zaptaszkowanie stosownego checkboxa (bo rozumiem, że wiesz jak używać). Dropbox jest dostępny w centrum, podobnie jak Google Drive. Zdalny dostęp to przekierowanie portów. Co do przywracania systemu z obrazu to czy jest jakiś prosty mechanizm na to? Ja zawsze robię Acronic True Image ale nie zawsze da się po sieci no i trzeba wyklikać. Z czego korzystacie?

Pamiętaj kolego, żeby po takiej zleconej operacji sprawdzić czy informatyk nie zostawił sobie otwartej furtki na Twoj DS. O zmianie haseł nie wspominam bo to oczywistość.

Podpowiem Ci, że photo station może Ci się przydać w pracy. Wrzucasz na szybko przebrane fotki (nawet surowe) i dajesz młodym login i hasło. Mogą już wtedy zobaczyć co cyknąłeś i tak się nie niecierpliwią czekając na obrobione zdjęcia. Mam kilku klientów z Twojej branży i wiem, że jak się z tego dobrze korzysta to jest przyjemne w odbiorze.

3. Gjozwiak

Gjozwiak Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    ownCloud - czy to jest program od Synology ? A Cloud Station - testuje teraz trochę - jest ok ?
    "Zdalny dostęp to przekierowanie portów." - a Quick Conect nie robi tego bez przekierowania ?

Najważniejszy to ten backup - choć sam nie wiem jaki ?
    boję się takiej sytuacji gdzie np po przypadkowym przeniesieniu danych do innego folderu na dysku lokalnym - program wyczyści też kopię na serwerze - chciałbym tego uniknąć
    Cloud Station ma niewiele opcji konfiguracji

Kupiłem kiedyś program Allway Sync - miał wszystko czego potrzebowałem lecz ostatnio zaczął szwankować - brakuje mu pamięci czasem się wysypie itp - kopia była robiona na mapowanym dysku
    Teraz muszę poszukać czegoś lepszego, czytam też że są lepsze sposoby niż mapowany dysk - ale jakie ? (ftp ?)

4. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    ownCloud to otwarty projekt, nie od Synology. Cloud Station, jeśli Ci pasuje to jest ok. Chodzi właśnie o to, żeby wybrać to co TOBIE pasuje. QuickConnect się sprawdzi ale nie we wszystkich pakietach. Są takie, które wymagają przekierowania portu ale tego niepotrzebnie się boisz- to ustawia sie minutę. Backup za pośrednictwem chmury to właśnie odzwierciedlenie Twoich plików na serwerze. Mechanizmy takie jak "stare wersje plików" czy kosz po części eliminują ten problem. Prawdziwy backup jest wtedy, gdy okresowo i tak zgrywasz co ważniejsze na dysk przenośny. Domyslam się, że wszystkie funkcjonalności Allway Sync zaoferuje Ci synology. Do takiego backupu jak potrzebujesz mapowany dysk jest ok. Jak ma być w czasie rzeczywistym to chmura. FTP byłoby mało wygodne. Jest jeszcze iSCSI (podłączasz dysk sieciowy i jest widoczny w systemie jak zwykły HDD) ale to nie potrzebne w Twoim przypadku.

Poleć tę stronę