1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

xCloud - pierwsze wrażenia

Dyskusja w 'xCloud' rozpoczęta przez użytkownika mikhnal, 3 Grudzień 2012.

Ładowanie...
  1. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0

W repozytorium Synology pojawiła się nowa paczka: xCloud będąca wirtualnym połączeniem komputerów, telefonów z Androidem/iOS i Synka

Już znalazłem minusy tej aplikacji, które mi się nie podobają:
    • pomijam kwestie bezpieczeństwa, nie wiem czy ktoś boi się o dane w "chińskiej chmurze"
    • koszmarny transfer plików, wygląda na to, że dane najpierw lecą do Chin, dopiero potem są wysyłane do telefonu/Synka
    • brak możliwości wysyłania katalogu (nie potrafię go zaznaczyć), tylko pliki
    Szczerze? Dla mnie osobiście nic jeszcze nie przebiło użyteczności darmowego Total Commandera na Androida - zrobię nim wszystko z plikami i bez problemu połączę się z zewnątrz z Synkiem.

2. unr3al2

unr3al2 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
  3. Diting123

Diting123 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    16:59
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Nie mam
    Hi, there! Even though I cannot understand your conversation clearly since I cannot read Polish. I suppose you're worrying about the security of using xCloud. However, as we always stressed, xCloud adopts P2P secure tunnel other than relay, thus making the whole data transferring process just between your Synology and mobile phone directly, in other words, without 3rd party engaged in, your data is either on your mobile phone or on your NAS. In this way, obviously, your data is totally under your control pretty securely and privately!
    Hope it's right!

4. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Ok, but why I cannot check folders for copy? Only files can be selected.

5. Diting123

Diting123 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Nie mam
    Hi, there.
    Sorry for the delayed response
    Currently, you can not upload folders by xCloud, but you can upload a zipped package with xCloud.

Thanks for your question!

6. marriu

marriu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    jaki model?
    Zakupiłem wersję platinum, idealna do iphone do wysyłania zdjęć na synka, potem tylko sync z photo station i już. Działa poza wifi, pod 3G również, więc można zdjęcia wrzucać do własnej chmury na NAS.

Poleć tę stronę