1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Usuwanie starych kopii z folderu .recycle

Dyskusja w 'Time Backup' rozpoczęta przez użytkownika Franiu, 13 Grudzień 2016.

Ładowanie...
  1. Franiu

Franiu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    22:39
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212 (firma); DS214play (dom)
    Powtarzam wątek sprzed kilku dni, bo coś go wycięło:

Przepełniłem dysk na którym trzymam kopie Time Backup. Tak jak wyczytałem kopie usuwane ręcznie (nie wiadomo po co) trafiają do katalogu .recycle. Przeczytałem wątek Time Backup & Smart Recycle - Synology Forum gdzie opisano jak je stamtąd usunąć, ale niestety mam problem. Włączyłem telnet i SSH, ale jak próbuje zalogować się na konto root (które ma mieć niby to samo hasło co admin) dostaje komunikat Acces denied. Próbowałem więc zalogować się jako admin i przyznać uprawnienia root poleceniem sudo -i. Niby się to udaje, ale jak pruje kasować pliki poleceniem rm –rf /volume2/Archive/TimeBackup/.recycle/* to dostaje info, że pliki te są tylko do odczytu i że nie można ich usunąć. Ktoś wie jak można sobie z tym poradzić?

Synek DS 212, DSM 6.0.2-8451 Update 5 (najnowszy) , TimeBackup 1.3-2423 (najnowszy)

2. Franiu

Franiu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    22:39
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212 (firma); DS214play (dom)
    Dostałem na niego odpowiedź:

Nie
    sudo -i
    tylko
    sudo su
    .
    Na czas kasowania wyłącz paczkę Time Backup.
    --- Połączono posty, 13 Grudzień 2016, Data oryginalnego postu: 13 Grudzień 2016 ---
    Paczkę oczywiście wyłączyłem już wcześniej. Zapomniałem natomiast, że admin (konto które normalnie mam wyłączone) ma brak dostępu do tego dysku usb gdzie trzymam kopie time backup. Dostęp już oczywiście włączyłem, ale mam kolejny problem.

Opiszę dokładnie co robię, bo pewnie problem leży w szczegółach.

Włączam konto admin, włączam SSH, loguje się przez PuTTY. Po zalogowaniu dostaje komunikat (rozumiem, że nieistotny):

Could not chdir to home directory /var/services/homes/admin: No such file or directory

Wpisuje: sudo su

Prośba o hasło, wpisuje i dostaje ash-4.3#

Wpisuje komendę do kasowania rm –rf /volumeUSB2/usbshare/TimeBackup/.recycle/*

Dostaje ciąg komunikatów (dotyczących różnych folderów kosza gdzie są backupy)
    rm: cannot remove ‘/volumeUSB2/usbshare/TimeBackup/.recycle/9974_15375d03’: Is a directory

O co tym razem chodzi?
    --- Połączono posty, 20 Grudzień 2016 ---
    Czy nikt nie spotkał się z podobnym problemem?

Poleć tę stronę