1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Pomoc USB Copy konfiguracja bądź alternatywy

Dyskusja w 'Pytania' rozpoczęta przez użytkownika jacubec2, 20 Czerwiec 2018.

Ładowanie...
Tagi:
  1. jacubec2

jacubec2 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    21:28
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS413j
    Witam,
    zakupując 918+ byłem bardzo zadowolony z opcji USB Copy - w opisie i przedstawione przez sprzedawcę wyglądało super. Niestety nie miałem czasu grzebać wtedy po forach w sprawdzeniu jakie to znowu niespodzianki przygotowało Synology.
    Oczywiście się nie zawiodłem (tzn, zawiodłem, ale tego się trochę spodziewałem)

Moja potrzeba:
    Podłączam Dysk USB - Synology rozpoznaje urządzenie i wykonuje zadane kopie na DYSK USB
    Wkładam USB flashdrive - Synology rozpoznaje urządzenie i wykonuje kopie do odpowiednich katalogów na NAS
    Wkładam inne USB - jw.

Ogólnie założenie mam takie, że po włożeniu karty SD lub PENDRIVE dane użytkowników są zabezpieczane na serwerze. A po podpięciu poszczególnych HDD wykonywane są na nie kopie zadanych katalogów (np. zdjęcia i wideo na jeden HDD, Wygenerowane raporty i faktury na inny)

I tu zonk. USB Copy pozwala utworzyć tylko jedno zadanie przypisane do danego nośnika a w zadaniu określa się jedno źródło. Ewentualnie ja już oślepłem i nie widzę jak dodać kilka katalogów źródłowych.
    I cały czar prysł.
    Nie mogę np. Ustawić kilku zadań dotyczących jednego urządzenia USB - np zdjęcia każdego użytkownika do innego folderu na USB.

I teraz prośba. Znacie jakąś sztuczkę, żeby osiągnąć zamierzony efekt?
    Znacie alternatywę?
    Ktoś podejmie się napisania aplikacji za kasę ?

2. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    23:28
    Oceny:
    +36 / 1 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Przecież ta funkcja tak działa od zawsze. To sprzedający opisując funkcje minął się z prawdą albo ty tak to zrozumiałeś.
    To nie wina synology.
    Pozostaje jedynie napisanie stosownej apki.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka