1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

UPS do synology ds412+

Dyskusja w 'Kompatybilność Oprogramowania i Sprzętu' rozpoczęta przez użytkownika PLinku, 26 Luty 2014.

Ładowanie...
  1. jazzy

jazzy Entry Technician Q Associate

Local Time:
    15:29
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS413j
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Dziękuję za odpowiedź. UPS zamówiony:)

2. jazzy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS413j
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    UPS nabyty, podłączony, serwer wykrył bez problemu i teraz problem z konfiguracją.
    Ustawiłem do testów
    włącz obsługę UPS - 60 sekund tryb bezpieczny
    wyłącz UPS po utracie zasilania
    włącz serwer po utracie zasilania
    i teraz tak - po 60 sek serwer się wyłącza ups się wyłącza ale tylko na moment zaraz wraca zasilanie, i włącza się serwer.
    Po odznaczeniu "włącz serwer po utracie zasilania" serwer się nie włącza ale ups działa tak samo - wyłącza się na chwilę i ponownie włącza.
    Czy to jest prawidłowy objaw? Czy nie powinien UPS się wyłączyć i pozostać całkowicie wyłączony?
    Jeszcze jedno pytanie - czy pamiętacie stan baterii po zakupie? u mnie był nałądowany w 92% i mam podejrzenia że UPS był uzywany. Przy naładowaniu 100% jak długo podtrzymuje zasilanie serwera?

3. jazzy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS413j
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Po przetestowaniu wychodzi że UPS jest w stanie podtrzymać serwer przez ok. 1,5 godz (z czego ok 15 min serwer "normalnie używany", pozostały czas nie). Czy też tak macie i jest to dobry czas czy też jednak powinien trzymać troszkę dłużej?

4. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    17:29
    Oceny:
    +36 / 1 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    jak ustawiłeś ze po 15 minutach ma się wyłączyć to czego oczekujesz? Że wyłączy się po 30? W 3 synkach w pracy ustawiłem wyłączenie przy słabej baterii. Co faktycznie przekłada się na 1-1,5h pracy na baterii. A jak zasilanie wróci serwer się włącza jakby nigdy nic tyle że upasy od APC.
    Bzdrua. Każdy akumulator/bateria z biegiem czasu traci swój ładunek. Dlatego też zalecane jest naładować go co jakiś czas. Naładuj i będziesz zadowolony. Na baterie i tak masz max 6m gwarancji:) Stan ładowania aku po zakupie zależy ile czasu stał w magazynie.
    osobiście nie korzystam z funkcji wyłączenia UPS i nie widzę sensu jej zastosowania. Skoro UPS się wyłącza i po chwili włącza wskazuje nie pełną współpracę synka z UPS-em. Jak nie potrzebujesz funkcji uśpienia UPS-a zrezygnuj z niej.
    Jak sama nazwa wskazuje to serwer ma się włączyć. W swoich serwerach mam to włączone. Działa dobrze.
    Wskazanie wyliczone jest czysto teoretyczne. Wszystko zależy od aktualnego zużycia prądu. Przy twoim modelu i tym UPS-e wynik 1,5 godziny będzie ok. Może być dłuższy po zastosowaniu stosownych dysków z serii green i obciążenie samego systemu.
    Wg mnie nie jest aż tak ważny czas podtrzymania a bezpieczne wyłączenie synka. W firmowych realiach czas podtrzymania poniżej 20min dla serwerów to nieporozumienie. Godzina czas jest ok. W domowym zastosowaniu wystarczy nawet te marne 10 minut:)

5. jazzy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS413j
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Nie miałem takiego ustawienia, nie wiem z czego tak wnioskujesz, - do testów ustawienie "wyłącz przy słabej baterii"
    Przy takim ustawieniu UPS podtrzymywał serwer ok. 1,5 godz (z czego 15 min serwer pod obciążeniem - normalna praca i używanie serwera, a pozostały czas bez ruchu na serwerze).

Dodatkowo przy ustawieniach (wcześniejszy post)
    - włącz obsługę ups - 60 sek tryb bezpieczny
    - włącz serwer po utracie zasilania
    efekt jest taki że po 60 sek serwer się wyłączy, a po chwili znowu się włączy (ups nadal na baterii, nie przywracałem zasilania z sieci)
    Dopiero po odznaczeniu opcji "włącz serwer po utracie zasilania" i po wyłączeniu po zadanym czasie serwer pozostaje wyłączony.
    Zakładam że w przypadku pozostawienia opcji "włącz serwer po utracie zasilania" zaptaszkowanej - efekt przy krótkim czasie byłby taki że serwer włączałby się i wyłączał w kółko a tak chyba nie powinno być.
    Czy jest to jakiś błąd komunikacji UPS-serwer?

W jakiejś recenzji czytałem że przy pierwszym podłączeniu baterie były naładowane w 50% (u mnie 92%). Dodatkowo na obudowie zauważyłem rysy oraz tłuste ślady po ściągnięciu folii. Stąd moje podejrzenia. Obecnie w sklepach internetowych nie zawsze kupisz nowy produkt. Często mógł być on już przez kogoś użyty/używany i zwrócony z jakiegoś powodu.
    Zresztą jak się kupuje choćby telefon komórkowy bateria też nie jest nigdy naładowana "do pełna".\
    Natomiast jeśli czas podtrzymania jest ok (nie wskazuje na jakieś szczególne zużycie -np ups poekspozycyjny) to w porządku - stąd też moje pytania o takie szczegóły.

Zgodnie z powyższym u mnie nie działa to dobrze bo serwer włącza się ponownie pomimo że UPS pozostaje na baterii.

6. tralek

tralek Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    @Jazzy: Odnośnie naładowania akumulatora w zasilaczu to powiem Ci jak to jest od strony technicznej producenta UPSów. Po pierwsze zasilacz jest wygrzewany po montażu czyli testowane jest ładowanie i rozładowywanie akumulatora oraz podtrzymanie urządzeń na wyjściu oraz ew. też czas podtrzymania, czyli akumulator nie jest wstanie dziewiczym w momencie sprzedaży z zasilaczem. Ponadto producent zasilaczy w życiu nie wpuści na rynek UPS-a ze słabo naładowanym lub nie sformowanym akumulatorem, bo wróciłby by do niego chwilę później jako zwrot do serwisu na to że nie działa. Żeby firmware w zasilaczu mógł się podnieść i odpalić ładowarkę by naładować akumulator potrzebny jest pewien poziom ładunku elektrycznego w akumulatorze. Jeżeli poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej tego krytycznego poziomu to zasilacz UPS nie uruchomi się.

Co z tego wynika:
    - producent nigdy nie ma pewności po jakim czasie zasilacz zostanie sprzedany do końcowego użytkownika, więc akumulator musi być dość dobrze naładowany, bo ładunku ubywa z czasem nawet jeśli zasilacz nie jest używany
    - jeżeli rozładował Ci się akumulator w UPS-ie podczas pracy bateryjnej do niskiego poziomu i nie naładujesz go w miarę szybko z powrotem to zasilacz za chwilę nie będzie chciał Ci się załączyć

Na szczęście dużo nowych zasilaczy ma funkcję "hot-swap battery" lub "easy swap battery" czyli możliwość wyciągnięcia akumulatora przez użytkownika bez rozbierania zasilacza na części pierwsze. Wtedy gdyby akumulator rozładował się poniżej poziomu krytycznego można go zawsze wyciągnąć i naładować zewnętrzną ładowarką.

Nie przejmuj się też tym czy UPS był tam wcześniej przez kogoś kilka dni używany czy też nie (zwroty się mogą zdarzyć u sprzedawców z tytułu sprzedaży na odległość - teraz jest na to chyba 14 dni). Liczy się czy masz gwarancję producenta na zasilacz oraz akumulatory i ile ona wynosi oraz czy jest typu door-to-door. Jak karta gwarancyjna nie była wcześniej popisana przez sprzedawcę to jest ok. Po za tym UPS-y są dość trwałymi produktami, ale mimo to nie ryzykowałbym z jakimiś tam 10 letnimi produktami (chyba że były odnawiane u producenta zasilacza - wymiana wentylatorów, kondensatorów itd.). U mnie w firmie ludzie czasem zjawiają się z naprawdę zabytkowymi modelami zasilaczy by im naprawić lub odświeżyć i robimy to jeśli ma to ekonomiczny sens dla klienta.

7. jazzy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS413j
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Dzięki za odpowiedź, w takim razie mnie uspokoiłeś. Tak już jest że czasem za mocno się szuka dziury w całym.

8. muzg

muzg Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Witam,
    trafiłem na ten wątek i zachodzę w głowę nad kwestią komunikacji między UPSem (posiadam wymieniony w postach CYBERPOWER DX850E-FR) a NASem (DS214play) i dość mocnym komputerem... NAS komunikuje się się UPSem przez USB, a jak do tego jeszcze ogarnąć jednoczesne podłączenie PC'ta i komunikacje jego z wymienionym UPSem.

Pytanie moje brzmi: czy jest możliwe podłączenie dwóch urządzeń do UPSa i jednoczesną automatyczną kontrolę wyłączenia tychże urządzeń w przypadku zaniku napięcia?

9. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    17:29
    Oceny:
    +36 / 1 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Tak o ile jeden z nich może pełnić funkcję serwera UPS a drugi pełnić rolę klienta po sieci a nie tylko po USB. Synology nie ma z tym problemów.

10. muzg

muzg Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Dziękuję, w takim razie pokombinuję w wolnej chwili.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.