1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Uprawnienia nowo tworzonych plików/katalogów

Dyskusja w 'File Station' rozpoczęta przez użytkownika curakao, 19 Grudzień 2014.

Ładowanie...
  1. curakao

curakao Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    21:20
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    1010+, 1511+, 712+
    Witam,

Sprzęt: DS1512+, DSM 5.1-5004 update 2

Mam pytanie o sposób ustawiania w DSM zmiennej umask. Zauważyłem, że po jednym z ostatnich update'ów firmware'u użytkownik umieszczający pliki przez filestation (lub FTP) domyślnie nadaje im uprawnienia do zapisu tylko dla właściciela. Efekt jest taki, że mimo posiadanych pełnych uprawnień do folderu przez innych użytkowników - nie są oni w stanie zmienić/usunąć wrzuconych przez innego delikwenta plików.

Zmiana uprawnień w filestation z pozycji admina wystarcza tylko do czasu ponownego wrzucenia przez kogoś jakiś nowych plików/katalogów.

PS. Czy Wam też support synology odpowiada na zgłoszenia z prawie miesięcznym opóźnieniem?

2. ckdudi

ckdudi Passing Basics Beginner

Local Time:
    23:20
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1512+
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Odpowiadam, gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, a sam doszedłem przed chwilą w końcu o co chodzi, a może komuś moja odpowiedź się przyda w przyszłości. U mnie problem występował tylko jak tworzyłem pliki lub katalogi z IOs'a rozwiązałem to przez wyłączenie opcji w zakładce Usługi plików: Usługa plików Mac (ustawienia zaawansowane) "Zastosuj domyślne uprawnienia UNIX", gdy ona jest wyłączona wszystko jest w porządku, kopiowane pliki mają automatycznie poprawne (według uprawnień katalogu nadrzędnego) uprawnienia dla wszystkich użytkowników.

Poleć tę stronę