1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Pomoc Time machine - synology -> synology, wolne działanie

Dyskusja w 'Bezpieczeństwo' rozpoczęta przez użytkownika kamilsz, 12 Maj 2016.

Ładowanie...
  1. kamilsz

kamilsz Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    22:29
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    RS2212RP+
    Witajcie,

Posiadam Synology DS1511+oraz RS2212RP+. Do tej pory kopie przy pomocy TimeMachine robiły się w 10 minut, teraz robia się w godziny. Róznica jest taka, że został wymieniony switch cisco do którego było podpięte jedno z powyższych urządzeń. Administrator sieci zapewnia mnie, że konfiguracja portów jest identyczna. Po wymianie starego switcha na nowy w całej lokalizacji wydajność sieci wzrosła dwukrotnie. Dodam, że w tej samej lokalizacji mam jeszcze 2 inne synology (łącznie 4) i tam nie ma żadnych problemów. Czytałem w googlu, że takie problemy spotykaly uzytkowników MAC, ale tutaj jest problem ze współpracą pomiędzy dwoma synology.

Korki jakie wykonaliśmy to było przepięcie obu szwankujących synology na ten sam switch, porównaliśmy konfigurację portów na starym i nowym switchu oraz na pozostałych poprawnie działających synology zarówno w zakładce sieć jak i w samych ustawieniach timemachine.

Proszę o pomoc z tym problem, ale również, jeśli nie znależlismy rozwiązania, jak przeniesc dotychczasowe/starsze kopie na inne synology tak, żeby nie stracic tych kopii?

Pozdrawiam, Kamil

2. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    00:29
    Oceny:
    +36 / 0 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Oba są dokładnie w tej samej sieci?
    Ilość danych nie wzrosła w ostatnim czasie?
    Sprawdź z jaką prędkością zestawiło się połączenie na obu synkach.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Poleć tę stronę