1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Telewizor + DLNA + Synology

Dyskusja w 'Media Server DLNA/UPnP' rozpoczęta przez użytkownika Kamyk, 11 Luty 2013.

Ładowanie...
  1. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Możesz podłączyć udostępnione zasoby na Synku po otoczeniu sieciowym - jeśli TV umożliwia takie montowanie zasobów.

2. kozikpl

kozikpl Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:00
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Nie mam
    Na 100% nie jestem pewien ale chyba mój LG nie ma takiej możliwości.

Zostaje tylko mieć nadzieję, że w kolejnej wersji serviio dodadzą możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej.

Przeglądając forum napotkałem się na topic, że przy transkodowaniu filmu z napisami procek nas'a może nie dawać rady, a chciałbym kupić najsłabszy model synology DS112j

3. mpl

mpl Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    712+ 1513+
    Nie rozumiem : po co ?
    MKVToolnix narzędzie do zmiany domyślnej ścieżki audio i nie tylko

4. deibral

deibral Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212
    Autorowi, jeśli jeszcze nie kupił, chciałem napisać, że telewizory Sony z 2012 roku nie będą odtwarzały wszystkich formatów z Synology (np. mkv, ale będą miały też duży problem z audio na DTS i tyczy się to też Blu-ray Sony), nie wspominając o napisach. To ja pisałem, że Serviio 1.2 ma wspierać napisy w Sony poprzez ich wmuxowanie. Sprawa ma się jednak tak, że wymagany jest do tego odpowiednio mocny sprzęt w postaci Synology przynajmniej DS713+ na dual core. Na DS212 czy DS213 lub słabszych można zapomnieć - będzie rwało jak nie powiem co.

Innym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na najlepszej jakości obrazu, jest zakup np. Sony HX850 i dokupienie do tego odtwarzacza Blu-ray Samsunga, który powinien czytać wszystko podobnie jak telewizory Samsung - i to bez muksowania napisów. Powinny wchodzić napisy .srt odczytywane przez DLNA z Synka. Ale to rozwiązanie sam będę testował i ew. mogę dać znać czy faktycznie tak jest. Sony Blu-ray się nie nadaje do tego (nie czyta napisów bez muxowania). Nie wiem jak inne firmy takie jak np. Panasonic.

Wydaje mi się, że dla tych średnio wymagających użytkowników może lepszym rozwiązaniem okazać się kupić np. odtwarzacz Samsung ES6000 czy ES6000E niż wywalać podoną kasę na Xtreamer'a jeśli odtwarzać chce się tylko filmy z synka na TV. Choć nie cierpię tej fajansiarskiej firmy Samsung.

5. white

white Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    04:00
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Ja posiadam telewizor Sony kdl-55ex500 i natrafiłem na następujący problem (już ktoś o nim pisał, ale nie znalazłem żadnego rozwiązania). Otóż telewizor i DS212 są podłączone do routera Netgear dgn3500. Telewizor wspiera odtwarzanie divx itp. Odtwarza również napisy w formacie .srt i .txt.
    Działa to wszystko ładnie jeżeli podłączy się pendrive. Bez problemu w folderze odnajduje się film i ogląda się z napisami.
    Z synology jest następujący problem. Telewizor widzi dysk i wszystkie foldery, które są wrzucone z filmami. Jednak w tych folderach nie widzi już żadnych plików.
    Zainstalowałem video station i również to nie pomogło. Jest to bardzo dziwne bo telewizor te same filmy przez usb widzi.
    Synology również wyświetla się ładnie jako źródło odtwarzania przez dlna. Nie wiem już jaki może być powód tego problemu.

Jeżeli nie podałem jakichś informacji to pytajcie, ponieważ bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu.

6. Kamyk

Kamyk Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS713+
    Autor tematu (czyli ja) nie zakupil jeszcze tivi :-( ale mam synka 713+ wiec da rade z taka obsluga bo jest dualcore. Lekko zrezygnowalem ost. z sony na rzecz sharpa 40LE830E czy cos takiego. Mam nadzieje, ze na nim bedzie smigalo. A jak nie to bede kombinowal z raspberry pi i xmbc - ale to ostatecznosc.

Kamyk

7. TheMario

TheMario Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    RS2211+
    Ja w końcu metodą prób, błędów i wypaczeń ;) dotarłem do takiego rozwiązania:

TV Samsung d7000 (niby napisy wspiera, ale nie wmuksowane itd. - zawsze jest jakieś ale....)
    Apple TV
    Synek z DS Video (wcześniej kombinowałem z Plexem, ale synek nie wyrabiał z przekodowywaniem - ciągle się cięło)
    IPhone z ds video i przekierowaniem na Apple TV

Wszystko działa jak trzeba - dowolne napisy, dowolne ścieżki dźwiękowe, dowolne rozdzielczości (tzn do 1080p włącznie). Obciążenie proca w synku nie przekracza 50%. Jedyny problem to z odtwarzaniem moich zripowanych płyt BR, tzn. problem mam z przepustowością sieci (wifi), bo synek daje radę - nawet oryginalne napisy z BR wyświetla... ('ripy' to pliki mkv wyprodukowane z płyt BR przez program makemkv z zachowaniem oryginalnych ścieżek wideo, dźwięku i napisów ze źródłowym bitratem, bez żadego rekodowania)

PS. Za streamowanie do Apple TV odpowiada wbrew pozorom Synek, a nie iPhone. Właśnie sprawdziłem, że aplikacja DS Video na moim tablecie z Androidem (a zatem zapewne na dowolnym innym telefonie z androidem) działa dokładnie tak samo skutecznie ;)

8. white

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Przecież przy wmuksowanych napisach nie muszą być one obsługiwane, bo są wtopione w ścieżkę video.

Nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu?
    Telewizora nowego napewno nie będę kupował bo to bez sensu. Już prędzej zakupię jakiś dongle z Androidem na pokładzie z quad-core za ok. 300zł i będę miał pełną funkcjonalność tabletu w TV, czyli znacznie więcej niż smart TV i wtedy sobie będę bez problemu odnajdował pliki chociażby przez DS FILE i odpalał przez MX Player.

Jednak nadal chciałbym spóbować rozwiązać mój problem bez kupowania dodatkowego sprzętu.

9. TheMario

TheMario Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    RS2211+
    Wmuksowane napisy a wtopione to zupełnie co innego....
    Kontener .mkv daje możliwość zachowania w jednym pliku kilku ścieżek dźwiękowych czy napisów (w dowolnym formacie) i później przy odtwarzaniu wyboru dowolnej kombinacji.

Dla mnie jest to podstawowa zaleta mkv

10. mariuszsal

mariuszsal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Jako, że jestem posiadaczem 46HX850 to wiem co to znaczy brak wsparcia dla najpopularniejszych formatów plików. Praktycznie nic nie odtwarza. Co do PS3 - to również tutaj nie zaszalejesz, również jest wybredna jeśli chodzi o formaty plików video.

Dlatego polecę ci WD TV bo takie cos używam i nie spotkałem się jeszcze z formatem pliku z którym sobie nie poradził. A cena używanego jest niższa od Chińskich playerów na androidzie (gdzie musisz dokupić pilota, przejściówkę usb-lan,...)

11. white

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    WD TV kosztuje 350 złotych, a przystawki z androidem ok 90-100$ czyli również około 300 złotych. Mówię tutaj o topowych urządzeniach z potężnymi podzespołami

http://www.geekbuying.com/item/U4B-Meas ... 14981.html

Do tego warto zauważyć ogromny potencjał tych urządzeń. Słabsze modele można spokojnie nabyć poniżej 300 zł już z air mouse.
    Nie potrzeba do tego już nic kupować. Jedyne co można dokupić to usb hub za kilkanaście złotych.

No tak pomyliło mi się wtapianie napisów z wmuxowaniem.

Co do telewizora to nie wiem dlaczego tak ludzie narzekają ale mój kdl-55ex500 odtwarza znaczną większość filmów poprzez usb i do tego jeszcze bez problemu czyta napisy w formacie TXT. Jedyne co jest denerwujące to czcionka i jakość tych napisów. Są na szarym tle i małe.

I to jest właśnie mój problem. Biorąc ten sam film i wrzucając do na Synology nie mogę go odtworzyć bo telewizor widzi jedynie pusty folder, a jeżeli ten sam film wrzucę na pendrive i włożę do portu USB w TV to odtwarza ten film bez problemu i z napisami. Nie wiem jaka jest tego przyczyna.

12. cpu

cpu Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS412+
    Re: Odp: Telewizor + DLNA + Synology

Poza WD TV jeszcze można zainwestować w Raspberry - u mnie smiga podkrecony na 900 MHz, odtwarza wszystko z 1080p włącznie, na OpenELEC. Poza tym można odpalić odtwarzacz strumieniowy audio opart o mpd i radio Spotify.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

13. level42

level42 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    23:00
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x70 Pro
    Ethernet:
    100 GbE
    TS-x70 Pro 100 GbE
    Mam Panasa L47ET60E i DS212J - wszystko śmiga po DLNA - wyjątek filmy nagrane w DM8000 w formacie .ts nie widzi oraz nie widzi muzyczk .flac.
    Jakość obrazu i szybkość transmisji THE BEST. Nie będę reklamował tego producenta ale powiem jedno, mam trzy TV Panasonica i każdy pod nim znika.
    Problem jeszcze jeden, jak dodaję nowe filmy i muzyczkę mp3 to TV ich nie widzi - opcje indexowania mam włączone, co może być nie tak?

14. unr3al2

unr3al2 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Re: Odp: Telewizor + DLNA + Synology

Może to kwestia konfiguracji DLNA w synku.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

15. level42

level42 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    23:00
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x70 Pro
    Ethernet:
    100 GbE
    TS-x70 Pro 100 GbE
    Mam Panasa L47ET60E i DS212J - pewnego razu pozamieniałem katalogi VIDEO i MUSIC - dodałem nowe filmy i trochę muzy we FLACU.
    I mój Panas nie czyta większości filmów ( te które wrzuciłem z DREAMA800SE ) w formacie .ts i muzy nie odczytuje .wma i .flac. i mp3 też
    Producent Panasonic napisał, że może być problem z odczytem jak się pomiesza pierwotne foldery i katalogi z mediamiw NASie
    Ma ktoś radę jak od początku wszystkie media w DS212J - ładnie poukładane - jeszcze raz indexować? bo to nic nie daje!

16. rib79

rib79 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Kolego TheMario możesz napisać coś więcej o twojej konfiguracji Synology i appleTV ? Jakie masz versje urządzeń, jakie formaty odtwarzasz (mkv, mp4) czy napisy są wmuksowane czy są w oddzielnym pliku(osobne srt albo txt) ?Jest to dla mnie o tyle zastanawiające bo sam mam DS212j i appleTV ver 3 i nie udało mi się uruchomić filmów np. mkv czy mp4 z oddzielnym plikiem srt używając softu od Synology a niestety klonowanie obrazu strasznie zamula (nie mówiąc o tym że połowa aplikacji ma problem z uruchamianiem filmu i napisów w oddzielnych plikach)
    Liczyłem że pojawi się JB na aTV 3 ale to raczej nigdy nie nastąpi :-(

17. rib79

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Niestety nie wszystkie Panasy tak mają, ja kupiłem ST50 i tutaj niestety przykra niespodzianka bo TV nie odtwarza filmów z DS z zewnętrznymi napisami (mkv/mp4 + srt) co jest mega słabe bo to jedyny mankament tego modelu. Zostaje zabawa mkvtoolnix :-(

18. mariuszsal

mariuszsal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    lub używanie serviio jako serwer dlna

19. rib79

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Niestety z tego co czytam to na DS212 nie działa to jak należy chyba że coś poprawili (kwestia CPU) .

20. bartosz

bartosz Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    05:00
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witam.
    Może ktoś używa dysk sieciowy wraz z tv KDL-42W805A lub tx-l42et60e i podzieli się opinią (niedługo jeden z tych modeli chyba zakupie). Obecnie posiadam sharp LC-40LX630E - wprawdzie odtwarza sporo formatów, ale czasem potrafi się zawiesić. Mam też dekoder satelitarny technisat diggybox i raczej do dlna to się nie nadaje. Z formatów video odtwarza tylko niektóre mpg. Dodatkowo pliki video muszą być zapisane w synology w katalogu video, muzyczne w music a obrazy w photo. Indeksowanie nic nie dało. Natomiast w sharpie wszystko może być w różnych folderach byle było zaindeksowane.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.