1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

How-To Synology - wolumeny - jak dokładnie działają?

Dyskusja w 'Konfiguracja - Instrukcje "How To"' rozpoczęta przez użytkownika can5ona, 20 Kwiecień 2016.

Ładowanie...
Tagi:
  1. can5ona

can5ona Passing Basics Beginner

Local Time:
    21:19
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Synology DS215j
    Mam DS215J - ma dwa miejsca na dysk. Od początku miałem jeden - 2TB. Dziś znalazłem starego PC-ta a w nim dysk 160gb - pomyślałem sobie "hmmm no przestrzeń dyskowa piechotą nie chodzi - a ci mi tam - wrzucę go do NAS-a". Stworzyłem Wolumen numer 2 (SHR tak samo jak pierwszy).

Tak to wygląda w tym momencie:
    ai.imgur.com_ZqzkKYZ.

I tu moje pytanie. Jak to działa bo nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z więcej niż jednym wolumenem. Póki co przysłowiowo zapełniam pierwszy a jak skończy się na nim miejsce to Synology zacznie zapełniać drugi? Czy są to dwa osobne "dyski" - które zapełnia się niezależnie? (coś jak powiedzmy dwie różne partycje widoczne w windowsie\linuxie)?

2. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Niezależnie, sam "kierujesz" dane na odpowiedni dysk.

• Lubię to! Lubię to! x 1
  3. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    21:19
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Pamiętaj tylko, że dysk ze starego kompa może być już w nie najlepszym stanie i jak zacznie pracować 24/7 to może paść wcześniej niż myślisz. Jest to też dysk desktopowy nie przeznaczony do ciągłej pracy.

Poleć tę stronę