1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Synology DS213plus + dyski USB + esata

Dyskusja w 'File Station' rozpoczęta przez użytkownika qba_666, 13 Maj 2017.

Ładowanie...
  1. qba_666

qba_666 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    17:14
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS213+
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Witam,
    nie jestem pewien czy w dobrym dziale piszę bo dopiero zaczynam zabawę z Synology.

Zakupiłem DS213+ do niego 1x4TB WD RED (64MB) IntelliPower.

I mam kilka pytań:
    1. Dziś nabyłem identyczny dysk i będzie w pon/wtorek do odebrania i teraz pytanie czy jeśli go podłącze to automatycznie raid będzie robiony? Czy będę musiał od nowa instalować cały system i robić backup danych?
    2. Synology kupiłem bo kolejnego dysku na USB bym nie zniósł i mam 2 dyski po ok 1TB na usb 3.0. Po podłączeniu do synology działają genialnie przez sieć. Cała konfiguracja i dostęp do nich jest banalnie prosty. Pytanie brzmi czy mogę sobie je mieć tak wpięte cały czas? Czy dyski (skoro nie są serwerowe) czy na tym cierpią oraz czy samo synology nie cierpi (gdzieś forum czytałem, że porty USB się kończą w tych dyskach).
    2.1 Będę tez miał UPS prawdopodobnie (PowerWalker PW VI 650 LCD) który współpracuje z tym dyskiem i będę go podłączał do USB w wiadomym celu. Teraz pytanie, jeśli musi być podłączony pod 3.0 to jeden port mi odpadnie na hdd i jeśli kupie aktywny hub to czy będzie działało to bez problemu i bezpiecznie dla dysków ?
    3. Czy do portu esata można podłączyć dysk? jesli tak to czy musi być osobno zasilany? Nie znalazłem informacji że jest to port esatap (zasilaniem) a na kablu który posiadam nie działa.

I jeszcze ogólne pytanie czy to co piszę ma sens. Ważne dane trzymać będę na synology a dyski na usb to tylko do filmów i instalek itd, ewentualnie aby go odłączyć i zabrać ze sobą.

Poleć tę stronę