1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Synology DS110j

Dyskusja w 'Archiwum działu' rozpoczęta przez użytkownika mikhnal, 18 Listopad 2009.

Ładowanie...
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Mystik

Mystik Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    04:58
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Prawie normalka. Jak sam zauważyłeś teoretyczny standard "g" to 54Mb/s, a Ty miałeś transfer 200kB/s.
    Generalnie z Wifi niestety nie zaszalejesz. Możesz spróbować zmienić kanał, bo może ilość danych nadmiarowych jest duża ze względu na jakieś zakłócenia. Ale jakiś spektakularnych sukcesów nie wróżę.

2. DonKroko

DonKroko Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    02:58
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j
    Dzięki Mystik za odp.,
    generalnie to mnie nie pocieszyłeś, wymienię kartę wifi w pececie na standard "n" co i tak miaem w planie, może to choć na jakiś czas złagodzi mój ból ;(
    Rozumiem tm samym, iż przesyłanie dużych ilości danych na Synka (np kolekcji filmów i zdjęć) drogą radiową nie ma większego sensu, zostaje tylko kabel ...??? przynajmniej tymczasowo.

3. Mystik

Mystik Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    04:58
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    IMHO tylko kabel i to 1GB. Tak więc jeżeli ten Twój router nie jest 1GB, to podłącz DS-a bezpośrednio do komputera. I wtedy przekopiuj to co masz największe.
    Korzystając z WiFi, np. do oglądania stron www, nie zdajemy sobie sprawy jak niskie transfery są wystarczające, aby robić to całkiem sprawnie. A potem przychodzi film 700MB i jest masakra.
    Jestem ciekaw co się u Ciebie zmieni jak wejdziesz całkowicie w standard "n". JAk już zmienisz kartę to napisz co to dało.

4. mnbvcx1971

mnbvcx1971 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    02:58
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS109+
    ja zmieniłem na "n" - zdecydowana poprawa jeśli chodzi o ściąganie dużych plików - sęk w tym że magicznych trzystu nie osiągam nigdy, max u mnie to 280 - podczas kopiowania dużych plików zmniejsza się oczywiście (nawet do 80), przekłada się to na kopiowanie z prędkością około 5mb/s (mierzone dumeterem i totalcmd)

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.