1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Sprzet typu RS815+ i Magento z 15k+ produktow?

Dyskusja w 'Magento' rozpoczęta przez użytkownika daareek, 18 Sierpień 2015.

Ładowanie...
  1. daareek

daareek Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    10:22
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    RS815+
    Witam,

jestem swieży jesli chodzi o Synology, czy na sprzecie typu RS815+ powiedzmy z dołożoną pamięcią ma szanse chodzić Magento z bazą produktową rzędu 15k+ i obsługujący ok. 100 klientów czy raczej nie ma to sensu i wykupic jakiegoś dedykowanego VPS'a?

2. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    A jakim sza upload dostępny i jak to wygląda, kiedy są gorsze chwile? Potrzebujesz VPS, nie wystarczy zwykły hosting? Ja mam w progreso od kilku lat i na prawdę dają radę zarówno cenowo jak i jakościowo. Myślę, że nawet tańsza opcja by dała radę (za mało konkretów aby to stwierdzić). Kiedyś miałem OSC z 10k produktów (synchronizacja z Action) i działało na każdym hostingu który miałem. Fakt, że tam się mało działo. Tych 100 klientów masz jednocześnie?

Ja mam strony mało obciążone i przy lepszym necie mógłbym się przenieść na synka, ale za 200netto nie chce mi się myśleć o aktualizacjach, backupie itp a tam mam to załatwione. Jak byś reflektował na ich ofertę, to podam Ci mój id, bo dają profity za poleconych klientów :)

3. daareek

daareek Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    RS815+
    Ja w tej chwili mam vps na OVH, zwykly hosting pewno by wystarczyl. 15k produktow, z czego 8k codziennie synchronizowane. patrzac na statystyki mam srednio ok. 100 rownoleglych sesji. Obadam progreso. :)

Zainstalowalem synka i tak mnie tchnelo czy by sobie nie zrobic przynajmniej lokalnej wersji ze niby szybko i tanim kosztem skoro juz stoi...

Sam siedzisz w magento czy masz kogos do dlubania?

4. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Obecnie nie mam żadnego "prawdziwego" sklepu. Jeden na virtuemart ale tam są tylko 2 produkty i max 2 zamówienia dziennie także odnośnie dużego obciążenia się nie wypowiem. Hosting mogę pochwalić za wiele rzeczy. Jak były problemy to są pomocni, support na @ działa trochę z opóźnieniem ale na tel są pomocni- w porównaniu do np infolinii Orange to są super :p Jak poprosisz to włączą dostęp do shella. Ewentualne pady serwera trwają 2-3 minuty czyli tyle co restart ale od dłuższego czasu klienci nic nie zgłaszają. Ze dwa razy prosiłem o przywrócenie backupu z ich kopii i zrobili to nieodpłatnie- to nie jest standard.

BTW, jakie łącze trzeba mieć aby mój serwer mógł pełnić taką rolę? Zakładam, że ma moc obliczeniową większą niż oferuje taki hosting, pytanie czy przy wielu zapytaniach nie zacznie zamulać z powodu wąskiego wysyłu. Teraz przesiadam się na Neostradę Fiber, więc nie ma o czym mówić, ale może w przyszłości będę miał coś szybszego i stabilniejszego.

5. grzenio

grzenio Staff Administrator

Miejscowość:
    Borkowo
    Local Time:
    Oceny:
    +47 / 0 / -0
    Followers:
    4
    QNAP:
    TVS-x82
    Ethernet:
    802.11ac
    TVS-x82 802.11ac
    co do magento to ani synek ani vps, tylko dobry dedyk, z dyskiem ssd dodatkowo, plus nginx+varnish do tego

Poleć tę stronę