1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

How-To Serwer nie działa - Co robić ?

Dyskusja w 'Konfiguracja - Instrukcje "How To"' rozpoczęta przez użytkownika Krwiak, 5 Kwiecień 2012.

Ładowanie...
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Krwiak
  Offline

  Krwiak SysOp Administrator

  Dołączył:
  27 Maj 2008
  Wiadomości:
  2 415
  Local Time:
  06:34
  Oceny:
  +10 / 1 / -0
  Followers:
  1

  Jak w temacie, ludzie dzwonią i krzyczą do słuchawki telefonu serwer nie działa, pomocy! Tutaj napiszę co należy zrobić i kiedy należy zacząć panikować :) Na początek zadaj sobie podstawowe pytanie: dlaczego uważasz, że twój serwer nie działa?

  Jak nie znasz odpowiedzi to czytaj dalej :)

  1. Weryfikację czy serwer działa czy nie zawsze zaczynamy od Synology Asistant, uruchamiamy go i sprawdzamy jaki jest status serwera: Gotowy, Migrowalny czy Nie zainstalowany. Jaki by nie był jest dobrze, bo SA widzi serwer w sieci.

  2. Jeżeli SA nie widzi serwera to odłączamy go chamsko z prądu, wyjmujemy dyski i uruchamiamy ponownie bez dysków (przed wyjęciem dysków zapamiętaj, w której zatoce, który dysk był podłączony!). Jeżeli jest to pierwsze uruchomienie to upewnij się, że podłączyłeś zasilacz od Synology, a nie np. od routera (nie śmiejcie się, takie przypadki już miałem).

  3. Jeżeli po uruchomieniu bez dysków SA widzi serwer oznacza to, że uszkodzone są dyski lub zasilacz serwera, żeby to zweryfikować należy uruchomić serwer z dyskami z innym zasilaczem. Pamiętajcie tylko, żeby napięcie, polaryzacja i wydajność prądową nie była inna niż w oryginalnym zasilaczu. Jedyny parametr, który może być inny tj. większy niż w oryginalnym zasilaczu to wydajność prądowa (inna oznacza większa, a nie mniejsza!). Wszystkie parametry znajdziecie na tabliczce znamionowej zasilacza. Jeżeli nie rozumiecie pojęć napięcia, polaryzacji i wydajności prądowej to lepiej odeślijcie urządzenie na serwis tam sprawdzą go za was. Gdy urządzenie z drugim zasilaczem się uruchomi to macie pewność, że zasilacz jest do wymiany. W przypadku gdy się nie uruchomi to znaczy, że należy przyjrzeć się dyskom, albo zastępczy zasilacz, którego użyliście do testów jest zły :)

  UWAGA: To, że na serwerze świecą się LED-y gdy dyski są w środku nie oznacza, że zasilacz jest sprawny, oznacza to tylko tyle, że wydajność prądowa zasilacza jest na tyle duża, że wystarcza, aby diody świeciły, ale może być za mała, aby uruchomić przy starcie systemu talerze dysków twardych.

  4. Jeżeli bez dysków SA nie widzi serwera to podłącz go bezpośrednio do PC kablem sieciowym, aby się upewnić, że to nie jest wina sieci. Gdy przy takim podłączeniu SA zobaczy serwer to należy sprawdzić sieć.

  5. Jeżeli na bezpośrednim połączeniu SA nie widzi serwera to zmień kabel sieciowy na inny, który na pewno jest sprawny i pamiętaj: podpinamy serwer kablem prostym. Jak to nie pomoże to sprawdź czy żadna zapora/antywirus nie blokuje SA. Jeżeli nie jesteś pewny czy blokuje, czy nie to sprawdź na innym PC, którego jesteś pewny.

  6. Jeżeli nadal SA nie widzi serwera bez dysków na bezpośrednim połączeniu do PC to niestety jest uwalona pamięć flash i należy odesłać serwer bez dysków do serwisu.

   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

 1. serwer nie działa

  ,
 2. Dlaczego nie działa serwer