1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Pomoc Serwer kilku dyskowy - dobór sprzętu

Dyskusja w 'Pytania' rozpoczęta przez użytkownika jagrok, 9 Kwiecień 2017.

Ładowanie...
Tagi:
  1. jagrok

jagrok Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    00:42
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witajcie,

Mój DS211J się totalnie wysłużył (padł dysk 4TB który spowodował uwalenie mosfetu na dolnym interfejsie sata, bądź padł mosfet który uwalił mi dysk 4TB *niepotrzebne skreślić)
    W związku z powyższym przyszła pora na działania alternatywne.
    Jako że wkurzała mnie wydajność mojego Synologiego nie chciałbym iść po raz kolejny w gotowe rozwiązania.

Chciałbym zbudować coś swojego o następujących możliwościach:

- łatwa rozbudowa w przyszłości
    - wirtualizacja
    - 6 interfejsów sata
    - 4 na raid 5 software/hardware
    - 1 na system bądź 2 interfejsy i raid mirroring na systemie
    - przydałby się interfejs typu managment ( nie konieczny jeżeli urządzenie będzie stało na półce pod telewizorem, konieczny jeśli urządzenie znajdzie się w racku w pomieszczeniu gospodarczym )
    - cisza jest istotna ale nie przesadzajmy
    - współpraca z ewentualnym Xpenology
    - 2 interfejsy sieciowe

Z powyższych wymagań można by było pokusić się na HP MicroServer gen 8 lub coś własnego w oparciu o Rackable 3U(pytanie jak jest to głośne)
    Ewentualnie coś w oparciu o jakąś obudowę miniITX ale z kieszeniami do dysków minimum 4 (np. Supermicro SC721TQ-250B)

Fajnie by było wydać jak najmniejszą ilość gotówki, to ma być urządzenie do domu.
    --- Połączono posty, 11 Kwiecień 2017, Data oryginalnego postu: 9 Kwiecień 2017 ---
    Wczoraj wymieniłem Mosfet dzięki któremu mój DS211J otrzymał drugie życie.
    Temat jednak pozostawiam otwarty gdyby ktoś chciał się podzielić z doświadczeniami w budowaniu HomeNASów.
    Szczególnie mile widziane komentarze od osób z obudowami Rackable i wentylatorami Noctua

Poleć tę stronę