1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Seagate zaprezentował dyski dedykowane do systemów NAS

Dyskusja w 'Nowości i Nagrody' rozpoczęta przez użytkownika mikhnal, 13 Czerwiec 2013.

Ładowanie...
  1. kociol1978

kociol1978 Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    15:40
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Przymierzam się do zakupu dysku 4TB do macierzy SHR, obecnie mam zestaw jak w profilu, 3x seagate DM, i jeden starszy model też seagate 1TB. Właśnie za ten 1TB wskoczyłby nowy 4TB. Czy uważacie że seagate nas lub wd red będzie się "gryzł" z pozostałymi? Do tej pory macierz pracowała idealnie mimo obecności "odmieńca".
    Chciałbym powoli przechodzić na dyski NASowe ale nie stać mnie na strzał 4x700zł, a raczej uważam że to nie praktyczne, no i nie chcę wszystkich dysków z jednej serii produkcyjnej, jak będzie wadliwa to RAID nie pomoże :).
    Kolejnym dylematem jest: RED czy Seagate NAS. O redach ostatnio mały smrodek na forum powstał, ale to też może wynikać z ich dłuższej obecności i liczebności na rynku. Kolega krwiak zapewnia że co do awaryjności idą łeb w łeb.
    Plusem na rzecz REDa jest 3 letnia gwarancja.
    Plusem na rzecz seagate jest to że już mam same dyski tej firmy, tylko to nie powinno moim zdaniem mieć znaczenia. Niestety pewności nie mam i liczę na jakieś sugestie i przemyślenia.

2. cpu

cpu Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS412+
    Ja bym poszedł tam gdzie dają dłuższą gwarancję. Mam 3 REDy i do tego Samsung F3EG w macierzy RAID5 i od prawie roku wszystko śmiga bez problemu.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

3. juventinio

juventinio Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214
    a ja mam wrazenie, ze tutaj jest spore grono "zwolennikow" WD red wspierane przez administracje, zle to wyglada patrzac z boku. Mam nadzieje, ze nie jest to powodowane reklama "na zlecenie" od producenta.

O redach warto czytac po za tym forum, mozna sie troszke dowiedziec. Sam wzialbym jednak Seagate'a.

4. kociol1978

kociol1978 Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Wertowałeś trochę inne fora? Czy daję się zauważyć jakiś wysyp złych opinii ostatnimi czasy? Oczywiście sam też poszukam, ale jeśli też zgłębiałeś temat to podziej się większą ilością szczegółów. Przyda się pewnie nie tylko mnie ;)

5. juventinio

juventinio Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214
    jak na stosunkowo nowy produkt, tych opini jest jak dla mnie za duzo. Szczegolnie biorac pod uwage sporo wyzsza cene. Jak juz wd to nie lepiej jakis blue/black?

Pamietacie co bylo z greenami na poczatku?

6. zanskar

zanskar Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS710+ DS410 DS412+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    To może przytocz jakieś wątki z "innych forów", wszyscy skorzystamy znając skalę problemu. Albo pisz w tym wątku wychwalając dyski Seagate, będzie równowaga - jeden temat o WD, jeden o Seagate :p Takie insynuacje o wspieraniu "zwolenników" WD Red przez administrację to już zakrawa na jakąś paranoję... Zabraniają pisać że się Redy komuś tam posypały, czy jak? Bo nie bardzo rozumiem...

A osobiście też bym polecał na pierwszym miejscu WD bo mam z nimi dobre doświadczenia. I tyle, nie jestem żadnym "zwolennikiem" :)

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.