Roku tv i nowa aplikacja ds video, czy działa w Polsce ?

Dyskusja w 'VideoStation' rozpoczęta przez użytkownika marekmotyka, 2 Wrzesień 2013.

1. marekmotyka

marekmotyka Zarejestrowany Noobie

Niedawno synology dodało aplikację ds video do roku tv.
    Zamierzam więc dokupić przystawkę roku 3 do mojego serwera synology.
    Nie mam pojęcia tylko czy to wogóle działa w Polsce ? Czy będzie można zainstalować aplikację ds video aby odtwarzać filmy ze swojego serwera ?
    http://www.roku.com/meet-roku

2. michau

michau Zarejestrowany Noobie

Ja również zastanawiam się nad Roku 3 jako uzupełnienie mojego centrum multimediów. Tylko na razie brak jest informacji i jakichkolwiek użytkowników tego sprzętu, którzy mogliby się wypowiedzieć. Czy ktoś miał może okazję eksploatować to urządzenie?

3. Ja nie widzę powodu, dla którego streaming treści wideo z Video Station miałby nie działać. Sam planowałem zakup jakiegoś odtwarzacza multimediów opartego na Androidzie, co by sobie na nim Video Station zainstalować, ale zdecydowałem się na Raspberry Pi i XBMC, bo ma dużo bardziej estetyczny interfejs.

4. redi

redi Zarejestrowany Noobie

Tej konfiguracji co kolega powyżej sam używam od ponad roku. Wychodzi najtaniej i dobrze działa. Na początku RaspBMC się przycinało, ale teraz jest OK. Jak ktoś potrzebuje odtwarzacza za małe pieniądze to polecam model B. Miałem Egreat, ale sprzedałem - mniej funkcjonalny niż RPi.

5. marekmotyka

Ja tak sie zastanawiam czy sama aplikacja pobierze się ze sklepu spoza terenu USA ale chyba jakiś proxy wystarczy. Potem w sumie połączenie nie będzie potrzebne bo streaming będzie po lan. Wydaje mi się,że tak powinno dzialać

6. konet

konet Zarejestrowany Noobie

7. michau

Czy ktoś w Polce tego używa? Jest na Forum jakiś szczęśliwy posiadacz Roku?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

8. zanskar

zanskar Zarejestrowany Noobie

Jedzie do mnie jedna sztuka z Amazon UK więc jak dostanę to mogę coś napisać :)

Z instalacją dodatkowych aplikacji dla Roku zdaje się nie ma problemów, w razie czego zrobi się to przez proxy i już, ale chyba nawet to nie będzie potrzebne. Jedynie serwisy streamingowe typu Netflix, Hulu, Pandora nie będą działać w Polsce bez proxy, ale na nich mi nie zależy. Planuję używać Roku z Plexem zainstalowanym na DS214play. Co do opinii to też się nie spotkałem z tymi od polskich użytkowników.

9. michau

Czekam (Czekamy) na dobrą recenzję połączoną z opisem funkcji dostępności usług (serwisów) tego pudełeczka.

10. zanskar

Na dużą recenzję pewnie mi nie starczy czasu, ale postaram się napisać ile dam radę :) Sam jestem ciekaw jak to się będzie sprawować, pudełko opinie zbierało raczej pozytywne z tego co widziałem, jedynie z napisami w Plexie muszę ogarnąć temat bo są tam jakieś ograniczenia. Mam nadzieję że wkrótce dotrze :)

11. michau

A jak w ogóle wygląda sprawa napisów? Obsługuje?

12. zanskar

Podobno obsługuje, ale są jakieś ograniczenia co do kodowania znaków, formatu (srt) itp. Mam na myśli cały czas Plexa i direct streaming, nie wiem jak jest w innych przypadkach. Przyjedzie do mnie sprzęt to potestuję :)

13. propedro

propedro Nowy użytkownik Noobie

14. zanskar

Jak ktoś lubi dłubać to pewnie najlepiej kupić Raspberry Pi, ale ja mam dość dłubania na co dzień i w domu wolę rozwiązania proste, stabilne, dopracowane, ze wsparciem producenta... W Roku mnie przekonuje obsługa Plexa, duża biblioteka aplikacji, fajny pilot z wejściem na słuchawki :) Poza tym jest malutkie, schowam toto za TV łącznie z kablem i mam spokój, soft jest od producenta więc odpalę od ręki bez babrania się z instalacjami itd. Każdy wybiera to co mu pasuje najbardziej :)

15. michau

Co do odtwarzacza to też jestem zwolennikiem produktu, który uruchamiam, działa i spełnia swoje zadania. Czy ktoś widział jakąś recenzje po polsku Roku 3?

16. zanskar

Trochę szukałem recenzji po polsku, ale kompletnie nic nie znalazłem, nawet na forach tylko wzmianki i rozważania, nic konkretnego. Co do pytania o działanie aplikacji dla Roku poza USA to znalazłem info, że deweloperzy tych aplikacji mogą zakładać blokady regionalne, czyli poza USA nie pokaże się w ogóle aplikacja wśród możliwych do zainstalowania. Tak jest chyba w przypadku Netflix, jednak większość raczej tego nie stosuje.
    Czekam na przesyłkę, może lepiej że jej jeszcze nie ma bo święta lada dzień :)

17. michau

Przesyłka już dotarła?

18. marekmotyka

Dotarła, wszystko działa tylko nie wiem czemu moze połowa filmów się nie odtwarza, wyskakuje komunikat że ten format nie jest obsługiwany

19. michau

Opisz dokładniej jakie kodowanie i rozszerzenia filmów. No i może jakiś opis szerszy zamieścisz.

20. zanskar

Ja się miałem zabierać też za opis, ale ciągle brak czasu... Roku3 stoi u mnie od miesiąca. Co do samego playerka to wrażenia bardzo pozytywne, fajnie wykonany, szybko działa, konfiguracja banalna (praktycznie brak ustawiania czegokolwiek, dla niektórych to może być wada). Wielu kanałów w Polsce nie ma widocznych do zainstalowania, w tym największych jak Netflix, Hulu itp. - ograniczenia regionalne wchodzą w grę, można to ominąć przez VPN. Niestety problem jest ze współpracą z serwerem Plexa na DS214play - uparcie chce transkodować filmy z napisami, choć z tego co czytałem nie jest to niezbędne jeśli film jest w kontenerze .mp4 z kodekiem H264 i dźwiękiem AC3, a napisy są w pliku SRT, czyli akurat tak jak mam większość filmów. W takim przypadku serwer niestety często nie wyrabia z transkodowaniem przy wyższym bitrate. Sama aplikacja DS Video na Roku jest, działa, przy transkodowaniu obciąża NASa znacznie mniej niż Plex (wspomaganie sprzętowe...) ale z kolei z napisami nie doszedłem do ładu, bo mi ich nie wyświetla, a dłużej się pobawić nie było kiedy. Poza tym korzystam jeszcze z aplikacji YouTube która jest bardzo rozbudowana, nie odbiega od wersji webowej a nie jest okrojona tak jak to często bywa w takich urządzeniach. Poza tym fajnie działa sterowanie nią ze sparowanego smartfona.
    Jak znajdę więcej wolnego czasu to postaram się napisać coś dokładniej :) Z silnym sprzętowo serwerem Plexa lub dla subskrybentów usług typu Netflix lub HBO GO bardzo polecam to małe pudełeczko.