1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Recenzja QNAP TS-251C w serwisie www.dobreprogramy.pl

Dyskusja w 'Co słychać u konkurencji ?' rozpoczęta przez użytkownika Krwiak, 3 Sierpień 2015.

Ładowanie...
  1. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    10:42
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą recenzją modelu TS-251C. Dla zachęcenia podsumowanie autora:

Pełny test dostępny jest tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/QNAP-TS...al-sie-tez-centrum-multimediow,Lab,65232.html

2. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    08:42
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    A to nie jest tak, że jednak społeczność Synology oferuje obecnie najwięcej?

3. Krwiak

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Trzeba zapytać autora artykułu, ale tu chyba nie ma dobrej odpowiedzi bo to nie jest mierzalne.

4. ded

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Spoko, nie posądzałem autor o rzetelność, trzyma poziom do którego przyzwyczaiły nas portale :)

5. mariuszsal

mariuszsal Moderator Q's Excellence

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    Najwięcej czego jeśli można wiedzieć ?

6. ded

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Nieoficjalnego softu, wsparcia przy problemach itp. Jak miałem Asustora, to jednak ciężko było o konkretne porady albo niektóre przydatne aplikacje.

7. mariuszsal

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    Trudno te dwie platformy porównać. Duża część użytkowników Qnap korzysta z urządzeń umożliwiających wirtualizację, więc problem z jakąkolwiek aplikacją (nawet tą windowsową) nie istnieje. Bo to co możesz odpalić u siebie na PC i na Qnapie odpalisz - dlatego może ci się wydawać że jest mniejsze wsparcie w dodatkowym sofcie (bo zwyczajnie jest zbędne).
    W przypadku tych urządzeń które pracują na mizernych atomach, armach itp... nie znalazłem aplikacji która byłaby tylko na synology a nie było jej w qnapie.

Asustor przespał swój dobry okres i trudno powiedzieć co dalej z nim będzie. Dla mnie ich system to nieustająca BETA.

BTW
    Synology robi to samo i strach mnie bierze na myśl że zostanie jeden producent NASów. Bo monopol nigdy nie wyszedł nikomu na dobre.

8. yabba235

yabba235 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Z tą wirtualizacją na Qnapie też nie jest tak dobrze bo pełna jest tylko na modelach z i5 i wyżej - niższe nie obsługują natywnie grafiki więc wszystko wirtualne , co jej potrzebuje nie będzie działać płynnie lub wcale. Ale oczywiście mariuzsal ma rację - wirtualizacja w Qnapie to spory plus na poczet tej firmy.

Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk

9. mariuszsal

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    Wirtualizacja jest dostępna już od modeli na Celeronie. A ostatnio rownież na nowych ARM.
    Piszesz zapewne o vt-d i nie jest ono dostępne nawet dla i7 w obecnych wersjach bios Qnapa.

Wymacane przez Tapatalk

10. Lukins

Lukins Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 415+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    No tak, ale wirtualizacja jest tylko fajną protezą i taką zawsze pozostanie, cokolwiek by mówić, jakkolwiek by sie zacietrzewiać. Przypomina mi to emulatory C64 na PC, odpalisz, pograsz, ale wracasz do natywnego systemu i natywnego softu. Ważne jest to, co system ci daje jako zwarte środowisko, po co mi wirtualizacja (oprócz wirtualnej maszyny Java, ale to tez juz wymusza ilośc urządzeń chodzących pod tym systemem) skoro mam oryginalne urządzenie chodzące pod oryginalnym systemem? Wykorzystujące w pełni hardware a nie konsumujące na dzień dobry zasoby na środowisko wirtualizacji? I zgadzam sie, ze wtedy i3 to minimum, ale PO CO? To moze od razu iść w xpenology? Za dużo tańsze środki? Nie, mam sprzęt, do tego soft, włączam i działam. Od kiedy w mym domu zagoscil xbox, ilośc gier na PC dramatycznie spadła. Na konsoli wkładasz płytę i grasz, na PC pierwsze co robisz to ściągasz niezbędne patche. A potem updaty i niezbędne ficzery. I potem sie okazuje ze stery grafiki wymiękają. Albo konflikt audio. Dzieki. System to system, a jak wyżej napisano, wsparcie użytkowników jest nie do przecenienia. A ze nie ma wsparcia dla wirtualizacji bo to wsparcie jest juz dla win? Soooory...

11. Krwiak

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Jesteś trochę oderwany od rzeczywistości i za bardzo idealizujesz, oczywiste jest to, że najlepiej by było, aby wszystkie aplikacje działały na natywnym systemie, ale to świat idealny. W świecie realnym tak nie ma i długo nie będzie, a dzięki temu, że jest wirtualizacja masz możliwość uruchomienia w obrębie jednego urządzenia większą ilość aplikacji niż bez niej. Nie chcesz, nie musisz z tej opcji korzystać, ale pamiętaj o tym, że dla wielu osób to doskonałe rozwiązanie.

Przykładem idealnym jest system księgowy Insert, który działa tylko na bazach MSsql, a te jak pewnie się orientujesz uruchomisz tylko na systemie Windows. Wiele firm ma już serwer NAS, ale dodatkowo muszą mieć też serwer dedykowany pod bazy MSsql, odkąd QNAP wprowadził wirtualizację to wszystko się zmienia, teraz mają w firmie tylko NAS, nie muszą utrzymywać serwera z Windows.

Drugim fajnym przykładem jest backup przy pomocy oprogramowania storagecraft, ten soft w czasie rzeczywistym robi backup twoich danych bezpośrednio na maszynę wirtualną, więc w przypadku, gdy twój laptop ulegnie awarii, to od razu masz dostęp do danych i swojego systemu, który będzie uruchomiony w postaci maszyny wirtualnej.

12. mariuszsal

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    I mamy cytat miesiąca :)

@Krwiak - plus dla ciebie, że chciało ci się odpisać. Ja nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

Ja bym dodał kilka kluczowych kwestii stosowania wirtualizacji:
    1) Bezpieczeństwo - odizolowane systemy są mniej narażone na wzajemne szkodliwe interakcje między usługami. Nawet nie tylko w kwestii szkodliwego oprogramowania czy ataków sieciowych. Ile razy spotkałem się z sytuacją gdzie zapętlony program zabierał 99% mocy procesora skutecznie ograniczając dostęp do pozostałych usług.
    2) Dostępność - są miejsca gdzie dostęp do usług jest kluczową sprawą. Mamy pod ręką szybkie backupy, migawki ... System fizyczny po awarii w wielu przypadkach stawiamy dzień,dwa.
    3) Środowisko testowe - sam w tej formie używam wirtualizacji bo nie zawsze jestem na tyle odważny aby testować aktualizacje/update na stanowisku np. księgowej.
    4)Skalowalność - w przypadku braku zasobów na danym VM, mogę je dowolnie modyfikować, zwiększając lub zmniejszając dla danej maszyny wirtualnej.

Użytkownik @Lukins w razie problemów z systemem odpala Xboxa bez płyty CD, ale są miejsca gdzie za problemy z dostępem do usług leci się z roboty.

13. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    Oceny:
    +36 / 0 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Musisz się jeszcze wiele nauczyć. Tylko nie używaj do tego celu VirtualBox-a czy VirtualPC. Akurat te rozwiązania to faktycznie można nazwać protezą wirtualizacji.
    Postaw sobie Hyper-V, Citrix-a, VMware i trochę się tym pobaw:)

14. Lukins

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 415+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Hmmm... I to wszystko na TS-251C?
    Czytałem sporo o wirtualizacji, zarówno na tym forum jak i innych, i tak jak pisałem wcześniej, wg opinii rozsądna wirtualizacja to kosztowny (bardzo) sprzęt. No ale skoro jest jak mówisz i ten Qnap za 1300 zeta to pociągnie, to rzeczywiście długa droga przede mną...

p.s. Młodzieżowo agresywne wypowiedzi kolegi powyżej litościwie przemilczę...

15. mariuszsal

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    Wyjaśnij co przez to rozumiesz ?

16. Lukins

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 415+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    I może jeszcze:

Zwłaszcza pkt. 3 i 4.

17. mariuszsal

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    Przecież napisałem wcześniej ze nawet i7 nie obsługują natywnie grafiki. Jeśli dla ciebie "rozsądna wirtualizacja" to ta z vt-d to może dasz już sobie spokój na dzisiaj ?
    Niestety w tapatalk dostaje informacje o odpowiedziach wiec muszę to czytać dlatego chyba lepiej jak odpalisz swojego Xboxa bez CD i oszczędzisz czasu innym. Zwłaszcza ze nie masz pojęcia o czym piszesz.

Wymacane przez Tapatalk

18. mariuszsal

Miejscowość:
    Lublin
    Local Time:
    Oceny:
    +546 / 9 / -2
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    802.11a
    TS-x53 802.11a
    PS
    Niedawno w zaprzyjaźnionej firmie odpalili serwer za kilkadziesiąt tysięcy i stoi na nim jakieś 30 maszyn wirtualnych. I wiesz co najśmieszniejsze - nie ma wcale karty graficznej :D
    To się dopiero wrobili z kasą - co nie ?

Wymacane przez Tapatalk

19. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    Oceny:
    +36 / 0 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Ehh brak słów.
    Lukins jak masz coś wartościowego do napisania nt wirtualizacji to zapraszam do dyskusji ale w osobnym temacie.
    Na chwilę obecną nie masz ani wiedzy ani doświadczenia w tej tematyce.

Poleć tę stronę