1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Recenzja QNAP HS-251 w serwisie www.komputerswiat.pl

Dyskusja w 'Co słychać u konkurencji ?' rozpoczęta przez użytkownika Krwiak, 4 Wrzesień 2015.

Ładowanie...
  1. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    08:33
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
  2. Lukins

Lukins Entry Technician Q Associate

Local Time:
    06:33
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 415+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    DS415play ma HDMI? W ogóle jakiekolwiek Synology ma HDMI?

3. Krwiak

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Synology nie ma HDMI

4. Darkfutur

Darkfutur Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    HDMI do niczego jest niepotrzebne. Przeciez sa inne lepsze możliwości przesyłu obrazu na tv. np po wifi a zeby stworzyc centrum multimedialne wystarczy androidbox za 300zl podlaczony np do synology, napewno ma wieksze mozliwosci niz qnap z ich systemem.

5. Krwiak

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Kocham tego typu wypowiedzi, skoro do niczego jest niepotrzebna, to po co HDMI w androidbox? A skoro androidbox kosztuje 300PLN i ma to samo co QNAP z HDMI to po co przepłacać 300PLN za Synology? Jeżeli androidbox ma większe możliwości niż system QNAP to proszę o konkrety, jakie to funkcje ma androidbox, których to nie ma QNAP ?

6. veg

veg Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    Oceny:
    +21 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Podstawową przewagą Androidboxa jest liczba aplikacji, jakie możemy na nim zainstalować. Uzyskujemy dostęp do niemal całego sklepu Google Play, dzięki czemu nasz zwykły TV LCD "robi się" naprawdę "Smart". Chcemy Chrome, mamy Chrome. Chcemy Firefoxa, mamy Firefoxa. To samo z Operą, Dolphinem, Facebookiem, mnóstwem gier i innych programów. Z tego co wiem, to w HD Station zdani jesteśmy na to, co przystosuje i udostępni nam producent (przez co liczba aplikacji to max. kilkanaście/kilkadziesiąt). Nie wiem, być może dzięki Virtualization Station można by pokusić się o odpalenie na TV np. jakiegoś programu Windowsowego, ale z wygodą i prostotą (aka. kanapowa rozrywka) nie ma to nic wspólnego.

Druga przewaga to cisza. Androidboxy są chłodzone pasywnie, bez obaw można je zainstalować w każdym pomieszczeniu. O serwerze (i pracującym w nich dyskach twardych) tego samego powiedzieć nie można. M.in. z tego powodu mój NAS znajduje się w "domowej serwerowni", a w sypialni mam postawiony tylko bezgłośny odtwarzacz, który dzięki sieci Ethernet dostaje sygnał i go przetwarza.

Trzecia? Elastyczność w upgrade'owaniu. Jeśli wyjdzie nowa technologia, zmienię tylko sam odtwarzacz za kilkaset złotych. Nie będę musiał wymieniać całego serwera za kilka tysięcy, bo stary (który jeszcze kilka lat temu był jednym z topowych dla użytku domowego) dziś nie radzi sobie z np. materiałem 4k, wysokim bitratem czy 3D.

Czwarta? Dzięki HDMI w NASie "ulepszę" tylko jeden TV, i to w dodatku ten, który stoi bezpośrednio obok serwera. Dzięki Androidboxom mogę to zrobić z każdym telewizorem znajdującym się w sieci. Wiem, że generuje to dodatkowe koszty, ale przynajmniej dostaję taką możliwość. Załóżmy, że mam TV w salonie, sypialni, pokoju gościnnym i dwóch pokojach dziecięcych. Tylko telewizor w salonie jest wypasiony i Smart. Reszta to stare elcedeki. Gdzie mam postawić nowego QNAPa, by każdy z domowników cieszył się wspólnymi zasobami? W salonie nie muszę, bo nie ma takiej potrzeby. Cztery pozostałe pomieszczenia odpadają, bo śpią tam ludzie. Przy takiej "konfiguracji" korzyść z posiadania złącza HDMI-out jest dla mnie żadna. M.in. z tego powodu wychodzę z założenia, że NAS ma tylko przechowywać dane i je udostępniać, a to urządzenia klientów (TV, odtwarzacze, tablety, smartfony, itp.) powinny być odpowiedzialne za ich przetwarzanie.

Przykłady można mnożyć...

I "żeby nie było"... Nie twierdzę (tak jak Darkfutur), że HDMI w NASie jest niepotrzebne. Zawsze lepiej je mieć, niż nie mieć (i dopiero do nas należał będzie wybór czy z niego skorzystać, czy też nie). Zawsze jest to jakiś dodatkowy ficzer, bonus. Twierdzę jedynie, że jest on przez niektórych przewartościowywany (a skreślanie produktów konkurencji tylko dlatego, że go nie mają to dla mnie już w ogóle kosmos)...

7. unr3al2

unr3al2 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Jak miałbym kupować dodatkowe graty do TV to wolałbym zmienić TV z DLNA :)
    Każdy ma inne wymagania :)
    Mój Androidbox leży w szafie i nie chce mi się go używać :)
    Może dlatego, że mało oglądam tv :)

8. veg

Local Time:
    Oceny:
    +21 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    1. Nie każdego stać na zmianę TV, zwłaszcza jeśli ten stary (bez DLNA) ma np. 50+ cali lub gdy chodzi o wymianę kilku mniejszych sztuk. Kupując nawet kilka boxów zmieścimy się w 2 tys. zł.
    2. Androidbox to nie tylko DLNA, ale cała masa aplikacji ze sklepu Google. No chyba, że mówimy o wymianie na TV z Androidem (tylko, że to są jeszcze większe koszty, bo to nowość + nie wiem jak te TV sprawują się w praktyce).
    3. Taki TV z DLNA nie poradzi sobie, gdy na TV, postawionym w jednym mieszkaniu chcielibyśmy obejrzeć filmy z NASa, znajdującego się w innym.

edit: Zgadzam się z tym, co napisałeś. Każdy ma inne wymagania.
    Gdybym miał kawalerkę i spał w dużym "sypialniosalonie", to pewnie wtedy przewaga QNAPa z HDMI byłaby znacznie większa. Postawiłbym NASa w jednym kącie, łóźko w drugim, cieszył się z możliwości oglądania filmów na TV bez dodatkowych kosztów, a pracujących dysków z racji odległości bym nie słyszał :)

9. Darkfutur

Darkfutur Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Po to żebys mogł podlaczyć do tv. Androidbox to nie serwer NAS tylko centrum multimedialne z najwiesza baza aplikacji i mozliwosciami.
    Zestawienie zwykłe najtansze Synology + androidbox+ ezcast+airmouse daje wieksze mozliwosci niz ten qnap za 3 kola.

10. Krwiak

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Re: RE: Re: Recenzja QNAP HS-251 w serwisie www.komputerswiat.pl

Nie porównuj qnap z pasywnym chłodzeniem do Synology, chcesz porównać to weź TS-251 za 1050PLN i gwarantuje ci że w tej cenie Synology nic lepszego nie zaoferuje oczywiście tutaj też możesz podłączyć swojego androidbox.

@veg
    Zrozumcie że porównujemy nas synology z qnap a nie nas synology plus androidbox z qna, to nie ma sensu bo do niego androidbox też podłączyć. Podsumowując w tym porównaniu qnap wypada lepiej.

Co do kawalerki to słabe porównanie pamiętaj że qnap to urządzenie sieciowe więc nawet jak masz 100 pokoi to da radę

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

11. veg

Local Time:
    Oceny:
    +21 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Re: RE: Re: Recenzja QNAP HS-251 w serwisie www.komputerswiat.pl

Ja lepszego hardware'u w QNAPach nigdzie nie kwestionowałem. W zależności od zakładanego budżetu wydajnościowo wypada on podobnie do Synology (w najtańszych modelach, gdzie QNAP też wkłada ARMy), lepiej (w średniej półce cenowej - o ile "lepiej" dokładnie nie wiadomo, bo nigdzie nie ma testów porównawczych Celeronów i Atomów), lub wręcz masakruje (w rozwiązaniach najdroższych, za 5k zł i więcej za sam serwer, gdzie Synology nie oferuje nic ponad Atomy).

Jeśli ktoś naprawdę potrzebuje takiej mocy i woli gotowe rozwiązanie - weźmie QNAPa. Ale im wymagania względem wydajności maleją, tym konkurencyjniej zaczyna wypadać Synology (którego soft przez wielu jest ładniejszy, lepiej dopracowany/przetłumaczony, może nawet w niektórych aspektach nieco "uboższy" - ale przez to przyjaźniejszy dla początkującego użytkownika, itp. itd. natomiast różnice wydajnościowe zaczynają się zacierać).
    Zgadza się, mając QNAPa też można dokupić dodatkowe urządzenia. Zgadzam się też z tym, że im więcej złącz, tym lepiej. Odniosłem się tylko do tak mocno zachwalanego przez niektórych złącza HDMI-out w QNAPach, którego zalety są IMHO mocno dyskusyjne i które w zasadzie przestają w ogóle istnieć, gdy do naszego TV podepniemy zwykłego playera, uzyskując wtedy naprawdę potężny kombajn z tysiącami aplikacji (przykłady kilku pozostałych zalet takiego rozwiązania wymieniłem w poprzednim poście), który na głowę bije HD Station.
    Moim zdaniem porównanie było dobre, bo pokazuje w jakim (chyba jedynym) przypadku posiadanie złącza HDMI jest naprawdę ogromną zaletą QNAPa (jeden TV, duże pomieszczenie dzięki czemu pracujące dyski nie będą przeszkadzać). W każdej innej konfiguracji moim zdaniem dużo lepiej jest serwer (niezależnie czy to będzie Synology, czy QNAP) postawić w "serwerowni", a dekodowanie materiału przerzucić na "klientów" (czy to na Smart TV, czy to na podpięty odtwarzacz). Tylko po co nam wtedy HDMI?

12. Krwiak

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Re: RE: Re: RE: Re: Recenzja QNAP HS-251 w serwisie www.komputerswiat.pl

Hej

W niedzielę odpiszę bardziej szczegółowo na tą chwilę obale tylko tezę że wydajność w domu nie jest potrzebna szczególnie w dużym 8-)
    Dlaczego? A no dlatego że jak chcesz w tym samym czasie uruchomić stream do kilku urządzeń plus chcesz monitorować obraz z kamer IP plus chcesz mieć uruchomionych kilka innych aplikacji to przykro mi bardzo ale ładny wygląd interfejsu synology nie pomoże musi być wtedy odpowiednia ilość ram i dobry cpu.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Poleć tę stronę