1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Udzielamy pomocy QuickConenct a poufność plików (dane pacjentów - Gabinet / dane kontrahentów - Kancelaria)

Dyskusja w 'Bezpieczeństwo' rozpoczęta przez użytkownika abramq, 19 Wrzesień 2016.

Ładowanie...
  1. abramq

abramq Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    02:02
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11a
    null 802.11a
    Witam,
    Załóżmy hipotetycznie, że moja żona jest lekarzem i prowadzi mały Gabinet Lekarski, dane pacjentów i ich karty trzyma w komputerze a ja jestem prawnikiem i prowadzę ileś spraw moich klientów co do których pisma mam również w komputerze. Kopie w/w dokumentów spoczywają na Synology.
    Oczywiście czasem zachodzi potrzeba dostępu do dokumentów "z terenu". W tym momencie powiedzmy, że korzystam z QuickConnect. No i pojawia się pytanie - czy faktycznie, gdyby ktoś chciał (domyślam się, że dotyczy to tylko firmy Synology?) to czy może podsłuchać transmisję i poznać zawartość dokumentów?
    Oczywiście nie chcę się wdawać w jałowe dyskusje o tym kto i po co miał by to robić - interesuje mnie czysto technologiczny aspekt QuickConnect-a, bo czytając np. https://global.download.synology.co...tePaper/Synology_QuickConnect_White_Paper.pdf mam niejasne wrażenie, że część tej technologi działa w sposób o którym wiedzą tylko twórcy. Weźmy np. opisany w powyższym pdf-ie sposób ustalania link-a pomiędzy zdalnym komputerem w internecie a NAS-em - nie jest to jasne na jakiej podstawie i w jaki sposób QuickConnect wybiera czy będzie to "hole punching" czy "relay service" - a więc czy dane będę płynęły przez serwery Synology czy nie...
    Byłby bardzo wdzięczny, gdyby ktoś był tak dobry i to rozjaśnił.
    Pozdrawiam!

2. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Zadałeś już to pytanie na bliźniaczym forum, więc odpowiem Ci tak samo:

Nie będę się wdawał w dyskusję, jak działa QC i czy Synology ma wgląd w Twoje dane.

W twoim opisanym przypadku bezwzględnie instalujesz Serwer VPN, konfigurujesz zdalny dostęp przez niego i masz chronione połączenie.

3. abramq

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11a
    null 802.11a
    Ok, dzięki za szybki odzew. Jestem jak najbardziej za VPN, ale w tym przypadku sprawa się nieco skomplikuje - chciałbym aby ten potencjalny prawnik / lekarz mogli używać standardowych aplikacji Synology do synchronizacji (zarówno na PC jak i na Androidzie). czy przy połączeniu VPN one będą działać poprawnie?

4. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Połączenie VPN to tylko tunel. To co jest po drugiej stronie widzisz jak swoją sieć lokalną, ale o innej adresacji. Uruchomisz jakiś programik synchronizujący i masz tą samą funkcjonalność.

PS: Nie używam QC ale nie dlatego, że nie wierzę Synology, tylko dlatego, że nie mam co synchronizować. Z pracy mam skonfigurowane połączenie przez OpenVPN i działa to wyśmienicie.

5. abramq

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11a
    null 802.11a
    Czyli zestawiam tunel, np. na smartfonie albo na PC do... mojego biurowego routera jak rozumiem.
    Czyli czeka mnie po pierwsze przekierowanie portów?
    Poza tym w aplikacjach do synchronizacji autorstwa Synology muszę podać adres NAS - co w przypadku użycia VPN?
    To już są pierwsze schody, które zniechęcą tego przysłowiowego lekarza / prawnika do takiego rozwiązania. Owszem, można to skonfigurować i pewnie zadziała, ale gdy nagle przestanie działać z jakiegoś powodu - oni rozłożą ręce bo znowu potrzebna będzie osoba z wiedzą IT...

6. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Serwer VPN uruchamiasz na Synology, na routerze przepuszczasz jeden port.
    Z zewnątrz łączysz się klientem VPN. Zestawia on połączenie o adresacji (w przypadku OpenVPN) 10.8.0.1.
    W Eksploratorze albo programie do synchronizacji podajesz adres \\10.8.0.1 i widzisz zawartość Synka.

7. abramq

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11a
    null 802.11a
    Brzmi zachecajaco, dzieki!

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.