1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Prosze o pomoc DS211j!!!

Dyskusja w 'Instalowanie, Bootowanie i Konfiguracja' rozpoczęta przez użytkownika pola88, 1 Marzec 2011.

Ładowanie...
  1. bumerpl

bumerpl Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    15:39
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Nie mam
    Witam
    Mam podobny problem do koleżanki, zostałem poproszony przez rodziców (posiadają małą firmę projektowo/budowlaną) o podłączenie im urządzenia DS211j w celu robienia kopi zapasowych różnych projektów itp. z 2 laptopów. Ja kompletnie nie mam pojęcia jak ma to działać. Internet z Neti, urządzenie ma robić kopie zapasowe z 2 laptopów, oraz drukowanie dokumentów na drukarce hp przez obydwa laptopy, obsługiwanie plotera przez obydwa laptopy. Pliki wysyłane na ploter mają nie jednokrotnie rozmiar 100-200 Mb więc transfer musi być jak największy.

Rzeczy które posiadam to:

-DS211j
    -2x dysk twardy (współpracujące z urządzeniem)
    -drukarka HP (współpracująca z urządzeniem)
    -ploter

Całość może być podłączona na kabel jeżeli ma to przyspieszyć prędkość wysyłania plików.

Moje pytanie co potrzebuje do podłączenia tego sprzętu oraz jak to zrobić, pierwsza moja myśl to kupić router, do laptopów sieć WiFi, a resztę urządzeń połączyć przy pomocy kabli RJ-45 pod router z tyłu (chyba powinny być dostępne ich obsługiwanie przy pomocy dowolnego komputera w sieci).

Proszę o pomoc.

2. mariuszs

mariuszs Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Przy pracy z dużymi plikami tylko switch/router 1Gb. Drukarkę podepniesz pod usb i instalujesz jako sieciowa. Nie wiem jak w przypadku plotera ale zawsze możesz go zainstalować na jednym i udostępnić drugiemu.
    W twoim przypadku sieć tylko po kablach. WiFi jest dobre do laptopów na kolanach i na kanapie.
    Konfiguracje systemu i aplikacji Synology znajdziesz na tym forum.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.