1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Piwik w PhotoStation

Dyskusja w 'Piwik' rozpoczęta przez użytkownika Marek66, 23 Sierpień 2013.

Ładowanie...
  1. Marek66

Marek66 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam, używam pakietu Piwik do śledzenia ruchu na stronie www. Jest fajnie, dopóki ruch odbywa się po stronach, które sam stworzyłem (do każdej dodałem skrypt śledzący Piwika). Schody zaczynają się przy użyciu PhotoStation. Nie ma dostępu do plików index.php generowanych przez PhotoStation, nie można do nich dodać skryptu i śledzenie ruchu wewnątrz PhotoStation leży.

Znalazłem co trzeba zrobić tutaj: https://forum.synology.com/enu/viewtopic ... 17&t=53448 , jednak jestem windowsowy osioł i jak nie mogę się dobrać do ukrytych plików w index.php w /photo/ to tym bardziej do index.tpl w /var/... Próbowałem być cwany i zmodyfikować odpowiednie pliki index.tpl w paczce PhotoStation-cedarview-5.2-2398.spk , ale po ponownym spakowaniu paczki (w TotalCommanderze w windows :oops: ) przy próbie jej zainstalowania dostaję komunikat: niewłaściwy format pliku. I tu się moja wiedza kończy.

1. Czy ktoś podpowie jak uzyskać pełny dostęp do systemu plików w Synku (DS2413+)?
    2. Albo jak przygotować paczkę ze zmodyfikowanymi plikami, żeby się zainstalowała?
    3. Albo czym poza Piwik można analizować ruch (Webalizer jest zbyt prymitywny)?

2. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Programem WinSCP połączysz się protokołem SSH do Synka.
    Protokół włącz w DSM > Palel sterowania > Terminal.

3. Marek66

Marek66 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Dzięki. Użyłem Bitvise. Poszło, skrypt wstrzyknięty w odpowiednie pliki i statystyki się już tworzą.

Pozdrawiam

4. Hisashi150

Hisashi150 Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    Chorrzów
    Local Time:
    22:42
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS214+
    Ethernet:
    40 GbE
    null 40 GbE
    hmm u mnie za to piwik tak obciążał apache że musiałem go wywalić a miałem tak od update dsm do 4.2 a miałem wcześniej podpięte do niego tylko 2 strony czyli moją główną oraz od kumpeli i przyznam na moim synhu po usunięciu tego pakietu i resecie syncha transfer stron wzrósł o jakieś 10 - 15 % choć sam nie wiem jak to możliwe bo jestem windziarzem a linux to dla mnie bajka.. :)

Poleć tę stronę