1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

partycja systemowa /dev/md0

Dyskusja w 'Instalowanie, Bootowanie i Konfiguracja' rozpoczęta przez użytkownika doopa, 15 Marzec 2012.

Ładowanie...
  1. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    17:34
    Oceny:
    +36 / 1 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Ulżyło Ci? Nie zamierzam dalej z Tobą dyskutować.
    W przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam Cię. Jak puszczają Ci nerwy weź coś na uspokojenie.
    Wypadałoby przeprosić...

I ile dobrze pamiętam to partycja md1 to swap.

2. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Ad.2 Wolumen na dane tworzy się automatycznie tylko w przypadku gdy masz urządzenie jednodyskowe.
    Ad.3 Jak włożysz drugi dysk, to zostanie nadpisana stara tabela partycji na nową Synology, kopia systemu tworzy się automatycznie, ale nie wolumen na dane. Tu ty musisz ręcznie, albo migrować do RAID 1/SHR lub tworzysz osobny wolumen.

@doopa
    Jak widzisz wszystko działa inaczej niż ci się wydaje i nawet widzę, że nie wiesz co to jest SWAP i do czego służy :).

3. doopa

doopa Entry Technician Q Associate

Local Time:
    15:34
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Posiadm DS od niecałego miesiąca, nie robię za experta mam dostęp tylko do swojej DS212j.
    Nie wiem Krwiak skąd twój wniosek że nie wiem co to SWAP i do czego służy? ale to nie ważne, ważne za to są pytania mpl
    Bardzo chciałbym usłyszeć na nie odpowiedź.

4. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    To nie ubliżaj innym jak się nie znasz, wypowiadasz się jakbyś zjadł wszystkie rozumy, zamiast grzecznie i kulturalnie prowadzić dyskusję.

A ja bardzo chciałbym usłyszeć jak przepraszasz osoby, którym ubliżyłeś i to w tym momencie jest najważniejsze.

Odnośnie pytań mpl:

Ad.1 Tak, można inaczej po co robić RAID 1 skoro gdy padnie dysk numer 1 nie można uruchomić serwera z dysku numer 2 :)
    Ad.2 j.w

5. doopa

doopa Entry Technician Q Associate

Local Time:
    15:34
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Strasznie szybko wyciągasz daleko idące wnioski, to że posiadam DS od miesiąca nie znaczy wcale, że miesiąc temu zobaczyłem linuxa...
    Otóż jest wręcz odwrotnie, tylko dlatego kupiłem sobie DS bo ma linuxa. Dlatego jestem na forum, żeby szybciej poznać specyfikę tej dystrybucji.
    Dyskusję staram się prowadzić na poziomie technicznym i precyzyjnie - jeżeli ktoś tego nie rozumie, faktycznie może to wyglądać jakbym zjadł wszystkie rozumy. Sorry.
    W imię tego, żeby na tym forum było grzecznie i kulturalnie przepraszam Cię Przemuss.

Dla mnie to spodziewana super wiadomość.
    pozdrawiam wszystkich

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.