1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Oficjalna wersja DSM 4.2 została wydana !!!

Dyskusja w 'Nowości i Nagrody' rozpoczęta przez użytkownika Krwiak, 4 Marzec 2013.

Ładowanie...
  1. trustworthy

trustworthy Network Architect Q's Professional

Local Time:
    15:48
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    No to ładnie. W nocy się dało. 8:30 - już nie. Oczywiście mówię o paczkach. Ni cholery, nie da się zaktualizować :/

Prawie 2 godziny aktualizacji, ale udało się. W końcu. Trzeba próbować zaktualizować do skutku. Ja próbowałem, próbowałem, aż poszło. I tak każdą paczkę z osobna :D
    Teraz trwa indeksowanie plików, więc pewnie trochę to potrwa. Generalnie wszystko wygląda na razie ok. Ale aktualizacja paczek pozostawia wiele do życzenia...

2. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    17:48
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
  3. Factor

Factor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212+
    Czekałem na DSM 4.2, ciekaw byłem co nowego się pojawi. Poniżej opis wybranych funkcji, na które zwróciłem uwagę w pierwszej kolejności.
    Na Plus:
    Raport wykorzystania dysku - przetestowałem i uważam, że jest to dobre narzędzie, generuje całkiem przydatny raport.
    Weryfikacja 2 etapowa - dobrze działa i zwiększa bezpieczeństwo, szkoda, że nie można jej wymusić na wybranych użytkownikach, tylko każdy sam musi sobie ją włączyć.
    Certyfikaty - na plus zaliczam możliwość samodzielnego wygenerowania certyfikatu, sam korzystam z bezpłatnego certyfikatu StartCom, teraz rozważę użycie własnego.
    Serwer Radius - Na taką możliwość czekałem, jeszcze nie przetestowałem, ale jak dla mnie super, funkcja ta zaspokoi moją obsesję zabezpieczania sieci Wifi :)
    Centrum pakietów - kosmetyczne zmiany w dobrym kierunku.
    Na Minus:
    Historia logowania - rozczarowała mnie ta funkcja, sądziłem, że będę mógł z jednego miejsca zobaczyć historię logowania wszystkich użytkowników, a nie tylko swojego. Bardzo przydatna byłaby możliwość wyświetlenie ostatniego logowania wszystkich użytkowników, żeby w łatwy sposób złapać tych nie aktywnych.

Cały czas brakuje mi jednej funkcji, żebym mógł wybrać, który użytkownik będzie miał skrzynkę pocztową, a który nie. Nie zgłębiałem tematu, czy da się to wyłączyć w inny sposób. Może ktoś z was wie jak to zrobić ?

4. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    A ja właśnie szukam i szukam - gdzie znajdę możliwość włączenia podwójnego logowania?
    I certyfikaty - standardowo jest zaimportowany jakiś wydany przez Synology. Ale to ustrojstwo jest niezgodne z wymogami certyfikatów - taki pojawia mi się komunikat. Powinienem sam stworzyć nowy certyfikat? Nie da się korzystać z już gotowych, stworzonych przez Synology?
    Stworzyłem sam certyfikat, ale muszę potwierdzać regułę bezpieczeństwa - dodać wyjątek. Da się zaimportować certyfikat Synology, aby to działało? Byłbym wdzięczny za opis krok po kroku, co należy zrobić...

5. unr3al2

unr3al2 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Skonfigurowanie Zyrafy z LDAP rozwiąże problem.

6. adrkan

adrkan Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    17:48
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    A ja nie wiem czy dalej będę aktualizował DSM.Strona postawiona na synology nie działa po aktualizacji. Nic się nie zmieniło, ani ip wewn ani zewn, ddns odświeżyłem. Świetnie... Teraz strata czasu na szukanie przyczyny. Pierwszy raz zawiodłem się na synku :/
    wewnętrznie też strona nie otwiera, mail station nie działa.

EDIT:
    Poprzednie reguły firewalla nie wystarczyły. Teraz po zmianie wszystko działa. Jakby ktoś miał taki problem od razu do firewalla trzeba bić po zmianę reguł.
    temat rozwiązany :)

7. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Coś słabo szukasz...
    "Ludzik" w prawym górnym rogu DSM > Opcje > karta Konto > Włącz weryfikację 2-etapową
    Koniecznie przeczytaj Pomoc po kliknięciu niebieskiego znaku zapytania w prawym górnym rogu okienka Opcje.

8. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Hah! Sorry, jest to jedyne miejsce, w którym nie szukałem, bo... zwyczajnie o nim zapomniałem ;) zaraz się tym pobawię, mikhnal, bardzo Ci dziękuję.

A w temacie tych certyfikatów jakieś wskazówki? Bo swój certyfikat stworzyłem, ale wymaga potwierdzania reguły bezpieczeństwa. A chciałbym, żeby certyfikat był sprawdzony i nie było konieczności dodawania reguły. Czy tak się w ogóle da? Ktoś to zrobił? Podzieli się któryś z kolegów? :)

9. Magnetar

Magnetar Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS110j
    Zaimportuj swój certyfikat CA do Zaufanych głównych urzędów certyfikacji w systemie Windows.
    Uruchom -> mmc -> dodaj przystawkę Certyfikaty -> drzewo "Zaufane główne urzędy certyfikacji" -> Certyfikaty (PPM - wszystkie zadania -> Importuj)
    Certyfikat powinien zawierać nazwę dns może to być dynamiczna domena wtedy powinien przestać truć dupę z potwierdzaniem reguły, ale to zadziała tylko w stosunku do twojego komputera !
    A w ogóle to skąd masz certyfikat - jak go wygenerowałeś ?

10. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Certyfikat wygenerowałem przez DSM.
    Panel sterowania > ustawienia DSM > Certyfikat > Utwórz Certyfikat
    Tam wybrałem utwórz certyfikat z podpisem własnym. Wpisałem w polach, o co mnie prosili i wygenerowało mi w ten sposób certyfikat. I gotowe. Tyle tylko, że muszę dodać regułę... Ale pobawię się w to, co napisałeś :)

11. Magnetar

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS110j
    W 4.2 jest tworzenie certyfikatów ?

12. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Nie, nie ma, a ścieżka Panel sterowania > ustawienia DSM > Certyfikat > Utwórz Certyfikat jest wyssana z palca :D

13. Magnetar

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS110j
    :D i komu tu zaufać - wredne trole...

14. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    no ja trolluję? :p To macie, że nie kłamię :p

Załączone pliki:

• certyfikat.
      certyfikat.jpg
      Rozmiar pliku:
      69,2 KB
      Wyświetleń:
      101
      MD5 Sum:
      1329cc78520cfadd0b2c00a348bf203c
  15. unr3al2

unr3al2 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
  16. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    No więc ktoś powie, jak to prawidłowo działa? Bo w ich nowej instrukcji to opisali to tak, że więcej wiem bez niej :D

17. Magnetar

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS110j
    Mikhnal ty zbóju... masz trolla za to X-(
    Utwórz cert, wyeksportuj i dodaj do zaufanych na windzie. Co chcesz wiedzieć więcej ?

Moje prośby zostały prawie wysłuchane... zarz-dzanie-certyfikatami-t4410.html

18. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Mogę się przyłączyć do tego trola? ;)

Jeżeli chodzi o własny certyfikat, to spoko, tak właśnie zrobiłem. Utworzyłem, wyeksportowałem i dodałem regułę w przeglądarce. O ile o tym piszesz, bo nie wiem, gdzie mogę dodać do zaufanych na windzie...?
    Chodziło mi raczej o już gotowy certyfikat Synology. Bo takowy się tam znajdował, ale on nie hulał - błędny certyfikat - taki komunikat pojawiał się w przeglądarce...

19. Magnetar

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS110j
    Normalnie to wygląda tak że tworzysz CA główny urząd certyfikacji czyli pierwszy głowny cert podpisany przez samego siebie później w razie potrzeby tworzysz certy dla urządzeń, użytkowników podpisane przez ten twój główny CA (Certificate Authority) Główne CA dodajesz na windzie do zaufanych certów - Tam napisałem START - Uruchom - wpisujesz polecenie mmc i otwiera się konsola.

Tu była Edytka i dopisała...
    Przy tworzeniu certa dla serwera dodajesz w polu
    X509v3 Subject Alternative Name:
    --- DNS: nazwędomeny
    jeśli tam takie coś jest...

20. trustworthy

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Dziękuję! Po powrocie do domu zajmę się tym :)
    Super, dzięki, dzięki! :)

Edit:
    Magnetar, skrótowo mi trochę napisałeś proces dodawania certyfikatu ;) A mnie trzeba łopatologicznie, bo ja humanista jestem :) Ale znalazłem w necie krok po kroku co i jak i już dodałem certyfikat, jak radziłeś :) I działa pięknie!

P.S.
    Który mi trolla dał? ;)

Wyedytuję jeszcze raz ;) :
    Magnetar, zrobiłem wszystko tak, jak mówiłeś. A i tak w firefoxie musiałem potwierdzić wyjątek. Tylko raz. Później już nie. To tak powinno działać? Bo myślałem, że jak dodam certyfikat w windowsie, to już w firefoxie nie będę musiał potwierdzać reguły.
    A nawet, jeżeli tak powinno być, to zastanawiam się, dlaczego te certyfikaty są niezaufane? Nie da się tak zrobić, żeby były zaufane i nie trzeba było nigdzie potwierdzać reguły?

Załączone pliki:

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.