1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

niewiarygodna sytuacja - prosba o pomoc - serwer DS 712+

Dyskusja w 'Spekulacje i Dyskusje na temat nowych Produktów' rozpoczęta przez użytkownika w001, 19 Lipiec 2012.

Ładowanie...
  1. w001

w001 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    15:44
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    ds712+
    Prosba o pomoc i podpowiedz w nastepujacej sytuacji - kupilem serwer DS 712+, ktory od poczatku nie dzialal - opisalem to na watku nie-znaleziono-serwer-synology-ds712-t3165.html
    Rady dostepne na forum a nastepnie wskazowki od support'u nic nie pomogly.

Serwer zostal odeslany do sprzedawcy - morele.net, sprzedawca odeslal do dystrybutora AB.pl

Odpowiedz, ktora otrzymalem jest niewiarygodna "serwer nie posiada gwarancji - poniewaz nie ma nalepki z nr seryjnym, serwer pochodzi z nieznanego zrodla", i to uwaga - pomimo, ze nr seryjny przekazalem (zanotowalem przed wyslaniem), natomiast wspomnianej nalepki na pewno nie dotykalem - nawet nie wiem czy takowa byla.

Prosba o pomoc - co zrobic w takiej sytuacji?

z gory dziekuje

W

2. krisr77

krisr77 Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    Wawa
    Local Time:
    17:44
    Oceny:
    +1 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS110j q1900 Xpenology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Od kogo masz ta informacje? od Morele, AB czy od serwisu???

Przy zakupach w Morele to niestety standart kupuja sprzet bodajze na Ukrainie i jest on nieserwiowalny w Polsce.
    Mojego 110j chcieli sami naprawiac (chyba w garazu) , podziekowalem im nic wiecej od nich nie kupie, na szczescie moje problemy z fanem byly chyba jednorazowe bo do tej pory chodzi bez zarzutu.

3. w001

w001 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    ds712+
    odpowiedz o braku gwarancji z powodu braku plomby jest od dystrybutora AB - ale skoro Tobie naprawiac chcialo Morele garazowo to moze to wyjasnia znikniecie nalepki w moim przypadku - podczas proby ich naprawy.
    w kazdym razie niesamowite jest to, ze sprzet ktory jest najnowszym modelem na rynku wg dystrybutora nie jest na gwarancji ...

co zrobic?

4. krisr77

krisr77 Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    Wawa
    Local Time:
    17:44
    Oceny:
    +1 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS110j q1900 Xpenology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Morele jest dla Ciebie gwarantem, cisnij ich i wymiane na nowy a jak oni to sobie rozlicza z AB to juz ich problem

5. niewiesznic

niewiesznic Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Internet
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS210j/DS211+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Dokładnie. Podstawą jest dowód zakupu. To, że firma A daje do naprawy dystrybutorowi B, a ten firmie C, to nie jest informacja dla ciebie, ani twój problem. Ja bym żądał wymiany na nowy bądź zwrotu pieniędzy.

6. mpl

mpl Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    712+ 1513+
    A już kiedyś kopiłem coś w morele.net - dwa razy : pierwszy i ostatni.
    W przesyłce nie było dowodu zakupu (paragonu) i nie mogłem z towarem zrobić nic.
    Sprzedawca opierał się , że to "nie koniecznie" jego towar ...

7. Magnetar

Magnetar Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS110j
    U normalnego sprzedawcy idziesz podajesz numer seryjny - sprawdza czy sprzęt został kupiony u niego i jeśli tak jest przyjmuje na serwis nawet bez dowodu zakupu. Wszystko zależy czy za ladą siedzi człowiek czy cwaniak próbujący uniknąć kosztów związanych z obsługą serwisową. Niestety polscy sprzedawcy, dealerzy mają żenująco niskie marże, a to powoduje że każdy kombinuje jak koń pod górkę żeby urwać choć grosz więcej, poza tym handel sprzętem to kiłowy interes bo wiąże się z zamrażaniem dużych sum pieniędzy na stosunkowo długi okres czasu.
    To, że firma A daje do naprawy dystrybutorowi B, a ten firmie C, to nie jest informacja dla ciebie, ani twój problem
    Święta racja. Takie info świadczy o braku profesjonalizmu ze strony Morele.

Niestety brak nalepki łamie warunki gwarancji - ciężko Ci będzie cokolwiek wywalczyć jednak z drugiej strony Morele jest gwarantem i jeśli przyjęli sprzęt znaczy, że nie mieli żadnych obiekcji co do jego stanu - teoretycznie powinni odmówić naprawy, a nie wysyłać sprzęt dalej - skoro jednak przyjęli sprzęt, który nie miał nalepki to już ich problem, tutaj strategiczne znaczenie mogą mieć okresy pomiędzy przyjęciem i odmową.

8. niewiesznic

niewiesznic Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Internet
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS210j/DS211+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
  9. redi

redi Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS109, DS213+, DS415+
    Ja ostatnio dawałem na gwarancji w morele.net z tym, że router. Trwało długo może, ale trafił do producenta i po 2,5 tygodnia dostałem nowy sprzęt.

10. zanskar

zanskar Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS710+ DS410 DS412+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Też miałem kiedyś nieprzyjemności z Morele.net, sprzedali mi dysk HDD 2.5" 500GB WD Scorpio Blue. Przyszedł w foliowym woreczku jak to OEM, ale inne oznaczenia miał ponalepiane z jednej a inne z drugiej strony, więc nie wiedząc co tak naprawdę dostałem chciałem zwrócić lub wymienić. Oczywiście osoba odpowiedzialna za dyski nagle znalazła się na zwolnieniu, po wielu mailach i telefonach dałem sobie spokój, dysk był sprawny więc poszedł w ręce innego chętnego, a ja z Morele.net zakończyłem kontakty chyba już na zawsze, nie lubię takich numerów w stylu "towar macany należy do macanta" i olewania klienta.

Nieprawda, gwarancję zwykle świadczy producent, a nie sprzedawca, ewentualna realizacja gwarancji może się odbywać za pośrednictwem sprzedawcy, ale standardowo to nie on jej udziela. Od sprzedawcy można z kolei domagać się wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy ze względu na niezgodność towaru z umową, co w tym przypadku miałoby sens, bo autor pisze, że od początku sprzęt nie działał jak powinien. To kupujący ma wybór czy korzystać z gwarancji (jeśli jest gwarancja, bo jest przecież nieobowiązkowa) czy z niezgodności towaru z umową.

Proponuję poradzić się rzecznika praw konsumenta (przy starostwie powiatowym powinien takowy urzędować). Druga sprawa - sprzedawca musi się ustosunkować do czegoś w tym rodzaju:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=866

Jak wynika z przepisów musi się ustosunkować do żądania w ciągu 14 dni a ewentualna odmowa spełnienia żądania klienta musi być wyrażona na piśmie. W razie czego będzie więc podstawa do dalszego dochodzenia swoich praw.

EDIT - sorki za odkopanie, ale skoro już napisałem - może się komuś przyda...

Poleć tę stronę