Nagrywanie programów z telewizji kablowej

Dyskusja w 'DVBLink TVServer' rozpoczęta przez użytkownika anybody, 26 Luty 2017.

 1. anybody

  anybody Nowy użytkownik Noobie

  Posiadam od niedawna DS416Play'a - zastanawiam się jak sprzężyć go z telewizją kablową i czy jest w ogóle taka możliwość. Generalnie w zasadzie zależy mi na nagrywaniu zaprogramowanych wcześniej programów. Zestaw: dekoder telewizji kablowej technisat (technicrypt cx) z kartą dtv wewnątrz podłączony bezpośrednio do telewizora smart - Samsunga. Na chwilę obecną smart tv (samsung) widzi synology oraz odczytuje z niego bezproblemowo muzykę, zdjęcia oraz video. Reasumując jak ustawić zapis video z tv kablowej? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
   
 2. mikhnal

  mikhnal Guest

  Jeśli dekoder telewizji kablowej obsługuje zapis do zasobu sieciowego po Sambie/NFS to możesz zapisywać materiał na Synku.
   
 3. anybody

  anybody Nowy użytkownik Noobie

 4. mikhnal

  mikhnal Guest

  To nie te informacje.
  W miejscu, w którym wskazujesz gdzie ma być zapisany materiał, czy da się wpisać ścieżkę sieciową do Synka?
   
 5. Fixer

  Fixer Zarejestrowany Noobie

  niektóre telewizory potrafią nagrać to co wyświetlają na włożonego pendriva
   
 6. anybody

  anybody Nowy użytkownik Noobie

  tak mam odpowiedź z samsunga że żaden ich telewizor nie obsługuje nagrywania po sieci - jedyna opcja nagrywania tylko przez USB. Czyli kicha
   
 7. mixerx

  mixerx Zarejestrowany Noobie

  Jeszcze nie kicha. Nie mam, ale znam kogoś kto ma kieszeń na dysk USB i rj45. Nie wiem czy to zadziała (nie testowałem), ale można (fizycznie) podłączyc jednocześnie USB do tv i rj45 do sieci. Zakładam, że jest tam jakaś samba i być może udałoby się udostępnić folder który widzi USB. Jeśli się mylę, niech ktoś poprawi mnie (ktoś kto sprawdzał takie rozwiązanie).
   
 8. Fixer

  Fixer Zarejestrowany Noobie

 9. mixerx

  mixerx Zarejestrowany Noobie

  Pytanie jeszcze jaki system plików lubi tv, ale idea jest i trza to sprawdzić.
  anybody: nagraj cokolwiek na pena i daj znac jaki jest system plików i format pliku po nagraniu. Ile zajmuje np 10min filmu (by zlapac punkt odniesienia).
   
 10. anybody

  anybody Nowy użytkownik Noobie

  Dzięki bardzo za ciekawy pomysł Fixer, ale zainwestowałem w Synology nie chciałbym już wydawać kolejnej kasy, swoją drogą ciekawe ile taki zestaw by kosztował?
  Jeżeli chodzi o format plików po nagraniu to wychodzi paczka kilku plików z rozszerzeniami: *.ss, *.cip, *.mdm, *.srf - najwększy rozmiar pliku to format *.srf a więc przypuszczam że video jest w formacie *.srf
   
 11. Fixer

  Fixer Zarejestrowany Noobie