1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Na czym odtwarzać muzykę?

Dyskusja w 'Audio Station' rozpoczęta przez użytkownika tralek, 9 Październik 2013.

Ładowanie...
  1. niewiesznic

niewiesznic Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Internet
    Local Time:
    15:47
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS210j/DS211+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Wzmacniacz stereo jest lepszy niż amplituner do muzyki. Jeśli masz mało pieniędzy a chcesz najlepszą jakość za dobrą cenę kup HRT Music Streamer II. Będziesz zadowolony. Ja sam używam w moim HTPC. Nie znam produktów Nostromo. Arcam R-Dac ma bardzo dobre opinie.

2. MarcinGD

MarcinGD Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS916+ 8GB
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Najwiekszym minusem Synology jest sianie zaklocen znieksztalcajacych muzyke. Caly ten syf idzie od zasilacza Synology. Na szczescie znalazlem na to sposob, wypozyczylem wczoraj ifi iLink i teraz wkoncu DAC gra pieknie. Polecam wszystkim ten zabieg, duzo salonow wypozycza za kaucja urzadzenia audio.

3. kociol1978

kociol1978 Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Rozumiem że chodzi ci o to że zakłócenia szły na DAC podpięty po USB? To był DAC z wejściem asynchronicznym? Bo ja mam Arcama Rdaca i nic złego nie zauważyłem, może to kwestia mojej percepcji.
    EDIT
    Zabaweczka kosztuje 1100zł, droższa nawet od M2Tech hiface 2, który notabene też współpracuje z Synkiem. To już nie mój poziom. Może nie kwestia ceny tego urządzonka a raczej dalszej części toru audio który uzasadniałby takie podrasowanie źródła :)

4. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Ja podłączałem polski konwerter Ronin, też ma galwaniczną separację USB. Grało pięknie i nic nie siało.

5. MarcinGD

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS916+ 8GB
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Tak zaklucenia szly na DAC po USB. Ja mam Hegla HD20. Nic innego nie porownywalem, mozliwe ze ten Ronin zalatwilby sprawe ale nie mam gdzie tego wypozyczc do testow porownawczych.

6. kociol1978

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Na audiostereo wypowiadał się ktoś kto porównywał brzmienie Ronin plus rdac (wejście koncentryczne) i samego rdaca po USB. Twierdził że grało to identycznie więc prawdopodobnie układ na wejściu rdaca w podobny sposób załatwia sprawę zakłóceń. Chwalił też bardzo połączenie Ronina z Nostromo Wolf na WM8741. Oczywiście to wszystko nie jest propozycja pod twoim adresem @MarcinGD bo wątpię żeby ktoś zamieniał Hegla HD20 na Rdaca lub Nostromo :)

7. MarcinGD

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS916+ 8GB
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    No niestety im drozszy sprzet, tym wiecej slychac. Ja jeszcze 2 miesiace temu nie inwestowalem w kable. Teraz mam problem. Bardzo mnie ineteresuje takie porownanie iLinka z Roninem, w kwestii jakosci sygnalu na wyjsciu konwertera.

8. tralek

tralek Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Cytuje stronę projektnostromo.pl odnośnie tego RONIN 24/96:
    Ja chyba czegoś nie rozumiem po co mi DAC RONIN, skoro już posiadam inny DAC? Czy ktoś rozumie co autor opisu miał na myśli?

9. kociol1978

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
  10. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Gdzie Ty tam masz napisane, że to jest DAC RONIN?

11. tralek

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Hmm, no tak faktyczne to ma teraz sens. Przetworzyć sygnał z cyfrowego na cyfrowy, żeby go potem przerobić na analogowy. Mam wrażenie, że wymyśla się kolejne sprzęty dla "audiofili" (osoba szczególnie zainteresowana... posiadaniem sprzętu odtwarzającego najwyższej klasy wg Wiki, a ja bym powiedział najwyższej ceny), żeby było na czym kapuchę trzepać :)

12. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Nie, po prostu niektóre DAC'i nie maja wejścia USB.

13. kociol1978

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Re: Odp: Na czym odtwarzać muzykę?

Powiem ci że na forum audiofili podobnie postrzegają kupowanie NASa za więcej niż 500zl więc nie uprawiajmy hipokryzji, każdy na swoje hobby jest skłonny wydać więcej. Ale trochę muszę się zgodzić że audiofile (niektórzy) to grupa podatna na naciąganie.
    Przetwornik z usb na spdif to pożyteczne urządzenie. Jak kolega wyżej napisał pozwala wykorzystać często świetny dac bez wejścia usb. Albo podpiąć się do daca który to wejście ma zajęte np przez PC.
    No ale jak ktoś jest skłonny zapłacić za kabel usb 300 bo lepiej gra, albo kupić windows 2012 serwer po czym go wykastrować z usług serwerowych... bo ktoś napisał że"lepiej gra" niż win8. Całe szczęście większość audiofili się z tego śmieje.

14. MarcinGD

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS916+ 8GB
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Taki przetwornik to bardzo pozyteczne urzadzenie. Niestety DAC przez to ze podajesz mu dane + zasilenie to na wyjsciu razem z muzyka leci caly syf z zasilacza. Charakterystyczne piszczenie czy tez buczenie w glosnikach to nic innego jak zasilacz Synology. Z laptopa jest juz lepiej, bo tylko slychac te zaklucenia w momencie pracy dysku twardego, oczywiscie praca na zasilaczu, w przypadku pracy na baterii jest cisza. Nie ma odpowiedniej separacji instrumentow bo razem z dzwiekami instrumentow leca tez zaklucenia. Taki konwerter zalatwia nam separacje linii zasilania i linii danych. Na DAC podajemy juz same dane w czystej postaci.

15. kociol1978

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Tu jeszcze dla kolegi @tralek, prawdziwy przykład naciągania, nie chodzi mi o sklep, a o produkt: http://www.q21.pl/wireworld-starlight-7 ... b-stb.html wersja 5m drobne 700zł. Rozumiem kable głośnikowe, inerconnecty, ale USB?
    Co do ciekawego i w miarę estetycznego źródła zacytuję tu swoją propozycję w tej kwestii właśnie z forum audiostereo, myślę że wpisuje się to w wątek odseparowania się od zakłóceń:
    http://pclab.pl/art55561.html oczywiście z zewnętrznym DAC.
    Masz dość duży ekran, widać z daleka, można w każdej chwili zamknąć. Uruchomisz każdy player pod windowsa, możesz sterować telefonem. Dwa porty USB, więc np jeden do DAC drugi do dysku zewn. jest HDMI więc w połączeniu z XBMC masz kombajn multimedialny. Jest oczywiście WIFI więc zasoby mogą być na serwerze NAS.
    Ktoś powie co go różni od laptopa lub ultrabooka?
    Po pierwsze, cena, kosztuje 1500zł. Po drugie absolutna cisza - jedyny napęd to ssd a procesor ma chłodzenie pasywne! Do tego dochodzi lekko 7 godzin pracy a pewnie przy wygaszonym ekranie ponad 10 godzin, więc nie używamy zasilacza co eliminuje zakłócenia. Procek na tyle wydajny że filmy 1080p przy okazji mogą lecieć a na upartego jednocześnie muzyka np z foobara. Film powędruje przez HDMI na kino domowe a muzyka przez USB na dac. Czyli jak ktoś ma pokój kinowy i odsłuchowy przez ścianę to użyje jednego playera. A kiedy nie słuchamy i nie oglądamy mamy sprawny komp lub tablet.

16. MarcinGD

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS916+ 8GB
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Dokladnie trzeba brac wszystko trzezwym okiem. Ja tu mowie o walce z zakloceniami Synology. Drogi kabel USB nie zalatwia tu sprawy. Jakbym chcial puszczac muzyke z laptopa to tak tez bym robil. Ale po to mam NAS, zeby z niego korzystac, a taki konwerter to jedyna droga do sukcesu.

17. kociol1978

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Z tym laptopo tabletem to nie było konkretnie do ciebie tylko odnośnie tematu ogólnego w którym teraz piszemy "Na czym odtwarzać muzykę?" Dzielę się po prostu pomysłami. Myślę że rozwiązanie które podałem może być lepsze niż np squeezebox+zewnętrzny DAC. Oczywiście wyjście analogowe nie ma startu do squeezeboxa.

18. tralek

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    A co z laptopem ze złączem S/PDIF opartym na wejściu 3,5 mm, bo takie mam w obecnym laptopie? Czy jak będę chciał posłuchać muzyki z takiego gniazda to też mi będą szły zakłócenia z zasilacza laptopa czy w trakcie pracy dysku magnetycznego?

19. kociol1978

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Pewnie jak to idzie po optyku to nie będzie zakłóceń związanych z pętlą masy, ale przy coax już może być inaczej. Wiesz to też nie jest tak zero-jedynkowo z tymi zakłóceniami, są mocniejsze lub słabsze. Ja np jak podpinałem komp analogowo do amlitunera kina to miałem buczenie na maxa, kupiłem separator galwaniczny stosowany w samochodach i pomogło, ale jak ten sam kabel podpiąłem do Audiolaba to była cisza, wszystko pięknie działało. Teraz też mam zakłócenia takie jak kolega marcinGD pisał, ale tylko jak dac analogowo jest spięty z amplitunerem i w dodatku amplituner odtwarza coś z innego źródła, efekt jest taki że jak oglądam film z kompa to muszę wyjąć wtyczkę USB z NASa. Jak słucham muzyki NAS-rDAC-Audiolab jest czyściutko. Jak widzisz problem zakłóceń jest dość skomplikowany. Nawet zasilacz samego DACa może mieć znaczenie. Ale to jest jedna z zasad elektroniki że ważnie jest dobre zasilanie. Największe znaczenie, wręcz kluczowe, zasilanie ma we wzmacniaczach.

20. MarcinGD

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS916+ 8GB
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Po optyku same zaklocenia od zasilacza nie beda szly. Znaczy sie jak muzyka nie bedzie grana to nie bedziesz slyszal zaklocen. Ale zaklocenia te beda mialy wplyw na charakter przesylanej muzyki. Dla przykladu mam wzmacniacz sluchawkowy Hegel Super, ktory ma wyjscie optyczne, jest to wzmacniacz, nie zaden filtr zaklocen, czy tez separator galwaniczny. Ogolnie jest lepiej niz bezposrednio podlaczony kabel po USB, ale tylko dzieki temu ze nie ma tego brzeczenia cichego podczas odtwarzania, ktore idzie od zasilacza. Natomiast po podlaczeniu konwertera usb/spdif zaklocen nie slychac, ani na kablu coax ani na optyku, dodatkowo na wyjsciu leci sama muzyka bez zadnych zaklocen, dzieki czemu slychac wiecej detali, ktorych przed tym zabiegiem nie slychac poniewaz szly razem z jakimis zakloceniami, przez co byly znieksztalcone. Niekoniecznie bedzie to slychac na tanszym sprzecie, wiec przed jakim kolwiek wydawaniem pieniedzy, radze samemu przetestowac, np kupujac przez interenet, gdzie od nowego roku mamy 14dni na zwrot towaru.

Dodam jeszcze, ze Laptopy w porownaniu z Synology sieja mniej zakloceniami. A przy pracy na samej baterii juz wogole nie powinno byc tego problemu.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.