McAfee za free

Dyskusja w 'AntiVirus Essential / AntiVirus-McAfee' rozpoczęta przez użytkownika unr3al2, 8 Październik 2014.

1. unr3al2

unr3al2 Guest

Pobieramy oryginalną paczkę z centrum pakietów i rejestrujemy wersję trial.
    Kolejny krok to odinstalowanie najnowszej paczki.

Pobieramy paczkę z lokalizacji :
    http://global.download.synology.com...ee/1.3-2322/McAfee_AntiVirus-x64-1.3-2322.spk
    Instalujemy.

Ta wersja paczki nie blokuje McAfee po okresie trial.
    Cieszymy się darmowym McAfee z możliwością pobrania najnowszej bazy wirusów.

Jeśli przeszkadza nam informacja o aktualizacji to logujemy się do ssh i wchodzimy do:
    Kod:
    /var/packages/AntiVirus-McAfee/
    i edytujemy plik INFO.
    Zmieniamy wersję z 1.3-2322 na np 1.5-2328

Koniec :)

Nowsza wersja paczki poprawia lukę licencji i głównie tylko to :)

Paczka na procesory : x86 bromolow cedarview avoton kvmx64 bromolowhost evansport"

Załączone pliki:

2. b3rok

b3rok Nowy użytkownik Noobie

Dzięki za info. Hmmmm nie potrafię zlokalizować: /var/packages/AntiVirus-McAfee/ - jest to prawidłowa ścieżka?

3. unr3al2

unr3al2 Guest

Ścieżka jest prawidłowa.

4. Lukins

Lukins Zarejestrowany Noobie

F..k jakie to proste! Namęczyłem się trochę nad mikropoznaniem ssh oraz vi, przebyłem drogę od logowania na adminie z brakiem edycji pliku do roota z edycją i... działa! Nierealne! Masz u mnie skocza (wypiję za Ciebie, co by się nie zmarnowało).

p.s. Ścieżka jest jak najbardziej poprawna, w ssh po odpaleniu go trzeba "przeskoczyć" komendą 'cd' od razu do wzmiankowanego katalogu (cd /var/packages/AntiVirus-McAfee/) i wyedytować plik INFO. Ja edytowałem w Vi bo jest zaimplementowany w ssh, które jest częścią systemu (na Macu), nie sprawdzałem jak to jest na PC, ale jak znam te dwa systemy to na windzie będzie do tego pierdylion programów łącznie z gigawsparciem, więc pewnie będzie jeszcze łatwiej. Dopiszę tylko, że - jak już było wzmiankowane - logujemy się jako root (nie admin) na haśle admina (ssh root@xxx.xxx.xx.xx - system poprosi o hasło i dajemy hasło admina). Jeśli zmieniliśmy w sekcji 'Bezpieczeństwo' port ssh na inny niż 22, to podajemy odpowiedni port w komendzie logowania, lub na tę chwilę zmieniamy na synku port ssh na 22. Co ważne, w ssh na macu jak przeskoczymy do katalogu /var/packages/AntiVirus-McAfee/ (cd /var/packages/AntiVirus-McAfee/) to ta ścieżka się nie wyświetla, cały czas jest prompt DiskStation> (mimo, że jesteśmy już w tym katalogu). Możemy dać komendę ls (wyświetlą się pliki) - będziemy wiedzieć, czy jesteśmy w dobrym miejscu, edytujemy - polecam Vi, bo może trochę dziwny, ale działa - tu (http://www.gabo.hi.pl/linux/vi-help.htm) są opisane podstawy Vi i one wystarczą. Co ważne - wczytania pliku do Vi dokonujemy z oryginalną wielkością liter nazwy pliku, czyli Vi INFO, a nie Vi info, bo plik nazywa się INFO a nie info (w tym drugim przypadku będzie pusty plik, stworzony przez edytor). No reszta według tutoriala unreala, no i pomocy wspomnianej strony. Uf.

5. unr3al2

unr3al2 Guest

Dziękuje za medal :D

6. rmb4

rmb4 Nowy użytkownik Noobie

Witam,
    Na moim DS nie chce się zainstalować ta paczka :

McAfee_AntiVirus-x64-1.3-2322.spk.zip

mam komunikat że dana wersja nie jest obsługiwana przez Diskstation :-(

pomoże ktoś ?

7. unr3al2

unr3al2 Guest

8. rmb4

Właśnie spróbowałem tej paczki i zobaczymy co będzie ;)
    Dzięki za info.
    Dam znać za 29 dni czy na tej wersji też działa update po upływie wersji trial.

9. unr3al2

unr3al2 Guest

Jutro już będziesz wiedział czy Ci dni spadają.

10. rmb4

Dni spadają :-(. czyli jest lipa ? czy może po upływie triala dalej będą bazy aktualizowały się ?

11. unr3al2

unr3al2 Guest

Po upływie triala nie będą aktualizowane bazy.
    Wykonałeś takie kroki
    1) instalacja paczki z centrum pakietów
    2) rejestracja
    3) odpalenie paczki w celu sprawdzenia liczby dni.
    4) odinstalowanie obecnej paczki
    5) instalacja paczki McAfee_AntiVirus-evansport-1.3-2322.spk

12. rmb4

Dokładnie tak zrobiłem.

13. Lukins

Komputera? Masz na myśli Synology? Bo komputer to się z terminalem jakimś raczej kojarzy, stacjonarnym albo laptopem, ale mówimy tu o programie na NAS przecież.

14. unr3al2

unr3al2 Guest

Obawiam się, że posty do skasowania :)
    Problemy z komputerem to chyba nie tu :)

15. Lukins

No.
    Co Unreal, to Unreal, zawsze powtarzam dzieciom ;)

16. iquest

iquest Nowy użytkownik Noobie

W moim przypadku na 412+ po zainstalowaniu zgodnym z przedstawiona procedurą i uruchomieniu programy wyświetla "Operacja nie powiodła się" ? można poruszać się po programie ale za każdym razem jest ten komunikat. Jakie rozwiązanie ?