1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Udzielamy pomocy Logowanie DSM nie działa...

Dyskusja w 'Cichociemni' rozpoczęta przez użytkownika swap, 7 Maj 2017.

Ładowanie...
Tagi:
  1. swap

swap Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    -
    Local Time:
    12:39
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS213, DS111, DS110j
    Ethernet:
    10 GbE
    null 10 GbE
    Witam.
    Objawy są takie (uzyskane na dwóch Synkach - 213 i 111, soft 6.1.1 15101 u1):
    - przez PuTTY SSH wchodzę
    - dostęp do plików przez zmapowanie dysku na Win mam
    - przy logowaniu przez www podanie błędnego hasła wyrzuca z poprawnym komunikatem
    - przy logowaniu przez www podanie poprawnego hasła daje wiszący w nieskończoność komunikat "Przetwarzanie. Proszę czekać..."
    Po klawiszu reset:
    - przywrócił na 22 i 5000 porty, które wcześniej zmieniłem
    - utraciłem dostęp przez PuTTY - zarówno puste hasło, jaki dawne hasło admina/roota dają "Access denied"
    - dostęp do zmapowanego na Win dysku pozostał
    - przy logowaniu przez www wisi w nieskończoność na "Przetwarzanie. Proszę czekać..." niezależnie od hasła.
    Jak osiągnąłem ten efekt: na obu Synkach wymieniałem dyski i reinstalowałem DSM. Wydaje mi się ;), że problem pojawił się po włączeniu w ustawieniach bezpieczeństwa "Włącz ochronę konta" (parametrów nie zmieniałem), ale w ogóle niewiele pozmieniałem - doinstalowałęm MC, włączyłem ochronę przed DoS.

Jak się problem pojawił pierwszy raz, to po prostu przeinstalowałem DSM. No ale 2 razy, na 2 różnych - to już nie przypadek. Jakieś pomysły?

2. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    12:39
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    A Synek nie dodał Cię przypadkiem do czarnej listy po kilku błędnych logowaniach? Spróbuj z innego kompa albo chociaż zmień IP. Choć w tedy przez SSH też chyba nie powinien Cię wpuścić.

Poleć tę stronę