1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Udzielamy pomocy Kopiowanie pomiędzy NAS problem ze stabilnością połączenia.

Dyskusja w 'Zarządzanie Systemem' rozpoczęta przez użytkownika jacubec2, 19 Maj 2018.

Ładowanie...
  1. jacubec2

jacubec2 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    14:01
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS413j
    Witajcie,
    nadszedł piękny dzień i zakupiłem DS 918+ z jednym na razie WD RED 4TB, SHR, BTRFS (IP x.x.x.59)
    Mój stary DS 413 J trzy oddzielne dyski WD Green - każdy dysk to oddzielny wolumin, SHR, Ext4.(IP x.x.x.101)
    Oraz mam jeszcze Router TP-LINK Model No. TD-W8970. (IP x.x.x.2)

Ping do każdego z urządzeń <1ms po kablu.
    Odtwarzanie filmów przez plex zainstalowany na 918+ to opóźnienie do 8ms do 918+ (pinguję ze stacjonarnego komputera).

Kopiowanie starych zasobów z DS413j na 918+ robię w ten sposób, że montuję zdalny folder na 918+ wskazując udział na starym Synku i siedząc na 918 kpoiuję sobie do wybranego foderu współdzielonego.

I tu zaczynają się dziwne rzeczy.

DSM pokazuje prędkość kopiowania 10-11 MB/s
    Ping do urządzeń skacze do 3000 ms albo w ogóle nie ma połączenia, internet ledwo działa, nawet jakbym chciał przerwać przenoszenie to ledwo działa zarządzanie przez stronę i wogóle jatka. Jak skończy kopiować ping<1ms.
    Co ciekawe nie widzę przy przenoszeniu możliwości zatrzymania (pauzy) tylko przerwanie zadania.

I teraz moje pytanie, sieciowcem nie jestem więc co mam zrobić, żeby sprawdzić, przyczynę? Router teoretycznie 1GB, Synology też. Więc zapas przepustowości powinien być.

O ile samym pingowaniem bym się nie przejmował to zamulenie internetu nieco mnie zastanawia.

A żeby było śmiesznie to w trakcie pisania tego posta, testuję cały czas to kopiowanie (teraz filmy więc duże pliki) i pingowanie bardzo przyzwoite <10 ms...
    o i znowu "Upłynął limit czasu żądania."

W załączniku screenshot takiej sytuacji. Synology3 z wczoraj i Synology4 z dzisiaj.
    --- Połączono posty, 20 Maj 2018, Data oryginalnego postu: 19 Maj 2018 ---
    Nie mogłem już edytować tego posta.
    Dziś zrobiłem eksperyment.
    Na komputerze stacjonarnym otworzyłem Sieć>Synoglogy1 oraz Sieć>Synology2. Wszystkie zasoby ładnie widoczne. Więc spróbowałem przenieść dane w ten sposób oczekując totalnej padaki. No i teraz już zgłupiałem całkiem:

Prędkość 10,8 MB/s a pingi do NASów 3-5 ms. Internet lata. Plex odtwarza bez zacięcia.

Niech ktoś mi proszę to objaśni, bo dla mnie to nielogiczne. No i trochę nie chce mi się przenosić 6 TB w ten sposób. W załączniku screenshot Synology5 i Synology5a na dowód.

Załączone pliki:

• Synology4.PNG
      Synology4.PNG
      Rozmiar pliku:
      33,7 KB
      Wyświetleń:
      0
      md5_sum:
      3021c9dc201e8c3b9cfba9a6dbc0d774
    • kopiowanie synology3.PNG
      kopiowanie synology3.PNG
      Rozmiar pliku:
      35,8 KB
      Wyświetleń:
      0
      md5_sum:
      8a94b2d2d5c1a79433b9203251edfc71
  2. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    16:01
    Oceny:
    +36 / 1 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    To że router ma porty gigabitowe nie znaczy że obsługuje to w pełni a co dopiero przepuszczać przez siebie z taką prędkością.
    Na czas próby podepnij oba urządzenia do switcha gigabitowego.

Nie wiem czy masz zamiar używać starego synka czy może tylko przenieść dane. Jeśli to ostatnie to przełóż dyski ze starego do nowego. Nowy zamontuje ci automatycznie wolumen, a dane przeniesiesz sobie z dysku na dysk przy pomocy FileStation.

Zapraszam na oficjalnego forum synlogy.