1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Konfiguracja "centrum multimedialnego" opartego na NAS-ie

Dyskusja w 'Ogólne zapytania o produkty' rozpoczęta przez użytkownika piotrekmor, 28 Grudzień 2012.

Ładowanie...
  1. tralek

tralek Systems Admin... Q's Expert

Local Time:
    02:26
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Re: Konfiguracja "centrum multimedialnego" opartego na NAS-i

Jeszcze odnośnie obsługi Raspberry Pi za pomocą pilota. Gdyby ktoś nie posiadał telewizora z technologią CEC (ja taki mam) albo z jakichś powodów chciałby używać do obsługi malinki jakiegokolwiek innego pilota o częstotliwość 38kHz podczerwieni (czyli większość pilotów) np. od DVD, dekodera, konsoli itp. to istnieje bardzo tanie i łatwe rozwiązanie. Za ok. 3zł kupujemy odbiornik IR (np. tu http://goo.gl/V277UC) + do tego kabel audio od komputerowego CD/DVD i mamy gotowy zestaw do obsługi pilota podczerwieni. Jak to wszystko podłączyć opisane jest tu: https://forum.stmlabs.com/showthread.php?tid=5549 oraz bardziej obrazkowo tutaj: http://learn.adafruit.com/downloads/pdf/using-an-ir-remote-with-a-raspberry-pi-media-center.pdf. Generalnie robota na jakieś 10-15 minut. Od wczoraj testuje i działa znakomicie :)

2. piotrekmor

piotrekmor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Nie mam

Witam,

minęło trochę czasu od momentu kiedy założyłem ten wątek. Teraz chyba mogę powiedzieć, że udało mi się skonfigurować wszystko tak jakbym chciał (przynajmniej na ten moment ;). Może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia:

- serwer Synology DS 111
    - jako odtwarzacz video - Dune HD TV 101 (kupiony okazyjnie na aukcji za około 200zł)
    - amplituner Danone AVR 2113
    - router Netgear 3500Lv2 (Tomato 1.28).
    - telewizor póki co bez DLNA
    - obsługa wszystkiego głównie za pomocą iPada

Połączenia pomiędzy poszczególnymi urządzeniami:
    Router->Synology (kabel sieciowy)
    Router->Dune HD TV 101 (kabel sieciowy)->amplituner(HDMI)
    Router->Amplituner (kabel sieciowy)
    Amplituner->TV (HDMI)

Video:
    Musze przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony odtwarzaczem Dune. Bałem się, że problemem może być tylko 100Mbit-owa karta sieciowa w odtwarzaczu, ale skoro czyta obraz płyty Bluray o wadze 44GB (przez smb) to nie mam pytań. Łączność po DLNA również nie stanowi problemu, jednak ma kilka ograniczeń - nie widzi np. plików z napisami .srt czy obrazów płyt DVD czy Bluray (takiego problemu nie ma łączność przez smb). Amplituner dekoduje mi wszystkie formaty Audio (również DTS HD MASTER czy Dolby TrueHD). W tym przypadku aplikacja Video Station jest tylko gadżetem, ponieważ nie da się za jej pośrednictwem wysłać pliku do dekodowania poprzez Dune - cała nawigacja po Synology, wybór filmu itd. odbywa się za pośrednictwem Dune. Podczas kilku tygodni używania, nie było pliku video, z którym Dune miałby problem.

Audio:
    Tutaj całą obsługą zajmuje się Audio Station. Co tu więcej dodać, wszystko działa jak należy. Wygoda niesamowita w nawigowaniu Audio Station za pomocą iPada. Dość dużo słucham radia internetowego, ale to już bezpośrednio przez amplituner (również z opcją sterowania poprzez aplikacje na iPada). Cała biblioteka muzyczna w formacie FLAC.

Zdjęcia:
    Około 30 000 zdjęć wrzuciłem na Synka poprzez Synology Photo Station Uploader - dzięki temu automatycznie zostały utworzone miniaturki zdjęć. Przeglądanie zdjęć poprzez iPada (DS Photo+) również bez żadnych problemów, wszystko szybko się wczytuje, nawigacja bardzo intuicyjna.

Ogólnie całość spięta w ten sposób daje dużo frajdy i wygody w użytkowaniu. Zarówno Synology jaki Dune HD kupiłem używane płacąc za wszystko (razem z nowym dyskiem 1TB WD RED) około 900zł. Jak za te pieniądze jest super - patrząc chociażby na Synology DS 214play, który za dużo większe pieniądze oferuje zbliżony efekt końcowy (poza oczywiście możliwością utworzenia macierzy, jednak u mnie rolę backupu pełni komputer stacjonarny oraz dysk zewnętrzny na najważniejsze dane).

Według mnie bardzo ważnym elementem w całej tej układance jest iPad (lub innym tablet). Pozwala on z jednego miejsca w pełni kontrolować cały system. Uważam również, że sam Synology DS 111 w pełni wywiązuje się ze swoich obowiązków i jak dla domowego użytku jest w zupełności wystarczający.

3. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0

Padłem... Może jeszcze żywe kultury bakterii poprawiają dźwięk?

4. tomeks

tomeks Entry Technician Q Associate

Local Time:
    04:26
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-212
    Ethernet:
    802.11ac
    TS-212 802.11ac

Oj, kolegę dopadł Mały Głód.

5. piotrekmor

piotrekmor Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Nie mam

Hehe, faktycznie zaszalałem.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.