Kamera EP2036BP - ustawienia fabryczne

Dyskusja w 'Pytania' rozpoczęta przez użytkownika elroy, 10 Listopad 2015.

1. elroy

elroy Nowy użytkownik Noobie

Cześć!
    Jestem posiadaczem takowej kamery zakupionej w EPA Kamery IP - Kamera IP EPCAM 2Mpx EP2036BP 1080p LAN - EPCAM . Po włączeniu, sprawdzeniu i podstawowej konfiguracji zmieniłem IP na zgodne z moją podsiecią. Po zapisaniu ustawień nie udaje mi się zalogować ani na nowe, ani na domyślne IP. Po uruchomieniu dostarczonego narzędzia IPC Search dostaję taki wynik jak poniżej.
    Coś jej się nie zapisało :-( Przeglądnąłem urządzenie z każdej strony i poważnie - nie mam pojęcia jak się ją resetuje do ustawień fabrycznych.
    Macie doświadczenie w tym temacie?

upload_2015-11-3_18-44-24.png
    [DOUBLEPOST=1447177368,1446572798][/DOUBLEPOST]Cześć!
    Może pomoże to kolejnym użytkownikom tego jakże budżetowego rozwiązania ;) Dzisiaj miałem chwilkę czasu zatem:

Reset jest na PCB - wymagane jest rozkręcenie kamery. Jest to około 10-15 małych śrubek. Połowa utrzymuje podświetlacz, połowa ramkę z pcb.
    Odkręcamy osłonę obiektywu, odkręcamy resztę i odnajdujemy mały mikroswitch. Nie ma innych, więc pomyłka wykluczona.
    Być może nie jest wymagane odkręcania wszystkiego, ale za pierwszym razem chyba się nie obędzie.
    Gratulacje dla konstruktorów!

2. belkone

belkone Guest

Hej!

Fajnie, że ktoś rozebrał to urządzenie i zlokalizował przycisk resetu bo również się zastanawiałem gdzie on jest;)

Dla potomnych:
    Nie da się 'zapomnieć' hasła do tej kamery (jak i każdej innej zapewne) pracującej na sofcie: HeroSpeed (download - Guangzhou Herospeed Digital Technology Co., Ltd)

Swego czasu zrobiłem mały research bo zastanawiało mnie skąd aplikacja mobilna FREEIP automatycznie pobiera login i hasło do kamerki w sieci LAN (pomimo iż je zmieniłem).
    Odpaliłem nmap'a i okazało się, że kamera wypluwa dane do kamerki jawnym tekstem (oraz kilka innych informacji), szczególnie podczas szukania kamery poprzez IP Camera Searcher, wystarczy posłuchać telnetem na portach 400-404 (nie pamiętam dokładnie który a nie mam aktualnie kamerki żeby zweryfikować).

Swoją drogą kamerka udostępnia również telnet na standardowym porcie (23) jednak do niego nie udało mi się (jeszcze) dostać, jakby ktoś miał dane to proszę o informacje ;) Zacząłem analizować firmware, ale porzuciłem z powodu braku czasu, gdy będę miał chwilę to siądę raz jeszcze do tego.

Na koniec smutna informacja, kamerka wypluwa RTSP (port taki sam jak HTTP) bez weryfikowania autoryzacji.. na przykładzie VLC: kamera spyta dwa razy o hasło, dwa razy 'potraktujemy ją' enterem i mamy podgląd na kamerę ;) Także radzę uważać posiadaczom kamery z tym firmware, aby nie monitorować nią 'wrażliwych scen' ;)
    Najlepiej na routerze wyciąć ruch do internetu, a do kamery dostawać się np. przez Surveillance Station ;)

Jeżeli ktoś z forum interesuje się tematyką i ma trochę czasu to możemy spróbować zmodyfikować ten soft i przeflashować te kamerki, aby działały bez wymienionych wyżej fuck up'ów bo jeśli chodzi o ich stosunek cena/jakość to pewnie mają wielu zwolenników ;)

3. kancelaria

kancelaria Nowy użytkownik Noobie

Hasło do połączania. Telnet na porcie 23 login: root, Hasło; cx12345 Przynajmniej dla NVR z tego czasu tej firmy.