1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Instalacja JDownloader2 na Synology

Dyskusja w 'Konfiguracja - Instrukcje "How To"' rozpoczęta przez użytkownika djhp, 15 Marzec 2015.

Ładowanie...
  1. djhp

djhp Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Constar
    Local Time:
    15:42
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Poprzeglądałem anglojęzyczne fora i metodą prób i błędów zainstalowałem u siebie alternatywę dla Download Station, czyli JDownloader-a.
    Czy warto to musicie sami sobie na to odpowiedzieć, ja uważam, że tak, bo zawsze lepiej mieć dwa rozwiązania do wyboru niż jedno.
    Większość instrukcji to tłumaczenie z kilku dostępnych anglojęzycznych + opisane własne doświadczenia na DS112.

1. Instalujemy JD2 na Windows (lub Linux, ale tego osobiście nie testowałem) korzystając z JDownloader.jar ze strony http://jdownloader.org/download/offline (dokładnie http://installer.jdownloader.org/JDownloader.jar)
    2. Uruchamiamy JD2 i aktualizujemy do najnowszej wersji
    3. W "Ustawieniach" programu JD2:
    -> wybieramy z menu "Interfejs Użytkownika" -> aktywujemy "Tryb Cichy"
    -> wybieramy z menu "Powiadomienia w "dymkach" " -> ustawiamy "Pokaż Dymki jeśli..." na "Nigdy"
    -> wybieramy "Ikona Zasobnika" -> deaktywujemy "Włączony"
    4. Rejestrujemy się na stronie http://my.jdownloader.org/ (wpisujemy mail i hasło jakie chcemy używać)
    5. W "Ustawieniach" programu JD2 wpisujemy konto by móc się dostać ze strony http://my.jdownloader.org/
    -> wybieramy "My.JDownloader" -> ustawiamy Email i Hasło (zgodne z tymi, które użyliśmy do rejestracji na stronie w pkt. 4)
    Uwaga: Po tej operacji warto przetestować łączność naciskając "Przejdź do My.JDownloader.org". Po zalogowaniu powinniśmy
    mieć możliwość zarządzania naszym programem przez przeglądarkę.
    6. Zamykamy JD2 całkowicie
    7. Kopiujemy cały katalog programu do wybranego katalogu na Synology (przy użyciu "File Station", ftp itp.) i przenosimy do miejsca docelowego
    np. /volume1/@appstore/jdownloader/ (to już przy wykorzystaniu klienta SSH i użytkownik root - hasło jak dla admina)
    8. Zmieniamy prawa do katalogu "jdownloader", wszystkich podkatalogów i plików wewnątrz na "755"
    Kod (Text):
    1. chmod -R 755 /volume1/@appstore/jdownloader/
    **************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
    Uwaga: (dotyczy punktów 1-8)
    Zgodnie z tym co sprawdził cyper by w jdownloader-rze zadziałało automatyczne rozpakowywanie ściągniętych archiwów należy po pobraniu pliku JDownloader.jar przerzucić go na NAS-a do docelowej lokalizacji i uruchomić
    Kod (Text):
    1. java -jar Jdownloader.jar
    Aplikacja zainstaluje się i zaktualizuje do najnowszej wersji.
    Ponowne uruchomienie tej komendy umożliwi utworzenie/wpisanie loginu i hasła do MyJDownloader-a (to co opisane w pkt. 5).
    Pozostałe ustawienia (to co opisane w pkt. 3, 4) będzie można skonfigurować przez stronę http://my.jdownloader.org/
    **************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

9. Instalujemy Java
    - pakiet Java Manager z Centrum Pakietów (dla modeli Synology z procesorem ARMv7)
    - pakiet Java SE Embedded (dla modeli Synology z procesorem ARMv5, czyli DS213air, DS213, DS413j, DS112j, DS112, DS112+, DS212j, DS212, DS212+, RS212, RS812, DS111, DS211j, DS211, DS211+, DS411j, DS411, DS411slim, RS411, DS110j, DS210j, DS410j, DS109, DS209, DS409, DS409slim i RS409 lub procesorem PowerPC, czyli DS213+, DS413, DS110+, DS210+), w tym celu:
    • * aktualizujemy DSM do wersji 5.0 lub wyższej
      * dla DSM 5.1 lub wyższej ustawiamy: "Centrum pakietów"->"Ustawienia"-"Ogólne"->"Poziom zaufania"-"Dowolny wydawca"
      * ściągamy instalację JAVA ze strony http://www.tinyurl.com/javaembed (trzeba być zarejestrowanym na Oracle - darmowo)
      np. ejdk-8u33-fcs-linux-arm-sflt.tar.gz
      plik musi być nierozpakowany w oryginalnym formacie z rozszerzeniem tar.gz
      (np. przeglądarka Chrome zapisuje plik z rozszerzeniem .gz, należy zmienić je na tar.gz)
      * przy pomocy File Station wgrywamy plik do udostępnionego katalogu "public" (jeśli nie mamy to trzeba go stworzyć - jak ktoś nie potrafi to mogę wyjaśnić)
      * dodajemy repozytorium http://packages.pcloadletter.co.uk ( w "Centrum pakietów"->"Ustawienia"-"Źródła pakietów")
      * w "Centrum pakietów"->"Społeczność" odświeżamy aplikacje, wyszukujemy "Java SE Embedded 8" i instalujemy
    Po poprawnej instalacji w "Centrum pakietów"->"Zainstalowano" będziemy widzieli "Java SE Embedded 8" i status "Działa"
    10. Tworzymy plik o dowolnej nazwie np. jdscript z rozszerzeniem sh (czyli jdscript.sh) otwieramy go w edytorze tekstowym i wklejamy (dla modeli Synology z procesorem ARMv5):
    (Uwaga: Zgodnie z tym co sprawdził cyper należy plik stworzyć bezpośrednio na NAS-ie, albo go wyedytować - stworzony pod Windowsem ma dodatkowe znaczniki i wtedy nie tworzy się plik PID niezbędny do zatrzymywania działania jdownloader-a !!!)

Kod (Text):
    1. #!/bin/sh
    2. #
    3. #
    4. PIDFILE=/var/run/jdscript.pid
    5. #
    6. start() {
    7. sleep 1
    8. nohup /volume1/@appstore/java8/ejdk1.8.0_33/linux_arm_sflt/jre/bin/java -Djava.awt.headless=true -jar /volume1/@appstore/jdownloader/JDownloader.jar &
    9. echo $! > $PIDFILE
    10. }
    11. #
    12. stop() {
    13. [ -f ${PIDFILE} ] && kill `cat ${PIDFILE}`
    14. rm -f $PIDFILE
    15. }
    16. #
    17. case "$1" in
    18. start)
    19. start
    20. ;;
    21. stop)
    22. stop
    23. ;;
    24. restart)
    25. stop
    26. sleep 1
    27. start
    28. ;;
    29. *)
    30. echo "$0 (start|stop|restart)"
    31. exit 1
    32. ;;
    33. esac
    34. #
    35.  
    dla modeli z procesorem ARMv7 w linijce 8 wpisujemy:
    Kod (Text):
    1. nohup /volume1/@appstore/JavaManager/Java/bin/java -Djava.awt.headless=true -jar /volume1/@appstore/jdownloader/JDownloader.jar &
    Uwaga: Ścieżka "/volume1/@appstore/jdownloader/" to lokalizacja naszego katalogu JD2 na Synology

11. Nadajemy prawa "755" plikowi jdscript.sh

12. Wybieramy czy JD2 ma się ruchamiać automatycznie przy włączaniu Synology:
    - zapisujemy plik jdscript.sh w /usr/local/etc/rc.d/jdscript.sh (przy użyciu klienta SSH)
    - restartujemy Synology, JD2 będzie automatycznie uruchamiał się przy starcie systemu.
    czy też chcemy go uruchamiać manualnie:
    - zapisujemy plik jdscript.sh w innym katalogu niż /usr/local/etc/rc.d/ np. /usr/jdscript.sh
    - na Synology w "Panel sterowania"-> "Harmonogram zadań" tworzymy nowe zadanie "Utwórz"->"Skrypt zdefiniowany przez użytkownika", nadajemy dowolną nazwę, określamy użytkownika "root", w "Uruchom polecenie" wpisujemy ścieżkę do zapisanego skryptu np. /usr/jdscript.sh i określamy uruchomienie - start (czyli wpisujemy /usr/jdscript.sh start), odznaczamy opcję "Włączone" (chcemy aktywować to zadanie manualnie, a nie w ustalonym harmonogramie) i zatwierzamy "OK"
    - wybieramy stworzone przez nas zadanie i aktywujemy (z górnego menu naciskamy "Uruchom")
    - JD2 powinien się uruchomić

Uwaga: możemy też stworzyć zadania zatrzymania JD2 (/usr/jdscript.sh stop) lub restartu (/usr/jdscript.sh restart).
    W moim przypadku przy aktywnym JD2 nie włączała się hibernacja dysku, dlatego w czasie, w którym z niego nie korzystam uruchamiam zadanie zatrzymania.
    13. Otwieramy w przeglądarce http://my.jdownloader.org, logujemy się, korzystamy i dostosowujemy ustawienia.

Powodzenia !!!

2. cyper

cyper Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Synology:
    DS215j
    Działa wyśmienicie na 215j! Wielkie dzięki za zebranie różnych instrukcji (zmieniających się w czasie) w jednym miejscu.

P.S. Ale polecenie STOP nie działa - mimo wybrania go, cały czas proces Javy z JDownloaderem działa i mogę nim zarządzać przez stronę.
    P.S.2. I nie działa mi rozpakowywanie - z automatu nie idzie, manualne "Extract Now" jest nieaktywne.

3. djhp

Miejscowość:
    Constar
    Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    U mnie "stop" działa (właściwie aktywność procesu jdownloader-a określam na podstawie poziomu zajętości pamięci Synology: aktywny - więcej, nieaktywny - mniej), ale zauważyłem, że też czasem nie wyłącza procesu (niestety nie wiem z czego to wynika, być może wtedy jeśli jd wykazuje jakaś aktywność).
    Rozpakowywania nie testowałem, dużo łatwiej mam tego kontrolę przez menu Synology.

4. cyper

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Synology:
    DS215j
    Dobra - już wszystko działa.

1) Nie tworzył się plik PID - mój błąd. Stworzyłem plik tekstowy na kompie z Windowsem i przekopiowałem go na nas, a później PuTTY przeniosłem. Wyglądał ok, ale po otwarciu VI okazało się, że każdy linia kończy się Windowsowym końcem linii ^M
    2) Rozpakowywanie już działa. Tu prośba do djhp o aktualizację instrukcji. Mianowicie, support JDownloadera napisał, że błędem jest uruchamianie pliku Jar na komputerze, a następnie przenoszenie. Należy pobrać więc plik JDownloader.jar , przerzucić go na NAS do docelowej lokalizacji i uruchomić : java -jar Jdownloader.jar. Apka się zainstaluje i zaktualizuje do najnowszej wersji. Następnie przy ponownym uruchomieniu tą samą komendą, w oknie terminala możemy podać login i hasło do MyJDownloadera i resztę już konfigurujemy przez stronę. Od tej pory autorozpakowywanie działa :)

5. majki

majki Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214
    Wszystko działa bardzo dobrze, ale jest jeden problem. Mianowicie JD zaczyna ściąganie z maksymalną prędkością, ale z czasem prędkość maleje do zera i pobieranie zatrzymuje się. Całość pobierania to maksymalnie minuta, sekundy i tylko dzięki auto-reconnect zaczyna się ponowne pobieranie, ale w kółko to samo, 30-60 sekund i stop. Jakiś pomysł...

6. djhp

Miejscowość:
    Constar
    Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS112
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    U mnie taki obiaw nie występuje. Chyba sugerowałbym sprawdzenie konfiguracji routera, albo to może jakieś problemy z łączem lub dostawcą internetu.

7. majki

majki Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214
    A co konkretniej w konfiguracji routera? Czy jest jakieś dodatkowe ustawienie miejsca docelowego do ściągania? Proces uruchamiany jest przez roota, a katalog ma prawa dla admina... Ale z drugiej strony pliki .part zostały utworzone w miejscu docelowym i za każdym razem powiększają się...

Problem łącza itd raczej można wykluczyć, ponieważ wersja desktopowa JD2 działa na tych samych plikach i hostach normalnie.
    -----
    Po głębszej analizie podaję rozwiązanie dla mających podobny problem - pomaga wyłączenie IPv6 w konfiguracji routera.

8. dejavu

dejavu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    ds215j
    Przepraszam za głupie pytanie ale jakie polecenie mam użyć do przeniesienia folderu (punkt 7) chce z volume1/DOKUMENTY/jdownloader przenieść do @appstore

9. dejavu

dejavu Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    ds215j
    Gdzie ustawia sie miejsce pobierania przez przegladarke w komputerze ?

10. cyper

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Synology:
    DS215j
    @dejavu

Jeśli skonfigurowałeś poprawnie Jdownloadera na synology, to po podłączeniu się przez stronę MyJdownloadera, masz zakładkę Settings, wybierasz Advanced Settings . Znajdujesz pole o nazwie "General - Default Download Folder" i z prawej strony wklejasz sciezke np. /volume1/Dysk_1/Jdownloader/

11. hermani

hermani Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Gdańsk
    Local Time:
    17:42
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS115J
    Ethernet:
    802.11ac
    null 802.11ac
    Mam prośbę - czy mógłby mi ktoś wyjaśnić krok po kroku dodanie jd do Synology? Od lat, kiedy studiowałem nie miałem styczności z linuxem i konsolą....proszę o zrozumienie. Synology mam od wczoraj, a hosty do DSM nie są dla mnie wystarczające. Bardzo mi zależy na JD, z którym współpracuję na PC od lat. Na wstępie jeszcze powiem, że mój Synology to DS115J - nic jeszcze na nim nie robiłem oprócz pobrania kilku GB plików, sprawdzeniu hosta do catshare.

1. jak dokładnie sprawdzić ścieżkę katalogu z wrzuconym JD na NAS? Zmapowany dysk, czy też w filestation jest to "Wolumen 1 -> home -> jdownloader" - folder katalog utworzony przeze mnie. Gdy nie wiem jaka jest ścieżka w "wersji konsolowej" nie mogę nadać jej uprawnień.

2. Na stronie MyJdownloader w miejscu folderu zapisu rozumiem, że wkleić to co w pkt.1 mojego postu? Slashe w którym kierunku?

Resztę powinienem ogarnąć. Z góry dziękuję.

12. rudy734

rudy734 Passing Basics Beginner

Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11n
    null 802.11n
    Witam
    Pierwszy raz mam styczność z plikami systemowymi interesuje mnie Jdownloader zrobiłem początek opisu ale tutaj mam problem wchodzę przez PuTTY aby nadać prawa i tutaj koniec mojej wiedzy jak to dokładnie mogę zrobić ?? jakimi poleceniami muszę się posługiwać??,wpisując tak jak jest podane zero odzewu z potwierdzeniem

13. BartS

BartS Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    null
    null null
    czy komuś udało się uruchomić jD na DSM 6.0?

skrypt po aktualizacji zostaje skasowany ale,

java -jar jDownloader.jar

aktualizuje jD ale po aktualizacji każde uruchomienie kończy się zakończeniem procesu. Jakieś pomysły?

14. domestos007

domestos007 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS215J
    Ethernet:
    40 GbE
    null 40 GbE
    U mnie nie kasuje skryptu, problem jest bo zmienił ścieżkę dostępu do javy a nie wiem dlaczego nie mogę się zalogować jako root bo pisze brak dostępu. Przez to brak możliwości jakiejkolwiek zmiany w pliku jdscript.sh.

15. BartS

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    null
    null null
    Trzeba sie zalogować na użytkownika, później dopiero

sudo su -

Do tego juz doszedłem i po długiej aktualizacji jD udało mi się uruchomić.

Pojawił mi się za to inny problem. Nie jestem w stanie uruchomić skryptu przez task sheduler tak jak to wczesniej było możliwe. Skrypty które uruchamiają się normalnie po zalogowaniu przez SSH nie działają przy uruchamianiu przez interfejs graficzny DSM. Nawet jak stworze nowy skrypt wynik jego działania jest "Przerwany (127)" co moze być kodem błędu ale nie doszedłem jeszcze do rozwiązania.

16. domestos007

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS215J
    Ethernet:
    40 GbE
    null 40 GbE
    Po zmianie ścieżki dostępu do java u mnie też ruszył :)

17. BartS

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    null
    null null

a udało Ci się uruchomić go przez Harmonogram zadań jako skrypt zdefiniowany przez użytkownika?

18. domestos007

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS215J
    Ethernet:
    40 GbE
    null 40 GbE
    Nigdy się tym nie bawiłem działa u mnie z automatu.

19. choina

choina Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS112
    Hej,

Instrukcja tego samego autora jest tez na stonie pl.forum.synology.com - Informacje

Nie mogę przebrnąć przez punkt 8 (tej z innego forum 5 bo instrukcje się róźnią). Mianowicie JD sie instaluje, aktualizuje ale nie mam gdzie podać usera i hasła. Wykonywałem komendę 2 razy, restartowałem itd i nic.

Wykonywałem w terminalu połączony przez SSH

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

20. domi

domi Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS110j
    Ethernet:
    null
    null null
    U mnie też od razu nie zadziałało. Za trzecim czy czwartym razem po wykonaniu działań (komenda, restart, itd.) pojawiła się opcja podania danych do logowania (podczas wykonywania java -jar Jdownloader.jar)
    --- Połączono posty, 13 Maj 2016, Data oryginalnego postu: 13 Maj 2016 ---
    Ja mam pytanie nowicjusza z trochę innej beczki - jak to później skasować?

Wystarczy odinstalować Jave i usunąć folder JDownloader z @appstore?

Poleć tę stronę

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. download station a pliki jdownloader

,
  2. jdownloader 2 qnap manual pass

,
  3. synology jdownloader